Horoskop tygodniowy 18.3.-24.3.2013

Zamieszczony przez dnia Mar 17, 2013

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: przełom, zryw i przebudzenie, czyli: Alleluja i do przodu!/ impulsy / odnowa / eksplozja / pionierski duch / rewolucja i reformacja

Ten tydzień zapoczątkuje dłuższy, bardzo dynamiczny okres – zdominują go żądza przygód oraz pionierskie podejście do życia. Czas niepewności i dryfowania definitywnie dobiegł końca, teraz trzeba będzie wykazać się zapałem, zdecydowaniem, a także duchem walki. Tak więc osoby z natury aktywne, które  lubią, kiedy coś się dzieje, mogą już zacierać ręce. W najbliższych tygodniach na pewno nie będziemy narzekać na nudę. Napłynie tak wiele impulsów i czeka nas tyle zaskakujących zmian, że nawet szukające wyzwań i przygód, niespokojne duchy poczują się niekiedy zmęczone i przytłoczone nadmiarem wrażeń. Najpierw na pierwszy plan wysuną się witalność, impulsywność, spontaniczność i chęć działania. Dlatego czas sprzyja wszelkim aktywnościom wymagającym woli, odwagi oraz zaangażowania. Wykorzystajcie okazję, aby poświęcić się zadaniom, do których wykonania wcześniej zabrakło Wam energii.

W trakcie tego tygodnia wzrośnie gotowość spontanicznego włączenia się w niezwykłe przedsięwzięcie, zainicjowania zupełnie nowego projektu i gorliwej obrony pomysłu czy wizji. Równocześnie poczujemy rosnący niepokój, niecierpliwość i rozgorączkowanie; do tego dojdzie wyraźna chęć uwolnienia się od wszelkich pęt, więzów czy ograniczeń. Silne impulsy energetyczne i niemożność ich okiełznania stworzą iście wybuchową atmosferę, w której najmniejsza iskra może posłużyć jako zapalnik. Wiele wydarzeń, informacji, decyzji i działań podjętych w tym tygodniu uruchomi istną reakcję łańcuchową albo będzie prologiem historii, jaka niebawem się rozegra.

Spróbujcie sami spożytkować te energie: zainicjujcie coś nowego, eksperymentujcie, wykorzystajcie niespodziewanie nadarzającą się okazję albo przeforsujcie od dawna pielęgnowany w sercu pomysł czy wizję. Powściągnijcie jednak przemożną skłonność do palenia za sobą mostów albo wylewania dziecka z kąpielą i uważajcie, aby nie dać nakłonić się do działań, których potem możecie żałować. Przede wszystkim warto poszukać takiej formy aktywności, która pozwoli na konstruktywne zastosowanie oddziaływań planetarnych, w przeciwnym razie te ostatnie zamanifestują się w nieoczekiwany, nieprzyjemny sposób. Dotyczy to głównie osób urodzonych na początku znaków Barana, Raka, Wagi i Koziorożca oraz mających w tym paśmie (0°-10°) istotne sygnifikacje. Ogólnie oczekujmy nagłych zmian i rozmaitych niespodzianek. Na konkretnym poziomie naszą uwagę przykują pionierzy, bohaterskie wyczyny, lotnictwo, loty w kosmos, nowoczesne technologie i elektronika, badania, reformy i rewolucje. Oprócz wyżej wymienionych, raczej gwałtownych procesów, przebiegać będą również inne, bardziej subtelne. I tak z jednej strony dojrzał czas, aby ponownie podjąć tematy oraz rozmowy, które były aktualne w pierwszej połowie lutego, z drugiej intensywne dyskusje wzbudzi teraz kwestia wartości społecznych i moralnych, a także tego, co  dozwolone a co zakazane.

Na początku tygodnia panować będzie raczej luźna atmosfera. Na pierwszy plan wysunie się potrzeba kontaktów i wymiany myśli, nie zabraknie nam wyobraźni, empatii, otwarcia, wykażemy też zainteresowanie pomysłami innych ludzi. Dlatego w PONIEDZIAŁEK (18.3.) i we WTOREK (19.3.) warto poszukać okazji do dyskusji i omówić nierozstrzygnięte kwestie; ewentualnie w tych dniach zostaną ponownie podjęte tematy, które po raz pierwszy pojawiły się na początku miesiąca. Biorąc pod uwagę fakt, że z jednej strony trudno nam będzie ogarnąć wszystkie odcienie i niuanse jakiejś historii a z drugiej zachować skupienie, odradzam teraz zajmowanie się kwestiami wymagającymi precyzji oraz koncentracji. Wykorzystajcie ten czas na zebranie informacji oraz zapoznanie innych ze swoimi pomysłami i wizjami.

W ŚRODĘ (20.3.) nastąpi zrównanie dnia z nocą (równonoc, czyli początek wiosny). O godzinie 12.02 Słońce wejdzie do znaku Barana. Od tej chwili koniec ze względnym spokojem! Do głosu dojdą silne impulsy i wszelkiego rodzaju popędy, wiosenne uczucia, radość życia i namiętności zaczną szukać sposobu wyrazu, do tego poczujemy silną potrzebę przynależności, więzi oraz bezpieczeństwa, a całość przyprawi szczypta pragnienia wolności. Ta dość osobliwa mieszanka zamanifestuje się w różny sposób, ale jednego możemy być pewni: jej działanie nikogo nie ominie! Zatem najlepiej, jeśli na ŚRODĘ i CZWARTEK (21.3.) zaplanujecie działania, które pozwolą konstruktywnie wykorzystać tego rodzaju energie. Pary zakochanych czekają chwile intensywnych uniesień, z opisanych konstelacji skorzystają też projekty o kreatywno-twórczym charakterze oraz wymagające osobistego zaangażowania. Jeśli posłuchamy zarówno głosu serca, jak i rozumu, a przy okazji nie damy nakłonić się do czegoś, za co nie możemy ręczyć, to mamy spore szanse na powodzenie. Gorzej, gdy górę wezmą nagromadzone frustracje oraz lęki. W takim przypadku gwałtowne emocje mogą wybuchnąć, a sytuacja szybko wymknie się spod kontroli. Nie pozwólcie się sprowokować ani zastraszyć, ale unikajcie również niepotrzebnego demonstrowania władzy. Jeśli koniecznie chcecie zmierzyć się z innymi na siły albo dać upust swojej złości, to zróbcie to w sensowny, uczciwy sposób, przestrzegając zasad gry.

Od PIĄTKU (22.3.) zawładną nami żądza przygód, pionierski duch i dążenie do wolności. Poczujemy nieodpartą potrzebę zrobienia czegoś niezwykłego, wykonania jakiegoś eksperymentu albo zwrócenia na siebie uwagi dzięki szczególnym osiągnięciom. Pomysłów ani inspiracji raczej nikomu nie zabraknie. Jednocześnie wewnętrzny niepokój oraz napięcie wzbudzą w ludziach rozdrażnienie, dlatego możemy mieć problem z prozaicznymi sprawami, wszelkie opóźnienia doprowadzą nas do szewskiej pasji. Osoby, które dysponują czasem i możliwościami, mogą w PIĄTEK i podczas WEEKENDU zrobić coś kompletnie odjechanego, zrealizować spontaniczny pomysł albo poświęcić się kreatywnemu projektowi. Grunt, żeby rzecz odbiegała od normy i codzienności! Przygotujcie się na niespodzianki i nieprzewidziany bieg zdarzeń, a zanim podejmiecie ryzyko, zadajcie sobie pytanie, czy jesteście gotowi wziąć na siebie odpowiedzialność za potencjalne skutki swojego działania.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2012 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »