Horoskop tygodniowy 7. – 13.5.2018

Zamieszczony przez dnia Maj 6, 2018

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: zmyślenie czy prawda? / wizja, manipulacja czy iluzja? / autentyk czy czyste pozory? / kto wie, jakie reguły obowiązują?

 

W tym tygodniu możemy mieć problem z odróżnieniem tego, co jest prawdziwe, realne i ma długotrwały potencjał, od fikcji, przesady, błędnej oceny sytuacji albo manipulacji. Nadal główną rolę będą odgrywały poważne tematy, głównie związane z potrzebą jasnych oświadczeń, konkretnych faktów i pewników, jednak w miarę upływu czasu coraz większego znaczenia zaczną nabierać czynniki mniej namacalne i wymierne.
Mogą one stanowić zapowiedź zmiany trendów, jaka nastąpi w kolejnych tygodniach oraz związanej z nią zmiany hierarchii wartości. W tym kontekście ciekawe, nowe pomysły, wspaniałe wizje i obiecujące możliwości wprawią nas w stan euforii albo sporą sensację wzbudzą nieoczekiwane informacje, odkrycia i ujawnione fakty.

Zgodnie z pozytywnym znaczeniem działających energii będziemy w tym tygodniu dysponować sporą dawką inspiracji i kreatywności. Luźne rozmowy z przyjaciółmi, negocjacje czy burze mózgów otworzą przed nami nowe perspektywy i przyniosą interesujące pomysły, które później okażą się przełomowym impulsem oraz źródłem ciekawych rozwiązań na przyszłość. To samo dotyczy sfery badań i rozwoju.  Zwłaszcza tam, gdzie istnieje gotowość wykroczenia myślą poza stan istniejący, poza dotychczasowe koncepcje i wyobrażenia, można liczyć na owocne, obiecujące rezultaty.
Jednocześnie fantastyczne historie i obrazy omamią nas wizją świata, który de facto nie istnieje, kuszące obietnice mogą nakłonić do inwestycji lub zaangażowania się w coś, co później okaże się czystą fikcją.

Zgodnie z trzecim wariantem makabryczne obrazy lub informacje podsycą istniejące uprzedzenia i stare lęki. Ponieważ rzeczywistość wirtualna będzie przeplatać się i mieszać z prawdziwą, to często możemy mieć problem z określeniem, co jest realne, a co zmyślone, co jest wizją a co iluzją, co jest konkretne i ma potencjał, a co jest czystym pozorem. Żeby wprowadzić jeszcze większy zamęt, pojawi się problem z odróżnieniem wewnętrznych lęków i oczekiwań, utrwalonych wyobrażeń i światopoglądów albo starych traumatycznych historii i przeniesionych na rzeczywistość fantazji czy projekcji od realnie istniejących spraw i sytuacji. Poza tym incydenty i doświadczenia tych dni rzucą nowe światło na wydarzenia, jakie miały miejsce w październiku 2017, a także styczniu i lutym 2018 roku.
Szczególnie dotyczy to nowoczesnych technologii, mediów (społecznościowych) i komunikacji, związków, umów i tworzenia wartości.

Jeśli sami znajdziecie się w sytuacji, w której trudno będzie odróżnić różne warianty rzeczywistości oraz stwierdzić, które z nich są prawdziwe, to zapytajcie o radę swoje serce (nie uczucia czy rozum, gdyż te mogą wprowadzać w błąd) i posłuchajcie swojego wewnętrznego głosu. Z podjęciem ważnych, brzemiennych w skutki decyzji warto jednak trochę poczekać. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że zaskakujące zwroty akcji, jakie nastąpią w najbliższej przyszłości, uzupełnią obraz sytuacji i wymuszą jego ponowną ocenę.

Na bardziej codziennym poziomie możecie przygotować się na turbulentny i ekscytujący czas, który przyniesie ciekawe doświadczenia i przeżycia. Z działających energii skorzystają przede wszystkim artyzm i kreatywność, teatr, muzyka, film oraz sztuki wizualne.

 

Tydzień w szczególe


Opisane na wstępie tematy zaznaczą się już na początku tygodnia. W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK poczujemy znaczną potrzebę kontaktów i rozmów, nie zabraknie nam również wyobraźni ani inspiracji. Niewykluczone, że sporą sensację wzbudzą ujawnione fakty albo nieoczekiwane odkrycia. Jeśli zdołacie zachować spokój (nawet w najbardziej gwałtownej czy niejasnej sytuacji), nie będziecie wyciągać pochopnych wniosków ani ferować wyroków, to możecie wiele zrozumieć i uzyskać ważne informacje.
Z astrologicznych konfiguracji tych dni skorzystają wszelkiego rodzaju poszukiwania oraz lekkie, niezobowiązujące flirty. Nie dajcie się jednak sprowokować ani uwieść. Warto wygospodarować czas na wszelkie nieoczekiwane zdarzenia. [Księżyc w Wodniku, Słońce w opozycji do Jowisza, Merkury w kwadraturze do Plutona, Wenus w kwadraturze do Neptuna]

W ŚRODĘ i w CZWARTEK do głosu dojdzie silna tęsknota za miłością, pięknem i pokojem oraz pragnienie lepszego, idealnego świata. Dodatkowo odczuwalna będzie duża wrażliwość, która pozwoli nam na wizjonerskie, głęboko poruszające przeżycia, może jednak utrudniać wyraźne oddzielenie się od innych lub odróżnienie fantazji od rzeczywistości. Najlepiej gdybyście odpoczęli teraz od codzienności i zajęli się tematami, które Was inspirują. Z działających energii skorzysta też aktywność na łonie natury oraz związana z przyrodą. [Księżyc w Rybach]

W PIĄTEK, SOBOTĘ i NIEDZIELĘ poczujemy zapał i żądzę czynu! Teraz na pewno nie będziemy się nudzić. Ogarnie nas potrzeba aktywnego działania i zorganizowania czegoś, nie zabraknie żądzy przygód ani gotowości podjęcia ryzyka. Możemy też wdać się w jakąś burzliwą debatę albo polemikę. W efekcie niełatwo będzie zachować równowagę, znaleźć spokój i odprężyć się. Najlepiej wykorzystajmy te energie do realizacji projektu, który wymaga sporej kreatywności, pomysłowości, odwagi i fizycznego zaangażowania. Liczcie się jednak z nieoczekiwanymi wydarzeniami oraz z zakłóceniami w szeroko pojmowanej komunikacji.
Przede wszystkim w piątek zadbajcie o odpowiednią dawkę fizycznego ruchu. W niedzielę wieczorem pojawią się pewne oznaki zmęczenia oraz wzrośnie potrzeba wyciszenia się. Jednocześnie w powietrzu wyczuwalne będzie spore napięcie, dlatego możemy mieć problem ze zrównoważeniem napierających energii oraz skłonności do ulegania irytacji ze spowolnionymi reakcjami mentalnymi. Pozwólcie się zainspirować, powściągnijcie jednak skłonność do impulsywnego wchodzenia w nowe projekty. [Księżyc w Baranie, Merkury w kwadraturze do Marsa, Mars w kwadraturze do Urana, 13.5. Merkury wstąpi do Byka]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2018 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »