Horoskop tygodniowy 22.7.-28.7.2013

Zamieszczony przez dnia Lip 21, 2013

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: radość i cierpienie, siła i empatia, ból i rozkosz / granice władzy i odpowiedzialność przywódców/wizje piękna i miłości


Z punktu widzenia astrologii w tym tygodniu zostanie zaktywizowanych bardzo wiele energii. Naszą uwagę jednocześnie zaabsorbują różne tematy, tak więc trudno będzie określić priorytety oraz punkty ciężkości. Na poziomie mundalnym (światowym) trzeba przygotować się niemal na wszystko – zarówno cudowne przeżycia, wizjonerskie idee, wielkie przełomy lub niezwykłe wyczyny, jak i destrukcyjną walkę o władzę, eskalację przemocy albo kryzys przywództwa. Co ciekawe, o ostatecznym biegu spraw każdorazowo zadecydują pozornie małe różnice. Również w życiu codziennym nadchodzący tydzień przyniesie nam szeroki wachlarz doświadczeń. Część osób skoncentruje uwagę na jednym z wymienionych tematów, inni będą musieli zająć się kilkoma sprawami naraz. Tych ostatnich czeka bardzo intensywny okres, pełen rozmaitych wyzwań.

Kolejna konfiguracja uwolni potężne energie i poczujemy dużą chęć zaangażowania się w coś. W sprawach, które w głębi serca uważamy za istotne, albo związanych z pracą dla dobra innych, wspólnoty, przyrody czy wartości duchowych możemy dokonać wręcz rzeczy niebywałych! Na tym polu niewykluczone są także ogromne przełomy. Uwaga na skłonność do nadgorliwości, przeceniania własnych sił oraz swego rodzaju fanatyzmu. Jeśli jej ulegniemy, to istnieje ryzyko, że nawet dobre zamiary pójdą w odwrotnym kierunku i w efekcie przyniosą więcej szkody niż pożytku. Sytuacja stanie się jeszcze bardziej problematyczna, jeżeli zadziałamy pod wpływem zawiedzionych oczekiwań, nagromadzonej złości i agresji albo innych zranionych uczuć. W takim przypadku możemy wpaść w rosnącą spiralę przemocy i męczeństwa. Niewykluczone, że zaostrzeniu ulegnie też toczona od paru tygodni walka o władzę, ale tym razem nabierze ona szczególnie zaciekłego charakteru. Dlatego nie dajcie się sprowokować albo wciągnąć w jakieś rozgrywki, bez upewnienia się, że macie ku temu odpowiednią motywację i jesteście gotowi ponieść odpowiedzialność za skutki powziętych decyzji.

Inna konstelacja wysunie na pierwszy plan miłość, piękno i harmonię. Zmysły staną się niebywale wrażliwe i wyczulone na odbiór nawet najsubtelniejszych wibracji, w efekcie kontakt ze sztuką i przyrodą nabierze wyjątkowej jakości i dostarczy nam niesłychanych wrażeń. Nie zabraknie też romantyki. Działające energie wzmocnią dodatkowo zdolność współodczuwania oraz empatii, pozwalając dostrzec potencjał drugiego człowieka albo doświadczyć głęboko poruszających wizji. Nadchodzące dni mogą też przynieść spełnienie od dawna skrywanych życzeń. Nieprzyjemna strona tej konfiguracji dojdzie do głosu tylko wówczas, jeśli,  koncentrując uwagę na samych ideałach, stracimy kontakt z rzeczywistością. W takim przypadku wcześniej czy później czekają nas spore rozczarowania. Poza tym wysoka wrażliwość może sprawić, że zostaniemy zalani przez nadmiar wrażeń. Cieszcie się pięknem, wizjami oraz miłością, ale z podjęciem ostatecznych decyzji warto jeszcze trochę poczekać.

Trzeci układ astrologiczny będzie testem dla osób na stanowiskach przywódczych – ich kompetencje i autorytet zostaną zakwestionowane. Ci, którzy potrafią sprostać wykonywanym zadaniom czy pełnionym funkcjom, otwarcie stawią czoła krytycznym pytaniom i przyznają się do popełnionych błędów, zachowując jednocześnie, konkretną, jednoznaczną postawę, mogą w tym czasie zyskać na znaczeniu. Pozostali będą musieli wziąć na siebie odpowiedzialność i wyciągnąć stosowne wnioski. Na poziomie osobistym chodzi o dokonanie krytycznej oceny tego, co dotychczas zrobiliśmy. W najlepszym razie zbierzemy pierwsze owoce poczynionych wysiłków, a w gorszym zobaczymy, że nasze starania nie przyniosły oczekiwanego rezultatu albo pora pożegnać się z zajmowaną pozycją. Warto wykorzystać działające siły, aby zrobić porządek w swoim życiu, wnikliwie zająć się tymi rzeczami, które mają dla nas istotne znaczenie. Ale nie zapominajcie też o przyjemnościach!

Już sam początek tygodnia przyniesie różne, częściowo intensywne doświadczenia. Z jednej strony w PONIEDZIAŁEK (22.7.) i we WTOREK (23.7.) poczujemy przemożną chęć całkowitego zaangażowania się w coś albo przeżycia jakiejś przygody. Nie zabraknie również ochoty na kontakty oraz wymianę myśli, dlatego w optymalnym przypadku możemy teraz zorganizować coś wspólnie z innymi. Z drugiej strony da o sobie znać również utajone napięcie, skłonność do przesadnej reakcji na impulsy czy informacje. Przede wszystkim tam, gdzie nie zostaną spełnione nasze oczekiwania albo odniesiemy wrażenie, że ktoś nie traktuje nas poważnie czy nie docenia, nawet zwykła błahostka może posłużyć za iskrę zapalną. W poniedziałek (o godzinie 20.15) nastąpi pełnia Księżyca – to dobry moment na rozpoznanie swoich celów i zamiarów, zadanie sobie pytania, czy środki i sposoby ich osiągnięcia na pewno są właściwe. Przestrzegajcie granic przyzwoitości i zachowajcie respekt wobec innych, nawet jeśli język Was świerzbi. Lepiej pod wpływem lekkomyślności nie zrobić czegoś, czego potem możecie żałować.

W ŚRODĘ (25.7.), CZWARTEK (25.7.) i PIĄTEK (26.7.) klimat ulegnie wyraźnej zmianie. W tych dniach na pierwszy plan wysunie się piękno, romantyka, miłość i współczucie. Wyraźnie wzrośnie poziom wrażliwości, do głosu dojdą wszelkiego rodzaju tęsknoty. Spotkania z innymi mogą wytworzyć niezwykłe uczucie wspólnoty i wzajemnego zrozumienia. To dwa dobre dni na odprężenie, zajęcie się sprawami, które radują ciało oraz duszę albo spełnienie od dawna skrywanego życzenia. Z działających teraz energii skorzystają również wszelkiego rodzaju artystyczne projekty albo działania o charakterze duchowym. Przewrażliwienie może jednak sprawić, że zwykły drobiazg wywoła istną burzę, dlatego bądźcie ostrożni i uważni w podejściu do innych, a także samych siebie.

W PIĄTEK wieczorem znowu wyraźnie (najpierw dyskretnie) zacznie rosnąć napięcie. W czasie WEEKENDU poczujemy ogromną potrzebę aktywności, stawienia czoła istniejącym problemom, konfliktom czy wyzwaniom. Miejsce mediacji zajmie konfrontacja, a miejsce miłości – siła woli. Do tego dojdzie wyraźnie większa gotowość do intensywnego wysiłku i zmierzenia się z innymi. W najlepszym razie znajdą one wyraz w rywalizacji, konkursach lub zawodach. Gorzej, jeśli zechcecie wykorzystać każdą okazję, aby sprowokować drugą stronę do walki, ewentualnie przejąć nad kimś kontrolę albo zbuntować się. Chociaż mamy weekend, to nie pora na odpoczynek i siedzenie w kapciach przed telewizorem. Teraz działają zbyt silne, dynamiczne energie. Poszukajcie więc możliwości, która pozwoli je świadomie wykorzystać. W najlepszym razie warto zająć się tematem, który leży Wam na sercu. Potężne siły pozwolą teraz dokonać iście nadludzkich wyczynów i sporo osiągnąć. Z bieżącego układu planet skorzystają również wszelkiego rodzaju sporty, niewykluczone że w tych dniach padną jakieś rekordy bądź wzniesiemy się na wyżyny własnych możliwości.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2013 AstroTranslatio. All rights reserved.

2 komentarze

  1. wszystko byłoby ok, gdyby w tym opisie podawala Pani konkretne konstelacje planet, np uściślenie trygonu wielkiego Jowisz, Neptun Saturn pryzpadajacy na…. moze sie manifestowac w taki i tak sposob, po prostu brauje mi konkrentych konstelacji do opisów…. pozdrawiam

    • Takie uzupełnienie pojawiało się wcześniej, ale zrezygnowałam z niego, ponieważ nie występuje w oryginale (tekst jest tłumaczeniem). Wezmę pod uwagę Pani sugestię:) pozdrawiam Monika

Wyślij komentarz

Translate »