Horoskop tygodniowy 24.6.-30.6.2013

Zamieszczony przez dnia Cze 23, 2013

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: ojczyzna i rodzina / oparcie i bezpieczeństwo we wspólnocie/ odczuwalna prawda / sprawiedliwość społeczna / mowa uczuć

Podobnie jak w ubiegłym tygodniu, tak samo i teraz najważniejsze będą uczucia oraz kwestia przynależności. W centrum uwagi znajdą się zagadnienia dotyczące domu, zamieszkania, ojczyzny, rodziny albo wszelkiego rodzaju wspólnot. Zapragniemy znaleźć ostoję bezpieczeństwa, pojawi się wyraźna potrzeba humanitaryzmu, współczucia i zrozumienia, która wywrze niebagatelny wpływ na nasze zachowanie. Będziemy bardziej skorzy zadbać o innych, zainteresować się ich problemami i współczuć ich niedoli. Egoistyczne pragnienia zejdą na dalszy plan, a nawet zostaną świadomie odstawione na bok na rzecz grupy, wspólnoty bądź rodziny. W szczególności w sytuacjach kryzysowych okaże się, jak wiele można osiągnąć wspólnymi siłami. Na poziomie osobistym łatwiej popłyniemy teraz z prądem zdarzeń, posłuchamy głosu uczuć albo intuicji, ufając, że ostatecznie wszystko się ułoży. Będziemy też bardziej gotowi na wspaniałomyślne i tolerancyjne gesty wobec naszych  bliźnich. Zatem jeśli jakiś temat szczególnie Was porusza, w głębi serca czujecie konkretną potrzebę bądź życzenie, to nadeszła doskonała pora, aby świadomie przystąpić do ich realizacji! Szczere wyznanie takiego pragnienia pozwoli znaleźć ludzi, którzy dadzą Wam wsparcie albo będą towarzyszami w dalszej drodze, ewentualnie szczęśliwym zbiegiem okoliczności, bez wielkiego wysiłku osiągnięcie więcej niż zamierzacie. Sytuacja ulegnie zaostrzeniu tylko wówczas, jeśli czekacie z założonymi rękami, aż inni czy los spełnią Wasze potrzeby albo zapatrzeni we własny pępek, przedkładacie osobisty interes nad cudze potrzeby.

Ten czas nie sprzyja również projektom wymagającym ogromnej siły i woli albo trzeźwego, analitycznego myślenia. Raczej trudno liczyć na pożyteczne rezultaty tam, gdzie chodzi o kwestie abstrakcyjne, teoretyczne bądź czysto intelektualne. Teraz pierwsze skrzypce grają uczucia i emocje, dlatego w kontaktach oraz rozmowach z innymi ludźmi warto zwracać większą uwagę na komunikaty niewerbalne oraz emocjonalny ładunek wypowiedzi niż same słowa. Te ostatnie i gesty nie raz będą jawnie przeczyć treściom przekazanym i odbieranym na innych poziomach. Jeśli znajdziecie się w takiej sytuacji, to zaufajcie swoim uczuciom i zapytajcie wprost, jeżeli coś wyda się Wam niejasne. Ale na odwrót – nie liczcie, że inni automatycznie wyczują Wasz nastrój i odpowiednio na niego zareagują. 26 czerwca Merkury wejdzie w retrogradację (ruch wsteczny z punktu widzenia Ziemi), która potrwa do 20 lipca. W tym czasie będziemy bardziej niż zwykle narażeni na nieporozumienia czy błędy w codziennych sytuacjach, pertraktacjach albo przy podpisywaniu umów. Dlatego, o ile to możliwe, w przypadku ważnych spraw odczekajcie nieco z podjęciem ostatecznych decyzji lub z wyciągnięciem wniosków. W tym okresie warto jednak skorygować istniejące umowy, a przede wszystkim zająć się dawnymi przeżyciami niosącymi ze sobą spory ładunek emocjonalny, niespełnionymi potrzebami albo historiami rodzinnymi. W tych obszarach możecie uzyskać szczególnie wiele ciekawych informacji, a nawet wyjaśnić i oczyścić stare, dotychczas nierozwiązane sprawy.

Początek tygodnia zdominuje potrzeba przejrzystych stosunków – chodzi o principia i kwestie zasadnicze. Gotowość poważnego zajęcia się jakimś tematem, wytrwałego trzymania ręki na pulsie i zgłębiania tematu, pozwoli nam zająć się nawet najtrudniejszymi zagadnieniami. W niektórych przypadkach istnieje teraz szansa dotarcia do prawdziwego sedna sprawy i w efekcie osiągnięcia przełomu. Jednak wspomniana wytrwałość może przybrać postać oślego uporu, odmowy, władczych albo kontrolujących zachowań – wtedy trzeba liczyć się z nagłymi i nieobliczalnymi reakcjami. Wykorzystajcie energię, aby poświęcić się tematowi, który uważacie za ważny, wyjaśnić osobiste sprawy albo wykonać zadanie wymagające sporej koncentracji.  Unikajcie jednak wszelkich gierek o władzę albo prób manipulowania innymi. Bądźcie absolutnie szczerzy i fair wobec siebie oraz bliźnich – opłaci się!

W ŚRODĘ (26.6.) w niektórych dziedzinach zmieni się nasz punkt widzenia, a tym samym również ocena wielu kwestii. Jowisz wejdzie do znaku Raka, natomiast Merkury (z perspektywy Ziemi) rozpocznie retrogradację. Miejsce beztroskich  rozmyślań zajmie osobiste zaangażowanie, o zachowaniu zadecydują uczucia i nastroje, pojawią się kategoryczne roszczenia wobec innych lub wspólnoty, często podparte ideologicznymi argumentami. Ponieważ tego dniach i w następnych będzie nam stosunkowo trudno myśleć w sposób obiektywny, rzeczowy i racjonalny, zaleca się nie zamykać negocjacji końcowymi ustaleniami ani nie ferować wyroków. Istnieje bowiem spore niebezpieczeństwo, że osobiste doświadczenia i emocjonalne reakcje przesłonią trzeźwe spojrzenie na sprawę. Ogólnie warto pamiętać jedno: aktualne tematy powrócą w nadchodzących dniach czy miesiącach i będą jeszcze szeroko dyskutowane.

CZWARTEK (27.6.) i PIĄTEK (28.6.) stoją pod znakiem bardzo dużej wrażliwości. W tych dniach będziemy mieli spory problem z racjonalną, obiektywną oceną, nieustająco pobrzmiewać będą inne treści, a duża podatność na zranienie wywoła silne emocjonalne reakcje. Zwróćcie uwagę na obrazy, historie oraz mity, na które teraz natraficie. Często będą miały szczególne znaczenie i dostarczą lepszych wskazówek dotyczących jakiejś sprawy niż wyjaśnienia czy analizy. Z działających energii skorzystają osoby zajmujące się muzyką albo zagadnieniami duchowymi. Medytacje oraz sny mogą nam dostarczyć ciekawych wglądów, ewentualnie zdołamy zobaczyć w nowym świetle jakieś historie rodzinne i uleczyć duchowe rany.

W czasie WEEKENDU da o sobie znać nowa dynamika. Ogarnie nas gorączkowy entuzjazm, chęć działania, żądza przygód i czynów; pojawi sie wyraźna ochota zorganizowania czegoś wspólnie z innymi. To dobra pora na imprezy, kreatywne projekty i aktywność sportową. W każdym razie zadbajcie o odpowiednią ilość ruchu – fizycznego, duchowego lub intelektualnego. Nie czas na bezczynność! Osoby szukające wytchnienia i odpoczynku nie będą usatysfakcjonowane – zbyt wiele niepokoju i napięcia wisi w powietrzu. Liczcie sie z możliwością wystąpienia nieoczekiwanych incydentów i nagłych zwrotów akcji.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2013 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »