Horoskop tygodniowy 25.2.-3.3.2.2013

Zamieszczony przez dnia Lut 24, 2013

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: marzenia a rzeczywistość / w poszukiwaniu Prawdy / dostrzeżenie i zrozumienie powiązań między rzeczami / pozory mylą.

Również w tym tygodniu wiele spraw może przybrać obrót inny od oczekiwanego. Poziom energii nie jest szczególnie wysoki, a ogromna otwartość na świat pozwoli dostroić się do otoczenia, wibrować razem z nim i nadawać na jego falach, świadoma koncentracja na konkretnym temacie sprawi nam jednak wyraźnie większą trudność. Pozorne błahostki mogą odciągnąć naszą uwagę od obranego kursu i spowodować nagły zwrot akcji. Dlatego niełatwo teraz dokładnie coś zaplanować czy zrealizować – przez cały czas musimy liczyć się z możliwością wystąpienia sytuacji chaotycznych i wprowadzających zamęt. Niektóre z nich mogą jednak skrywać w sobie ogromny, twórczy potencjał i niewykluczone, że impulsy, które z pozoru sprawiają wrażenie niejasnych czy nieuchwytnych, w dalszej perspektywie okażą się niezwykle owocne. Dostępne w tych dniach ogromne zasoby wyobraźni i fantazji, jak również rozwinięta zdolność okazywania współczucia i empatii wspierają wszystkie projekty o kreatywnym, muzycznym, społecznym oraz duchowym charakterze. Poza tym konstelacje sprzyjają zgłębianiu procesów psychicznych.

To dość trudny czas dla wszystkich ludzi czynu oraz dla osób, które chętnie sprawują kontrolę nad biegiem zdarzeń. Teraz zabraknie im siły, motywacji oraz jasności, aby działać w sposób, do jakiego przywykli, w efekcie zwątpią we własne siły i poczują niepewność albo frustrację z powodu nieoczekiwanych, niezależnych od własnego zachowania wydarzeń czy okoliczności. Dlatego nie bierzcie na siebie zbyt wiele i liczcie się z i sytuacjami, których nie rozumiecie ani, na które nie macie wpływu. Ogólnie rzecz biorąc, trudno w tej chwili ocenić, dokąd to wszystko zmierza, dlatego starajcie nie podejmować przedwczesnych decyzji ani nie wydawać pospiesznych wyroków. Z wyciągnięciem wniosków najlepiej odczekać jeszcze kilka dni lub tygodni.

Ludzie, którzy po prostu lubią być – tu i teraz, którzy są gotowi (albo dysponują potrzebnym czasem), aby całkowicie oddać się chwili bądź jakiejś sprawie, mogą jednak w tych dniach przeżyć coś naprawdę cudownego, pozyskać rozległe wglądy, a nawet dostąpić wizji i zajrzeć za zasłonę przyszłości. Ale i oni  nie unikną niepewności czy bezradności, muszą liczyć się z trudnymi bądź bolesnymi sytuacjami, których nie sposób zmienić i które trzeba zaakceptować takimi, jakie są. W najlepszym razie ostatecznie znajdziecie się w położeniu, która wprawdzie nie było przewidziane, ale zaoferuje Wam mnóstwo nowych opcji i możliwości. Poczekajcie na rozwój spraw, zaufajcie swojemu czuciu i intuicji.  Wybierajcie z rozwagą – wiele rzeczy de facto wygląda inaczej, niż sądzimy, ponieważ zależnie od punktu widzenia zaprezentują się nam w różny sposób. Dlatego w przypadku problemów czy trudności spróbujcie nie szukać winnego. Stawiajcie pytania i szukajcie odpowiedzi, nawet jeśli nie pasują one do Waszego obrazu świata i Waszych wyobrażeń – wtedy możecie poczynić bardzo owocne spostrzeżenia. W centrum zainteresowania znajdą się teraz z jednej strony kwestie dotyczące religii, wiary i dogmatów, a z drugiej – przyrody, środowiska naturalnego, tematy socjalne i humanistyczne; dużą rolę odegra również woda (pod wszelką postacią). W wielu dziedzinach powrócą na tapetę plany, decyzje czy wypowiedzi z pierwszych dwóch tygodni lutego – przemyślimy je i skorygujemy. W związku z tym może dojść do żarliwych dyskusji, ewentualnie będziemy musieli zniwelować jakieś istniejące różnice. Osoby, które są gotowe na konfrontację nawet z najtrudniejszymi pytaniami, zechcą otwarcie, poważnie i bez tabu poruszyć drażliwe tematy, mogą poczynić istotne postępy.

Już w PONIEDZIAŁEK (25.2.) czekają nas zawirowania, a wiele spraw może przybrać obrót inny od oczekiwanego. Ogólnie poczujemy potrzebę zgody, spokoju oraz porządku, do tego dojdzie wielka tęsknota za zrozumieniem i współczuciem. Jednocześnie ujawnienie jakichś faktów, wydarzenia czy spostrzeżenia mogą spowodować radykalny zwrot w trwającym procesie. Szczególnie dotyczy to tzw. autorytetów – zobaczymy je teraz w zupełnie innym świetle, krytyce zostaną poddane także dogmaty i oczekiwania. Raz po raz będzie nasuwać się pytanie, co faktycznie jest prawdziwe i komu albo czemu można zaufać. W poniedziałek wieczorem, o godzinie 21:25, nastąpi pełnia Księżyca. W miarę możliwości poświęćcie nieco czasu własnym wizjom, tęsknotom i nadziejom, a także zastanówcie się, na jakim etapie ich realizacji obecnie jesteście. Warto przy tym spojrzeć na drogę, która już za nami, i przeanalizować dotychczasowe dokonania. Niewykluczone, że w niektórych przypadkach trzeba będzie przyznać się do błędów i fałszywych założeń. Gotowość ujrzenia rzeczywistości w takiej postaci, w jakiej ta nam się objawia, może stworzyć dobrą bazę pod dalsze działania.

We WTOREK (26.2.) i w ŚRODĘ (27.2.) rano pojawi się  możliwość wyjaśnienia otwartych kwestii oraz realizacji wcześniej pominiętych zadań. Wykorzystajcie okazję na przeprowadzenie koniecznych rozmów i dyskusji. Zaprezentujcie swój punkt widzenia w sposób możliwie jak najbardziej rzeczowy i unikajcie krytyki oraz szukania winnych, wówczas istnieją spore szanse na osiągnięcie owocnych rezultatów. Energie tych dni sprzyjają również porządkom w domu i biurze, dbałości o własne zdrowie albo zajmowaniu się tematem psychiki.

Od środowego popołudnia, a przede wszystkim w CZWARTEK (28.2.) trudno będzie wyznaczyć jednoznaczny trend. Z jednej strony w tym czasie do głosu dojdzie silna potrzeba harmonii, piękna i związku, wyraźnie wzrośnie  nasza wrażliwość i wyczulenie na różne kwestie, z drugiej – da o sobie znać gorączkowy entuzjazm, ochota na intensywne przeżycia i kreatywne działania. Zakochani, romantycy oraz osoby poszukujące głębokich doznań mogą liczyć na wyjątkowe i poruszające doświadczenia, również artystom nie zabraknie inspiracji ani radości tworzenia! Ta energetyczna mieszanka niesie w sobie jednak spory ładunek napięciowy, w niektórych sferach życia niewykluczone są więc porażki i niepowodzenia. W takim przypadku pobudzenie oraz ekscytacja mogą szybko zamienić się w irytację, frustrację albo bezsilność, a stąd już tylko krok do wybuchu. Postarajcie się zachować spokój, nie wydawać pochopnych osądów ani nie podejmować nieprzemyślanych działań.  Kolejne dni pozwolą nam poradzić sobie nawet z najtrudniejszymi sytuacjami i wykonać spory krok naprzód.

PIĄTEK (1.3.) oraz WEEKEND zdominują wszelkiego rodzaju uczucia. Bez trudu będziemy mogli skoncentrować się na wybranym temacie i zająć intensywnymi, wymagającymi sprawami. Wykorzystajcie okazję, aby poświęcić się ważnej dla siebie sprawie. Dyscyplina i wytrwałość w połączeniu z wyczuciem tego co irracjonalne, ale również autentyczne, pozwolą nam teraz właściwie zareagować i odnieść sukces. Gorzej, jeśli wykorzystacie dostępne energie tylko do manipulowania innymi albo pozwolicie, aby górę wzięły zranione uczucia, złość lub żądza zemsty.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2012 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »