Horoskop tygodniowy 21.4.-28.4.2013

Zamieszczony przez dnia Kwi 21, 2013 | 0 komentarzy

Horoskop tygodniowy 21.4.-28.4.2013

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: zweryfikowanie wartości i celów / wzięcie na siebie bądź przekazanie komuś odpowiedzialności / wyraźne wyznaczenie albo respektowanie granic / wnioski / wiążące zobowiązania

W tym tygodniu zawieje nowy wiatr. Definitywnie minął czas koncentracji na impulsach, celach i potrzebie działania. Sam aktywizm i duch walki już nie wystarczą, aby coś osiągnąć, teraz potrzebne będą wytrwałość, roztropność i obiektywnie wymierne rezultaty. Na pierwszy plan wysunie się pytanie, czy i w jaki sposób można zrealizować dane przedsięwzięcie lub pomysł. Całą uwagę skoncentrujemy na konkretnej wykonalności oraz namacalnym sukcesie dotychczasowych wysiłków. Jednoczesne zapragniemy poświęcić się temu wszystkiemu, co oferuje nam życie i przyroda. Na znaczeniu zyskają piękno, zmysłowość i rozkosz. Wzrośnie ochota, aby zająć się czymś twórczym i kreatywnym. Kto jednak liczy na mannę z nieba, tego czeka srogie rozczarowanie! Nie pora na zbytki, zalecane są umiarkowanie i wstrzemięźliwość. Najlepiej postąpią osoby, które skoncentrują się na rzeczach naprawdę dla siebie istotnych. Wtedy istnieje szansa na urzeczywistnienie i spełnienie pragnień oraz życzeń, nadanie kształtu wizjom i ideałom.

Dodatkowo w wielu dziedzinach będziemy musieli dokonać bilansu zysków i strat. W związkach na znaczeniu zyskają zobowiązania oraz lojalność. Czas zaangażować się w coś, bronić tego, co uważamy za istotne, i wziąć na siebie (współ)odpowiedzialność  za podjęte decyzje czy działania albo wyznaczyć konkretne granice, dostrzec, co nie gra bądź przestało sprawnie funkcjonować, a w razie potrzeby nawet definitywnie zakończyć jakiś rozdział. W temacie wartości okaże się, co jest autentyczne, trwałe i dostatecznie treściwe. To co teraz wytrzyma próbę, może posłużyć jako fundament do budowania na przyszłość. Jednocześnie na światło dzienne wyjdą też wcześniej ukryte słabości i wady. Tam, gdzie opierano coś na teoriach, abstrakcyjnych wyobrażeniach i koncepcjach, budowano na nadziejach, oczekiwaniach lub potencjale, ignorując realne fakty, życie przygotuje kubeł zimnej wody. Ale zobaczymy również, które z zainicjowanych przedsięwzięć i projektów dobrze rokują na przyszłość i mają szansę na sukces oraz jakie zaplanowane cele jesteśmy w stanie osiągnąć. Przeszkody i utrudnienia uzmysłowią nam, gdzie należy wprowadzić stosowne korekty, wyciągnąć wnioski, a nawet zastosować się do powiedzenia: lepszy koniec z trwogą niż trwoga bez końca! Co przejdzie ten test, ma widoki na sukces! Pod lupę trafią też wszelkiego rodzaju przywódcy. W tym przypadku trzeba będzie odpowiedzieć sobie na następujące pytania: kto posiada dostateczne kompetencje i autorytet, aby piastować upragnioną, zamierzoną lub zajmowaną pozycję? Kto posiada środki i wytrzymałość potrzebną do urzeczywistnienia jakiejś sprawy? Kto może i chce przejąć odpowiedzialność? Osoby, które sprostają tym wymaganiom i będą gotowe poważnie zaangażować się w coś, mogą w tych dniach wykonać decydujący krok naprzód i sprawdzić się. Z drugiej strony wyjdzie na jaw, kto zajmuje funkcję lub pozycję, która mu nie odpowiada, lub de facto go przerasta. Również w takich przypadkach trzeba będzie wyciągnąć stosowne wnioski. Inaczej czeka nas dalsza, bolesna droga przez mękę. Zweryfikujcie swoje cele i funkcje, zadajcie sobie pytanie, co Wam odpowiada i jest dla Was ważne, a potem bądźcie gotowi tego bronić. Jeśli jesteście na słusznej drodze, to warto być wytrwałym i wytrzymałym. Ale jeżeli w głębi serca czujecie, że coś przestało grać, wówczas nie upierajcie się przy tym za wszelką cenę.

Już na początku tygodnia trzeba będzie dokonać trzeźwej i rzeczowej oceny sytuacji, pojawi się ogromna potrzeba bezpieczeństwa i klarowności. W PONIEDZIAŁEK (22.4.) postawmy na pragmatyzm i realizm. Warto poświęcić nieco czasu na zweryfikowanie dostępnych faktów oraz posiadanych zasobów, a potem ostrożnie, krok po kroku realizować zamierzenia. Zadajcie sobie pytanie, co naprawdę ma dla Was znaczenie, w co chcecie się zaangażować i bądźcie gotowi tego bronić, nawet jeśli napotkacie na przeszkody; nie próbujcie jednak niczego wymusić. Najlepiej jeśli po prostu zaakceptujecie sytuację taką, jaka jest, i postaracie się wykorzystać ją w najlepszy możliwy sposób. Poza tym konstelacje poniedziałku nadają się do wszelkiego rodzaju prac porządkowych i akcji oczyszczających lub działań służących ciału oraz zdrowiu.

We WTOREK (23.4.) i w ŚRODĘ (24.4.) wzrośnie potrzeba kontaktów i wymiany myśli. Jednocześnie będziemy dysponować ogromnym potencjałem kreatywnej energii. To dwa dobre dni, aby świadomie przystąpić do realizacji wizji bądź jakiegoś pomysłu, spotkać się z innymi, omówić wspólną strategię postępowania albo zająć czymś twórczym. Gorzej jeśli w przeszłości uparcie trwaliście przy sprawach, które straciły spójność, i stawialiście opór wszelkim zmianom. W takim przypadku okoliczności i zdarzenia wymuszą teraz podjęcie koniecznych działań.

W CZWARTEK (25.4.) atmosfera zrobi się bardziej poważna. Rosnąca intensywność sprawi, że odczujemy konieczność podjęcia zasadniczych decyzji. Wieczorem (21.56) przypada pełnia, a dodatkowo częściowe zaćmienie Księżyca. Zauważalne w CZWARTEK i PIĄTEK (26.4.) ogromne napięcie wyrazi się w rozmaity sposób. W najlepszym razie zobaczymy, co należy zrobić, gdzie zaoponować, ujawnić własne zdanie i wyciągnąć wnioski. Kto będzie na to gotowy, może wiele zdziałać i dokonać istotnego przełomu – istnieją spore szanse, aby osiągnąć znaczący postęp albo zrobić coś, co od dawna należało uczynić. Zgodnie z innym odpowiednikiem tej konstelacji nasze wielkie przywiązanie do jakiejś sprawy może spowodować, że uczestnictwo w niej nabierze wiążącego charakteru albo związek zyska na głębi i sile. Gorzej, jeśli działające potężne energie zamanifestują się w postaci oporu, odmowy, próby kontrolowania sytuacji bądź obsesyjnych zachowań. Wówczas lęki mogą nas sparaliżować, nastąpi kompletna blokada albo dojdzie do niszczących, destrukcyjnych wyładowań. Energie tych dni sprzyjają rozprawieniu się z przeszłością oraz wyjaśnieniu zasadniczych kwestii. Bądźcie gotowi otwarcie i szczerze przyjrzeć się sobie i innym, nazwać rzeczy po imieniu, a także naświetlić mniej przyjemne aspekty jakiegoś tematu. Koniecznie pamiętajcie o zachowaniu granic przyzwoitości.

Również w czasie WEEKENDU czekają nas niełatwe decyzje. W wielu sferach życia będziemy musieli uświadomić sobie własną pozycję i postawę. Zastanówcie się,  za co jesteście gotowi ręczyć i przejąć odpowiedzialność. Bądźcie też gotowi wyznaczyć wyraźne granice tam, gdzie coś Wam nie odpowiada, oraz wyciągnąć konieczne wnioski. Dokładnie sprawdźcie, na czym opieracie swoje decyzje i postawę. Czy robicie coś albo rezygnujecie z czegoś dlatego, że tak Was nauczono? Czy Wasze zachowanie zależy od powszechnie obowiązujących zasad i zapożyczonych reguł, które nadal aprobujecie? Zrozumcie, że sami będziecie musieli ponieść skutki decyzji bazujących na cudzych nawykach i prawdach.  Poza tym cieszcie się wszystkim tym, co życie ma Wam do zaoferowania, ale – głównie w NIEDZIELĘ – zachowajcie umiar w swoich działaniach.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2012 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »