Horoskop tygodniowy 3.3.-10.3.2013

Zamieszczony przez dnia Mar 3, 2013

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: prawda ma wiele twarzy / religie wystawione na próbę / obietnice i pokusy / wzrost i rozwój albo nietaktowne uwagi, wykolejenie i rozwiązłość / wizje i iluzje.

W najbliższych dniach, podobnie jak w poprzednich, możemy mieć problem z obiektywną oceną sytuacji, a także z celowym, konkretnym działaniem. Szczególnego znaczenia nabierze teraz znak Ryb oraz związane z nim tematy. Ogromna otwartość i wrażliwość na impulsy płynące z najbliższego otoczenia pozwolą nam czytać między wierszami i zauważyć niewyrażone myśli, uczucia, tęsknoty czy potrzeby; wyraźnie podkreślona będzie też zdolność do całkowitego oddania się jakiemuś doświadczeniu, współbrzmienia z innymi i współodczuwania Nie zdołamy jednak kompletnie odciąć się od niepożądanych bądź nieprzyjemnych doznań czy tematów. Z uwolnionych teraz, potężnych sił wyobraźni i inspiracji skorzystają osoby kreatywne albo związane z muzyką. Dobra informacja: droga do świata marzeń, imaginacji oraz do innych wymiarów wciąż stoi otworem! Wszyscy, którzy zajmują się sprawami religijnymi lub duchowymi, mogą liczyć na wzruszające, wizyjne przeżycia.

Niestety, istnieje również druga strona medalu. Otóż działające teraz energie mogą nadmiernie rozbudzić naszą wrażliwość, sprawić, że zostaniemy zalani przez zachodzące wokół wydarzenia i w efekcie stracimy poczucie własnej tożsamości. Treści z najróżniejszych dziedzin oraz poziomów w wielu przypadkach zmieszają się ze sobą do tego stopnia, że trudno będzie oddzielić jedne od drugich. Powszechną sensację wzbudzą tajemnicze wydarzenia i niemające racjonalnego wytłumaczenia incydenty, w niektórych przypadkach wręcz odniesiemy wrażenie, że przestały działać prawa logiki. W życiu codziennym nadal musimy liczyć się z chaosem, nieporozumieniami i niejasnościami. Niekiedy trudno będzie stwierdzić, co jest prawdziwe i autentyczne… Retrogradujący Merkury jeszcze bardziej wzmocni tę tematykę. Wyobrażenia i oczekiwania w stosunku do drugiego człowieka albo jakiejś kwestii, błędne informacje, urazy i nieprzepracowane historie z przeszłości nierzadko zmieszają się z aktualnymi wydarzeniami, powodując dodatkowe zamieszanie i pomyłki. Dlatego nie bierzcie dosłownie wszystkiego, co w tych dniach zobaczycie i usłyszycie. Nawet ci, którzy są święcie przekonani, że znają prawdę, mogą się mylić albo kierować nieaktualnym już przekonaniem. Bądźcie ostrożni z wyciąganiem pospiesznych wniosków i ferowaniem pochopnych wyroków – podjęcie istotnych decyzji najlepiej odłożyć jeszcze o parę dni. Konstelacje tego tygodnia nadają się natomiast doskonale do przepracowania doświadczeń i historii z przeszłości, a także wyjaśnienia otwartych kwestii.

Na konkretnym poziomie w centrum zainteresowania znajdą się teraz: przyroda i środowisko naturalne, uchodźcy, margines społeczny, woda, chemia, dogmaty religijne i wzorce, komunikacja, media, handel i komunikacja. We wszystkich tych dziedzinach mogą wystąpić niewyjaśnione, zagadkowe, chaotyczne incydenty, jak również wydarzenia i doświadczenia o głęboko poruszającym charakterze. Najlepiej wykorzystajcie okazję, aby poświęcić się jakiemuś zagadnieniu, które wzrusza w głębi serca, znajdźcie czas i przestrzeń na zajęcie się tematem niewymagającym precyzji, efektywności ani skuteczności.

Początek tygodnia stoi pod znakiem wielkiego idealizmu, a także wysokich oczekiwań wobec życia i ludzi. Z łatwością zachwycimy się czymś, zapalimy do czegoś, zaangażujemy w coś z werwą i entuzjazmem. Dodatkowo duża wrażliwość pozwoli nam doświadczyć głębokich wzruszeń i zauważyć potencjał oraz możliwości drzemiące w jakimś człowieku. PONIEDZIAŁEK (4.3.) i WTOREK (5.3.) przyniosą istotne działania i doświadczenia przede wszystkim w zakresie projektów o kreatywnym, społecznym lub duchowym charakterze. W tych dniach pojawi się jednak tendencja do przymykania oczu na rzeczy, które niezupełnie grają, ignorowania niebezpieczeństw oraz istniejących granic, możemy chcieć zbyt wiele albo żywić nadmierne nadzieje na szybki sukces i w efekcie poczujemy się niesprawiedliwie potraktowani, urażeni bądź oszukani. Dlatego warto zachować ostrożność – nie dajcie się nakłonić do czegoś, za co nie możecie ręczyć, ale też nie rezygnujcie w obliczu trudności czy braku natychmiastowych skutków. Całkiem możliwe, że perspektywa ulegnie nieoczekiwanej zmianie, więc lepiej nie wydawać pospiesznych wyroków.

ŚRODA (6.3.) i CZWARTEK (7.3.) przyniosą większą rzeczowość i roztropność. Zobaczymy, że tylko ten coś osiągnie, kto jest gotowy na pełne zaangażowanie, komu niestraszne trudności, wichry i burze, niegroźne deszcze ulewne. Jednocześnie możemy zyskać dobrą okazję zrealizowania wizji albo wykonania decydującego kroku naprzód. Warunkiem osiągnięcia sukcesu będą: zdecydowanie, jasno określony cel, siła woli, samodyscyplina i poświęcenie oraz gotowość odważnej konfrontacji z realiami, nawet jeśli te nie do końca odpowiadają naszym wyobrażeniom. Unikajcie gierek o władzę i prób szantażu albo manipulacji w celu osiągnięcia osobistych korzyści.

W PIĄTEK (8.3.) i w SOBOTĘ (9.3.) do głosu dojdzie potrzeba kontaktu, wymiany myśli i pragnienie, aby zorganizować coś wspólnie z innymi. Energie najbardziej sprzyjają wyjaśnianiu otwartych kwestii, nieporozumień albo konfliktów. Skorzystają z nich również projekty o charakterze humanistycznym i idealistycznym, przedsięwzięcia grup przyjaciół oraz tematy duchowe. Powściągnijcie jednak skłonność do pouczania albo nawracania innych, liczcie się z możliwością wystąpienia nieporozumień oraz niewytłumaczalnych  (z waszej perspektywy) reakcji.

W NIEDZIELĘ (10.3.) w miarę możliwości postarajcie się świadomie wygospodarować nieco czasu na to, aby po prostu być – tu i teraz oraz poświęcić własnym marzeniom i tęsknotom. Tego (i następnego) dnia w Rybach znajdzie się ogółem siedem sygnifikatorów (!) – to dobra pora na introspekcję oraz kwestie duchowe. Jeśli nie lubicie bezczynności, polecam działania o charakterze kreatywno-muzycznym oraz aktywność na łonie natury.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2012 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »