Horoskop tygodniowy 17.2.-24.2.2013

Zamieszczony przez dnia Lut 17, 2013

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: władza tak jak narkotyk/ kto naprawdę rządzi i decyduje? / władza i Przeznaczenie / indywidualne działania a procesy systemowe / wielkie wizje i codzienne uciążliwości / wewnętrzna jasność i koncentracja pomagają w realizacji zamiarów.

Energie tego tygodnia są bardzo niejednorodne i trudne do uchwycenia. Przede wszystkim osoby, które sądzą, że do osiągnięcia celu wystarczy wytężona praca albo silna wola, w najbliższych dniach czeka srogie rozczarowanie – z bólem stwierdzicie, że nie jesteście tak samodzielni i niezależni, jak się Wam wydawało. Z kolei ci, którzy niechętnie stają w szranki, nie potrafią odnaleźć się w społeczeństwie nastawionym na zysk, sukces i konkurencję, wolą płynąć z prądem zdarzeń niż samodzielnie podejmować decyzje – będą w swoim żywiole! Z jednej strony kłopot sprawi nam skupienie na konkretnych sprawach, niejasne sytuacje czy dziwne zdarzenia wywołają rozproszenie i skutecznie odwrócą uwagę od rzeczy zasadniczych; wysoki poziom wrażliwości oraz podatność na wpływy uniemożliwią jednoznaczne oddzielenie się od innych, a także utrudnią podjęcie ukierunkowanych działań – grożą nieporozumienia, zamieszanie i chaotyczne sytuacje. Z drugiej strony rozbudzona zostanie wyobraźnia. W marzeniach, snach i wizjach zobaczymy obrazy z innych światów, a wysubtelnione postrzeganie pozwoli nam ujrzeć rzeczy istniejące poza codzienną rzeczywistością; łatwiej niż zwykle będziemy mogli podziwiać piękno przyrody oraz dzieł sztuki i poszukamy w nich inspiracji. Najlepiej zredukować nieco bieg, spasować, odstawić na boczny tor wyniki, skuteczność i ambicje, a zająć się czymś, co inspiruje i uskrzydla; bo fantazja, fantazja, fantazja jest od tego, aby bawić się na całego! Ewentualnie poświęćcie nieco czasu duchowym procesom i marzeniom. Kochankowie przeżyją romantyczne chwile i poczują głęboką więź, jaka ich łączy, natomiast świeżo zakochani mogą do tego stopnia odurzyć się swoim szczęściem, że całkowicie stracą kontakt z codziennością. To wspaniały stan! Cieszcie się nim, jednak z podjęciem długoterminowych decyzji poczekajcie jeszcze kilka tygodni.

Raczej trudno teraz o logiczne, racjonalne myślenie oraz działanie zgodnie z planem. Pod koniec tygodnia Merkury, patrząc z perspektywy Ziemi, zatrzyma się, co wpłynie na wyraźne spowolnienie procesów mentalnych. Przede wszystkim w kwestiach organizacyjnych i komunikacyjnych spodziewajmy się nieporozumień, pomyłek i błędów. W wielu dziedzinach tempo wyraźnie spadnie, a  w niektórych przypadkach grozi wręcz całkowita, ale przejściowa stagnacja. Ponadto kaprysy pogody i inne zjawiska przyrodnicze mogą objawić nam prawdziwą potęgę przyrody.

Część wyżej opisanych procesów wyraźnie da o sobie znać już w PONIEDZIAŁEK (18.2). Z jednej strony poczujemy przemożną potrzebę  kontaktów i wymiany myśli, z drugiej – będziemy mieli spory problem z koncentracją na jednym temacie albo przystąpieniem do działania. Ponieważ tego dnia Saturn „przystanie”, to dodatkowo musimy liczyć się z tym, że wiele spraw pójdzie wolniej niż oczekujemy. Niespodziewane albo nagłe  incydenty zmuszą nas do zmiany planów bądź spauzowania i ponownego nabrania sił. Osoby, które będą mogły nieco zaszyć się w sobie, odzyskać wewnętrzny spokój albo po prostu pogrążyć się w myślach, mogą jednak doświadczyć ważnych wglądów. Z konstelacji astrologicznych na pewno skorzystają projekty muzyczne oraz działania o charakterze duchowym.

Również we WTOREK (19.2.) będziemy bardzo podatni na rozproszenie. Otwartość, ciekawość świata i zainteresowanie wszystkim, co zobaczymy, pójdzie teraz w parze z ogromną wrażliwością. W optymalnym przypadku takie energie mogą wywołać niezwykle inspirujący wręcz uskrzydlający efekt –  wówczas jakieś spotkanie, wnikliwe prace nad danym tematem czy kontakt z sieciami społecznościowymi dostarczą nam mnóstwo fascynujących doświadczeń. Gorzej, jeśli zadanie, jakie mamy do wykonania, wymaga skupienia i precyzji – w takim razie musimy przygotować się na awarie i zakłócenia. Dodatkowo duża skłonność do irytacji sprawi, że wystarczą zwykłe drobnostki, aby wyprowadzić nas z równowagi, podgrzać emocje i wywołać gwałtowne dyskusje. Nie ulegajcie niepotrzebnym prowokacjom i poszukajcie sobie konstruktywnego wentylu dla niezadowolenia oraz frustracji.

W ŚRODĘ (20.2.), CZWARTEK (21.2.) i PIĄTEK (22.2.) naszą uwagę przykują wszelkiego rodzaju uczucia. Z jednej strony w tych dniach dojdzie do głosu silna potrzeba więzi i poczucia przynależności, zatęsknimy za pięknym, idealnym światem, serdecznymi, troskliwymi ludźmi i ciepłą, bezpieczną przystanią; z drugiej strony, podskórnie nadal odczuwalne będą niepokój i napięcie. Dlatego przede wszystkim tam, gdzie istniejąca sytuacja nie zaspokaja wyżej opisanych potrzeb, dadzą o sobie znać frustracje oraz rozczarowanie, zechcemy wyrwać się i dosłownie uwolnić od wszystkiego. Niełatwo okiełznać tego rodzaju impulsy, zatem w tych dniach musimy być przygotowani na nieoczekiwane, gwałtowne reakcje. Energie sprzyjają głównie pracy nad procesami psychicznymi. Ponadto mogą teraz napłynąć ważne informacje dotyczące spraw domowych i rodzinnych, ewentualnie jakieś doświadczenie sprawi, że ujrzymy te kwestie z całkiem nowej perspektywy. Postarajcie się dobrze poczuć siebie, ale bądźcie otwarci! Taka postawa pozwoli Wam nawiązać kontakt z wewnętrznym potencjałem i uzyskać wizję, która jest istotna dla dalszej drogi. Uwaga: w tych dniach konstelacje astrologiczne nie sprzyjają działaniom czysto racjonalnym i intelektualnym.

W SOBOTĘ (23.2.), patrząc z perspektywy Ziemi, Merkury zatrzyma się, następnie przejdzie do ruchu wstecznego i pozostanie w nim do 17 marca. W tym czasie nie warto rozpoczynać żadnych nowych projektów, zwłaszcza w zakresie kwestii socjalnych oraz prawnych, zdrowia, sztuki, handlu i podróży, ponieważ nieznane albo nie brane pod uwagę czynniki mogą spowodować nieporozumienia bądź pomyłki. Wskazany okres nadaje się za to doskonale na wyjaśnienie otwartych kwestii, niezałatwionych spraw i obciążeń oraz skorygowanie planów. W sobotę mogą wystąpić utrudnienia w ruchu i komunikacji.  Poza tym WEEKEND zasili nas sporą dawką radości oraz inspiracji. Energie sprzyjają kreatywnym projektom, jak również wszelkiego rodzaju działaniom, które uskrzydlają duszę, służą dostarczaniu i przeżywaniu radości, w znacznie mniejszym stopniu jest korzystny dla przedsięwzięć wymagających gotowości do intensywnego wysiłku czy pracy.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2012 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »