Horoskop tygodniowy 16.9.-22.9.2013

Zamieszczony przez dnia wrz 15, 2013

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: przystopowanie i reorientacja / zmiana pasa ruchu / renegocjowanie zobowiązań / wspaniałe wizje i koncentracja na rzeczach najistotniejszych

W tym tygodniu zaznaczą się dwie sprzeczne tendencje. Z jednej strony żądza przygód i zapał do nowych pomysłów wzbudzą w nas wyraźną ekscytację, a kreatywne, twórcze działania uskrzydlą ducha oraz dostarczą inspiracji. Te same konfiguracje będą jednak  sprzyjać nadmiernym oczekiwaniom i sztywnym wyobrażeniom na temat tego, co jest słuszne czy sprawiedliwe. Jednocześnie duża intensywność – w połączeniu z wewnętrznym lub zewnętrznym naciskiem – wygeneruje sytuacje, w których nie widać wyjścia albo istnieje tylko jedno rozwiązanie, dlatego powinniśmy wtedy przystopować i podjąć zasadnicze decyzje. Generalnie rzecz biorąc, świat uczuć będzie wzburzony i wystarczy iskra, aby rozpalić wszelkiego rodzaju namiętności!

W wielu dziedzinach nastąpi teraz punkt zwrotny związany z ustaleniem priorytetów i wyznaczeniem kierunku na przyszłość. W niektórych przypadkach chodzi o to, aby wiążąco zaangażować się w coś, umocnić oraz pogłębić istniejący związek, natomiast w innych – odważnie wykonać krok w Nieznane. Niebagatelną rolę odegrają przy tym ideały oraz wszelkiego rodzaju wartości. Często życie sprawdzi, czy nawet będąc pod presją, jesteśmy gotowi dochować wierności sobie oraz swoim zasadom. Działające siły pozwolą na wielkie czyny i spektakularne przełomy. Mogą ich dokonać wszyscy ci, którzy potrafią odróżnić rzeczy mniej od bardziej istotnych, są wewnętrznie jednoznaczni i gotowi skoncentrować się na sprawach najistotniejszych, nie ignorując przy tym otoczenia ani istniejących uwarunkowań.

Uwaga, układy planetarne skłaniają również do impulsywnych czynów bez zważania na konsekwencje. W efekcie nawet pozornie banalne incydenty mogą ulec zaostrzeniu, powodując trudne do przewidzenia skutki. Dlatego wystrzegajcie się pochopnych osądów czy reakcji i na widok przejawów niesprawiedliwości nie wchodźcie automatycznie w rolę sędziego czy mściciela. W wielu przypadkach prawda jest bardzo złożona i dopiero wnikliwe rozpatrzenie tła sprawy oraz jej głębszych pokładów pozwoli uzyskać jasny obraz sytuacji, a także wyciągnąć konieczne wnioski. Z jednej strony wiele pomysłów zainspiruje nas i wskaże nowe możliwości, z drugiej zawarte teraz umowy nabiorą wiążącego charakteru i trudno będzie je rozwiązać. Dlatego zastanówcie się dobrze, w co wchodzicie! Na konkretnym poziomie możemy oczekiwać ważnych wydarzeń w handlu, gospodarce i finansach, polityce, w związkach i sojuszach, w zakresie prawa i sprawiedliwości, w sztuce, erotyce oraz seksualności.

W PONIEDZIAŁEK (16.9.) zapanuje podekscytowanie! Będziemy zainteresowani tym co niezwykłe, kreatywni i chętni do eksperymentowania. Z energii skorzystają wszystkie osoby zajmujące się zagadnieniami wymagającymi otwartego umysłu oraz inspiracji. Poszukajcie okazji do rozmowy i pozwólcie się zaskoczyć. Gorzej, jeśli do głosu dojdzie odczuwalna tego dnia skłonność do fanatyzmu albo buntowania się (dla zasady) przeciwko wszystkim i wszystkiemu. Liczcie się z napływem zaskakujących informacji oraz z nieoczekiwanymi reakcjami i zachowajcie szczególną ostrożność na drodze, a także przy obsłudze sprzętu elektronicznego. [Merkury opozycja Uran, Księżyc w Wodniku]

Również we WTOREK (17.9.) i w ŚRODĘ (18.9.) można oczekiwać nagłych zwrotów akcji. Ogromna otwartość i wrażliwość na irracjonalne zjawiska pozwoli nam z jednej strony uzyskać ważne wglądy, z drugiej wywoła zamieszanie i niepokój. Osoby pracujące twórczo albo w dziedzinach duchowych mogą poczuć przypływ inspiracji, a nawet wkroczyć na zupełnie nowe obszary, jednak ci, którzy preferują konkretne i zdroworozsądkowe podejście do życia, ewentualnie wolą trzymać się rzeczy logicznych i namacalnych, powinni być przygotowania na niespodzianki, bo sprawy przyjmą bieg inny od zaplanowanego. Najlepiej, jeśli znajdziecie w tych dniach nieco wolnego czasu, żeby zająć się swoimi wizjami, marzeniami i tęsknotami albo hobby.

W ŚRODĘ znaczenia nabiorą kwestie związków i wartości. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że znajdziecie się w sytuacji, która zmusi Was do podjęcia decyzję (za lub przeciw). Tego dnia trudno będzie pozostać niezdecydowanym. Odpowiedzi w rodzaju: „Być może”, „Tak, ale…” nie zaprowadzą nas do celu. Jeśli sami nie zajmiecie jednoznacznego, wiążącego stanowiska i spróbujecie zostawić sobie otwartą furtkę, to inni bądź Los rozstrzygną za Was. Dobrze pomyślcie, bo cokolwiek zrobicie albo czego zaniechacie, będzie miało dalekosiężne skutki. Postarajcie się nie nakłaniać innych do działania poprzez manipulacje, groźby czy wymuszenia, bądźcie konsekwentni i jednoznaczni, jeśli idzie o wyznawane wartości oraz kryteria. [Wenus koniunkcja Saturn 8°45 Skorpiona]

W CZWARTEK (19.9.) o godzinie 13.12 przypada pełnia. Teraz należy uzyskać jasny obraz sytuacji w zakresie wcześniejszych wydarzeń i przemyśleć dalszy plan działania. Niezależnie od tego, czy w minionych dniach zapadły decyzje, czy też nie, powoli zaczniecie uzmysławiać sobie konsekwencje swojego stanowiska. Nie próbujcie jednak nadgonić czasu ani wyciągać wniosków. Po prostu przyjrzyjcie się sytuacji i postarajcie w niej odnaleźć.

PIĄTEK (20.9.) i SOBOTA (21.9.) to dwa dni na podjęcie decyzji. Poczujemy nieodpartą potrzebę działania oraz zorganizowania czegoś, a także uwolnienia się od wszystkiego, co nas ogranicza i krępuje. Jednocześnie na głębszym poziomie odczuwalne będzie silne napięcie oraz swoista powaga. Astrologiczne konfiguracje wyrażą się w różny sposób. Z jednej strony możemy podjąć próbę rozsadzenia zablokowanej sytuacji, z drugiej, mimo chęci działania powstanie wrażenie paraliżu albo bezradności. Jeśli w minionych dniach poświęciliście nieco czasu na to, aby uświadomić sobie swoje stanowisko, wizje, nadzieje i opcje, ale również ograniczenia, słabości i zobowiązania, to teraz może nastąpić przełom. Nieoczekiwane zrozumienie czegoś lub intuicyjny impuls mogą Wam wskazać nową drogę albo zdołacie pokonać wewnętrzną bądź zewnętrzną blokadę. Gorzej, jeśli zechcecie uparcie trwać przy swoich prawach, pogrążycie się w stagnacji albo odwrotnie – za wszelką cenę spróbujecie coś wymusić.

W NIEDZIELĘ (22.9.) do głosu dojdzie silna potrzeba spokoju i bezpieczeństwa. Tego dnia zwolnijcie tempo, oddajcie się czynnościom, które poprawiają Wasze samopoczucie i działają stabilizująco. Układy planetarne sprzyjają zajęciu się ciałem (wellness), przyrodą, kulturą i sztuką. W niedzielę wieczorem, o godzinie 22.44 (naszego czasu), Słońce w swojej (pozornej) wędrówce w kierunku półkuli południowej przekroczy równik, tym samym na Północy rozpocznie się astronomiczna jesień.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2013 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »