Horoskop tygodniowy 4.2.-10.2.2013

Zamieszczony przez dnia Lut 3, 2013

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: ideały i wizje, fantazja i kreatywność, człowieczeństwo i współczucie, duchowe wzloty i poruszające doświadczenia, zawiedzione nadzieje, akceptacja istniejącego stanu rzeczy.

W tym tygodniu będzie nam wyraźnie trudniej niż zwykle skoncentrować się na wybranym temacie, zająć jakąś sprawą w sposób zdecydowany, aktywny oraz przemyślany, na dalszy plan zejdą też kwestie konkretne i materialne; nie zabraknie natomiast fantazji ani inspiracji, a podwyższony poziom wrażliwości sprawi, że z łatwością będziemy czytać między wierszami, wyczuwać nawet najbardziej subtelne wibracje, uzyskamy dostęp do innych światów oraz wymiarów. Działające energie zamanifestują się w bardzo różny sposób, zależnie od naszych indywidualnych predyspozycji. Jedni (zwłaszcza urodzeni na początku znaku Ryb) mogą liczyć na rozległe, wizjonerskie doznania, zdumiewające wglądy, duchowe wzloty oraz głęboko poruszające poczucie więzi i wspólnoty, natomiast inni (szczególnie Bliźnięta, Panny, Strzelce z początku znaków) poczują dezorientację albo zagubienie, a niemożność podjęcia konkretnych działań, sprawi im wielki problem. Ogólnie rzecz biorąc, konstelacje otworzą naszą percepcję na procesy kolektywne i systemowe. Przede wszystkim zatarciu ulegną teraz granice pomiędzy naszymi a cudzymi uczuciami i myślami, indywidualne pomysły oraz doświadczenia przemieszają się z treściami zbiorowymi, będziemy bardziej podatni na wzruszenia, skłonni do empatii, jak również działań o charakterze duchowym; rozmowy mogą zaowocować niezwykle kreatywnymi pomysłami! Jednocześnie wyznaczenie wyraźnych granic, oddzielenie się od innych czy zachowanie własnej tożsamości sprawi nam nie lada problem; w takim czasie prawdziwą sztuką jest nie zatracić się w biegu zdarzeń i uchronić przed falą zalewających bodźców. Dodatkowo istnieje niebezpieczeństwo utraty kontaktu z realnym światem; wirtualna rzeczywistość, fantazje czy wizje nierzadko będą wyglądały na bardziej autentyczne niż realia, w których żyjemy. W takiej sytuacji łatwo stracić z oczu konkretne zadania i codzienne obowiązki albo uznać je za niepotrzebny ciężar. Wzrośnie również niebezpieczeństwo nieporozumień, pomyłek lub błędnych posunięć. Zadbajcie więc o to, aby stworzyć sobie bezpieczne enklawy, w których będziecie mogli oddać się marzeniom, szukać inspiracji oraz wglądów, świadomie poświęcić się sprawom dnia codziennego, własnemu ciału i jego potrzebom. Najlepiej, jeśli znajdziecie takie zadanie, które zmusi Was do uziemienia, czyli będziecie regularnie, w sposób zdyscyplinowany wypełniać jakiś obowiązek. Uważajcie na swoje podejście do czasu i powszednich struktur, a także na osobliwe, irracjonalne incydenty!

Opisane konstelacje wspierają szczególnie następujące dziedziny: praca duchowa, kreatywne działania, inspiracje, poczucie więzi i wspólnoty. Trudności należy jednak oczekiwać we wszystkim, co wymaga precyzji, wyczucia szczegółu albo zdolności wyznaczenia własnych granic i dystansu. Nie próbujcie rozwiązywać problemów, na jakie natraficie, przy użyciu zdrowego rozsądku czy siły woli. Nie trzymajcie się uparcie swoich oczekiwań i wyobrażeń na temat tego, jak sprawy powinny wyglądać ani nie dajcie się nakłonić do podejmowania zbyt pochopnych decyzji, w przeciwnym razie ryzykujecie rozczarowaniem i frustracją. Szczególną ostrożność należy zachować na drodze i w podejściu do informacji.

Tydzień rozpoczniemy od zastrzyku sporej dawki inspiracji i kreatywności. PONIEDZIAŁEK (4.2.) i WTOREK (5.2.) stoją pod znakiem ciekawych spotkań oraz wspólnych przedsięwzięć, dodatkowo nie zabraknie nam ochoty na przygody, gotowości penetrowania nieznanych światów oraz przeżycia czegoś nowego. Jednocześnie będziemy bardzo wrażliwi i otwarci na wszelkiego rodzaju bodźce. W najlepszym razie energie tych dni sprzyjają pracy nad projektem, który nas inspiruje i uskrzydla, skorzystają z nich również przedsięwzięcia o charakterze idealistycznym bądź humanistycznym. Zadania wymagające dokładności czy uważności lepiej odłożyć na później – w tym przypadku grożą niepowodzenia, pomyłki, niedociągnięcia. Energie przysporzą również problemów osobom, które łatwo czują się urażone albo dotknięte. Ogólnie rzecz biorąc, w tych dniach istnieje większe niż zwykle prawdopodobieństwo wystąpienia nieoczekiwanych, gwałtownych reakcji i trudnych do racjonalnego wyjaśnienia zachowań. Stwórzcie dla siebie wolną przestrzeń oraz zadbajcie o odpowiednią dawkę ruchu, najlepiej na świeżym powietrzu.

ŚRODA (6.2.) i CZWARTEK (7.2.) przyniosą mieszany program. Koncentracja i zdyscyplinowana praca nad jakimś tematem przyjdzie nam teraz znacznie łatwiej. Nadal nie zabraknie fantazji i wyobraźni, dlatego te dni doskonale nadają się do planowania albo realizacji kreatywnych, wizjonerskich projektów. Osoby, które mają jasno określone cele, wiedzą, czego naprawdę chcą i posiadają dobry kontakt z własną intuicją, mogą wykorzystać dostępną energię i wiele osiągnąć. Sytuacja zrobi się jednak problematyczna, jeśli pozwolicie, aby pokierowały Wami nieświadome impulsy czy wrażenia albo sami spróbujecie przejąć nad wszystkim kontrolę. W takich przypadkach błyskawicznie nastąpi eskalacja konfliktu, a bieg zdarzeń przyjmie nieoczekiwany obrót.

PIĄTEK (8.2.) zdominuje potrzeba klarowności i powagi. Niełatwo będzie jednak poradzić sobie z pomysłami, jakie przyjdą nam do głowy, czy uczuciami, jakie narodzą się w sercu. Niejednej osobie problem sprawi również odróżnienie własnych impulsów oraz reakcji od tych przychodzących z zewnątrz. Dodatkowo podwyższona skłonność do nieświadomego reagowania na wszelkie poruszające bodźce, sprzyja teraz robieniu rzeczy (głupstw), których potem możemy żałować. Najlepiej wykorzystajcie te konstelacje, aby zająć się swoim ciałem albo wewnętrznym światem. Z dostępnych energii skorzystają również wszelkiego rodzaju prace porządkowe.

W czasie WEEKENDU na pierwszy plan wysunie się potrzeba kontaktu i wymiany myśli. Chętnie zorganizujemy coś wspólnie z innymi, omówimy ciekawe pomysły, podejmiemy kwestie filozoficzne czy duchowe i ujrzymy je w szerszym kontekście. Jednoczesne działanie dwóch diametralnie różnych tendencji sprawi jednak, że dojdzie do niełatwych sytuacji. Z jednej strony pojawi się skłonność do nadmiernych oczekiwań i szerokich gestów, z drugiej potrzeba spokoju i bezpieczeństwa. W efekcie rozwiną się sprzeczne wzory zachowań. Jedni będą podchodzić do wszystkiego na luzie i traktować każdą regułę jak ograniczenie, natomiast inni nie poradzą sobie z sobie ze zbyt dużą wolnością i otwartością. Pierwsza grupa może wmanewrować się w sytuację, która wcześniej lub później zaowocuje nieprzyjemnymi skutkami, a druga swoimi wątpliwościami czy wymaganiami wywrze ogromny nacisk na siebie lub innych i kompletnie zablokuje dostępne źródła kreatywności oraz inspiracji. Optymalne byłoby rozwiązanie pozwalające zachować otwarte, ale wyważone podejście do życia. Zadajcie sobie pytanie, co ma dla Was sens, za co chcecie ręczyć i czego jesteście pewni. W NIEDZIELĘ rano, o godzinie 8:19 nastąpi nów. Dajcie sobie trochę czasu na to, aby w spokoju przeanalizować własną pozycję, swoje ideały oraz wizje i zastanowić się, jak mocno jesteście w stanie zaangażować w ich realizację.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2012 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »