Horoskop tygodniowy 25.3.-1.4.2013 (+ Lany Poniedziałek/Prima Aprilis)

Zamieszczony przez dnia Mar 24, 2013

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: wymarsz w nieznane / punkt zwrotny / przełom / starzy przyjaciele i nowe sojusze / władza i odpowiedzialność / cena wolności i niezależności / zmiana wartości i rządzących

W tym tygodniu zapoczątkowane wcześniej procesy osiągną swoje apogeum i punkt zwrotny. Nie pora na odpoczynek czy stanie w miejscu! Bardzo silne energie szukają ujścia oraz formy wyrazu – niestety, nie sposób przed nimi uciec. W najlepszym razie pozwolą na wielkie czyny i osiągnięcie istotnego przełomu, ale mogą też niczym tajfun porwać wszystko za sobą, czyniąc przy okazji wiele zniszczeń. Osoby, które teraz otworzą się, wykażą potrzebną siłą woli, zdecydowaniem oraz gotowością podjęcia ryzyka, mają szansę wykorzystać wpływy planetarne i dokonać czynów niezwykłych. Natomiast ten, kto jest mniej pewny swoich sił i możliwości, powinien poszukać sposobów, które pozwolą włączyć się w bieg zdarzeń lub stworzyć przestrzeń na wyładowanie silnych energii. Szczególnie dobrze nadają się do tego celu: aktywność fizyczna, nietuzinkowe, ekstrawaganckie hobby, niezwykłe projekty albo konfrontacja z niezwykłymi ludźmi i ich czynami. Z kolei wszyscy pasywni, najprawdopodobniej bez własnego udziału, zostaną postawieni w zupełnie nowej sytuacji, a jeśli spróbują stawić opór, to bieg zdarzeń zaskoczy ich lub rozjedzie jak walec. Powyższe dotyczy zarówno procesów zbiorowych, jak i indywidualnych. Na pierwszy plan wysuną się: parcie do zmiany, wolność, odnowa. Poczujemy przemożną chęć spalenia za sobą wszystkich mostów, penetracji nowych obszarów bądź przeżycia przygody, której zakończenie trudno przewidzieć.

W najbliższych dniach energie planetarne pozwolą nam również instynktownie dopasować zachowanie do danej sytuacji, kto wykorzysta ten dar, ten może przeforsować nawet najbardziej śmiałe projekty. Jednak opanowanie rozbudzonych w tym czasie pierwotnych instynktów przyjdzie już trudniej – dadzą o sobie znać silny wewnętrzny niepokój, niemożność usiedzenia na miejscu albo skłonność do buntowania się z zasady przeciwko wszystkim i wszystkiemu. Jeżeli zdołamy okiełznać te impulsy, to możemy ich użyć, aby uwolnić się od czegoś, co przestało prawidłowo funkcjonować. Ale pamiętajmy, że koniec końców będziemy musieli ponieść odpowiedzialność za skutki swoich czynów. W  nadchodzących  dniach niebezpieczeństwo czy destrukcja grożą głównie tam, gdzie górę wezmą lęki oraz niepewność, istnieje tendencja do przeceniania własnych możliwości bądź wpadania w ślepą furię. Szczególne wyzwanie stoi przed wszelkiego rodzaju autorytetami oraz przywódcami – zostaną gruntownie przetestowani, ich kompetencje będą zakwestionowane, a asertywność i siła przebicia poddane nie lada próbie. Przetrwa ten, kto ma jednoznaczną postawę, odwagę i wolę podążania nowymi drogami oraz stawi czoła wyzwaniom. Tego rodzaju osoby mogą teraz bardzo zyskać na znaczeniu, stać się bohaterami, wzorami do naśladowania oraz pionierami. Układ planetarny, o którym mowa, ma jednak jeszcze inne znaczenie, a mianowicie wskazuje, że sporą uwagę skupią na sobie także dyktatorzy, manipulatorzy czy tyrani. W niektórych przypadkach może nastąpić zmiana ekipy rządzącej, w innych zostaną wykreowani nowi wrogowie, będziemy szukać kozłów ofiarnych albo męczenników.

W tym tygodniu  napłyną też ważne, nowe impulsy w związku z trwającą od dłuższego czasu zmianą hierarchii wartości. Spostrzeżenia i wydarzenia przyniosą tutaj zaskakujący zwrot akcji o trudnych do przewidzenia skutkach. Również wszelkie formy partnerstwa czekają zmiany i niespodzianki. Istniejące sojusze i relacje mogą ulec rozpadowi, przyjaciele staną się wrogami i odwrotnie. W pewnych przypadkach trzeba będzie uwolnić się od starych związków, które przestały prawidłowo funkcjonować, w innych chodzi o to, aby znaleźć w sobie odwagę potrzebną do wejścia w nowy układ. Jeśli ta konstelacja dotyczy Was osobiście, to w podjęciu właściwej decyzji pomoże odpowiedź na następujące pytania: czy związek pozwala mi zachować niezależność i indywidualność? Czy jest równorzędny? Czy jest rozwojowy i skłonny do zmiany? Związki oparte wyłącznie na tradycji, zależnościach bądź jednostronnej władzy mogą teraz zostać solidnie zachwiane. Osoby, które spróbują uparcie trzymać się tego, co już nie działa, ryzykują, że do akcji wkroczy Przeznaczenie, wymuszając konieczne posunięcia. Uważajcie, łatwo teraz pomylić świadome decyzje z dziecinną przekorą i buntem nastolatka. Także w tym przypadku poniesiemy odpowiedzialność za podjęte działania.

Na początku tygodnia górę weźmie trzeźwy osąd rzeczywistości. W PONIEDZIAŁEK (25.3.) i we WTOREK (26.3.) na pierwszy plan wysunie się potrzeba rzeczowej, konkretnej pracy nad najważniejszymi sprawami. Gruntownie zbadamy ich wady i zalety, wysondujemy możliwości, granice oraz konsekwencje. Konstelacje sprzyjają również nadrabianiu prozaicznych zaległości (silne turbulencje zepchnęły ostatnio wiele zwykłych rzeczy na margines). Posprzątajcie, zadbajcie o czasowe struktury swojego życia codziennego oraz potrzeby ciała. Wykonajcie możliwie jak najwięcej zadań organizacyjnych i administracyjnych albo zróbcie wiosenne porządki.

Już we wtorek wieczorem napięcie wyraźnie zacznie rosnąć. W ŚRODĘ (27.3.) rano (dokładnie o godzinie 10.37) przypada pełnia Księżyca, dodatkowo w nocy z wtorku na środę wiele opisanych powyżej konstelacji osiągnie swoje apogeum i punkt zwrotny. Z jednej strony tego dnia ogarnie nas ogromna potrzeba uwolnienia się od czegoś lub kogoś, na domiar złego szybko poczujemy się sprowokowani albo zagrożeni; z drugiej – zapragniemy kontaktów oraz rozmów z ludźmi, uczciwości i sprawiedliwości. Życie raz po raz będzie nas stawiać w sytuacji wymagającej jasnego wyboru albo decyzji, zarazem do głosu dojdą wątpliwości oraz niepewność, ponieważ w wielu przypadkach nie zdołamy w sposób jednoznaczny odróżnić tego, co jest prawdziwe od tego co fałszywe. Zobaczymy też, że jakaś rzecz zgodna z obowiązującym prawem, wygląda na nieuczciwą bądź niesprawiedliwą; zachowania, które ze względu na swoją heroiczność i humanitaryzm wydają się ze wszech miar godne podziwu, pociągną za sobą tragiczne konsekwencje, a działania, których normalnie unikamy, a nawet które potępiamy, okażą się konieczne. Całkiem możliwe również, że wydarzenia, jakie teraz nastąpią bądź poczynione obserwacje, zainicjują ważną zmianę lub przełom. Liczcie się z tym, że wiele spraw tego dnia przyjmie obrót inny od oczekiwanego. Unikajcie niepotrzebnych prowokacji i walki o władzę, ale bądźcie również gotowi bronić tego, co w głębi serca uznacie za prawdziwe, słuszne i  istotne. Wystrzegajcie się ferowania pospiesznych wyroków. W wielu przypadkach trzeba spojrzeć na sprawę z nowej perspektywy albo dopiero za jakiś czas zobaczymy, o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi.

Te procesy obejmą również CZWARTEK (28.3.). To dobry dzień na spotkania, wymianę poczynionych doświadczeń, rozmowę o ukrytych pragnieniach i podjętych decyzjach. Całkiem możliwe, że dzięki temu ujrzymy wiele spraw w nowym świetle, ewentualnie zdołamy uzyskać szersze i głębsze zrozumienie zachodzących procesów lub spojrzeć na jakąś kwestię z innej perspektywy. Warunkiem powodzenia jest obiektywność i gotowość zaakceptowania istniejącego stanu rzeczy bez zbędnych uprzedzeń. Wtedy możemy liczyć na rozwiązania, które zrazu wydawały się niewyobrażalne.

WIELKI PIĄTEK (29.3.) zdominują intensywne uczucia i emocje. Pojawi się przemożna potrzeba dotarcia do sedna problemu i poznania głębszej prawdy, jednocześnie do głosu dojdą wszelkiego rodzaju lęki. Tego dnia jakaś sprawa może przybrać nieoczekiwany obrót albo zostanie podjęta decyzja, której skutki na razie trudno przewidzieć. Przyglądajcie się wszystkiemu dokładnie i nie dajcie się zaślepić (zmylić) czemuś na pozór oczywistemu. Dotyczy to zarówno osób, sytuacji, jak i nas samych. Absolutna szczerość i lojalność (wobec samych siebie i głębszej prawdy), gotowość odważnego zaangażowania się w coś i pójścia nową drogą, doprowadzi Was do celu.

Podczas WEEKENDU trzeba będzie skonfrontować się ze skutkami doświadczeń, zdarzeń i obserwacji poprzednich dni. Przede wszystkim w sobotę bądźcie gotowi wyciągnąć konieczne wnioski i wziąć odpowiedzialność za to, co się stało. W niedzielę wielkanocną otworzą się drzwi i ujrzycie nowe perspektywy. Tam, gdzie w poprzednich dniach zostały powzięte konieczne kroki, znowu da o sobie znać ekscytujący entuzjazm i naszym oczom ukażą nowe rozwiązania; ewentualnie poczujemy ufność, odwagę oraz wiarę potrzebne do podjęcia ważnej decyzji. Gorzej, jeśli spróbujemy usprawiedliwić własne zachowanie przejętymi od kogoś dogmatami i przekonaniami albo będziemy oczekiwać, że inni zachowają się zgodnie z naszymi wyobrażeniami.

W Lany PONIEDZIAŁEK zapadną kolejne decyzje. Tego dnia będziemy musieli zająć jednoznaczne stanowisko, stawić czoło pytaniom i wymaganiom innych oraz zaangażować się w to, co dla nas naprawdę ważne. Zadbajcie o odpowiednią dawkę ruchu.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2012 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »