Horoskop tygodniowy 14.4.-21.4.2013

Zamieszczony przez dnia Kwi 14, 2013 | 0 komentarzy

Horoskop tygodniowy 14.4.-21.4.2013

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: określenie swojej pozycji i nowe impulsy – część druga / podjęcie inicjatywy / uruchomienie procesów / duch walki i(albo) poczucie rzeczywistości / duchowy przełom i nowe zrozumienie spraw / zasoby i formy zabezpieczenia lub rzeczy dające pewność oraz bezpieczeństwo


W ciągu najbliższego tygodnia odczujemy wyraźną zmianę energii – uwaga przesunie się na inne tematy oraz punkty ciężkości, na znaczeniu zyskają dziedziny, wartości i postawy dotychczas ignorowane. W związku z powyższym zaobserwujemy dwie, na pierwszy rzut oka sprzeczne tendencje. Najpierw, podobnie jak w poprzednich tygodniach, górę wezmą: chęć działania, żądza przygód oraz zuchwałość. W wielu kwestiach chodzi teraz o przeforsowanie własnego stanowiska, podtrzymanie swoich zamiarów, konfrontację lub rywalizację z innymi. Początek nowego cyklu dostarczy nowych, istotnych impulsów o długofalowych skutkach, ponadto umożliwi albo wymusi pewne decyzje i posunięcia również w tych obszarach, w których cel i zamiary pozostawały dotychczas niejasne. Na poziomie zbiorowym powzięte teraz działania i inicjatywy wyznaczą kierunek na przyszłość. Na poziomie jednostkowym nasuną się nam następujące pytania: Czego rzeczywiście pragnę? W co się angażuję? Czy jestem gotowy/-a walczyć o to, co dla mnie ważne? Kto zechce stać z boku i uniknąć podjęcia świadomych, celowych działań albo kolejnego, koniecznego kroku, ten ryzykuje, że zostanie przymusowo wciągnięty w jakąś historię i po prostu zmuszony do działania.

Równocześnie w trakcie tygodnia coraz silniej zaznaczy się tendencja do spowolnienia, zagęszczenia i uprzedmiotowienia wszystkiego. Atmosfera zdominowana przez instynkty, popędy oraz impulsy powoli ustąpi miejsca pragmatyzmowi i realizmowi. Dotychczas o działaniu decydowały osobiste zamiary, roszczenia lub urazy, działaliśmy zgodnie z zasadą „atak jest najlepszą formą obrony”, poświęcając niewiele uwagi posiadanym zasobom, teraz znaczenia nabierze zabezpieczenie, a także potrzeba zatrzymania czegoś. Impulsywne działania stopniowo zostaną wyparte przez roztropność i gotowość odczekania na stosowny moment, zachowania zorientowane na krótkotrwały efekt zastąpi długofalowość, a impet – wytrwałość i cierpliwość. Większą wagę zaczniemy też przywiązywać do piękna, rozkoszy i zmysłowości. Połączenie tych dwóch elementów idealnie nadaje się do konkretyzacji pomysłów oraz planów, urzeczywistnienia pragnień i wizji! W niektórych przypadkach chodzi również o to, aby dokonać wiążących zobowiązań. Przede wszystkim w drugiej połowie tygodnia poświęćcie dostatecznie dużo czasu swoim przedsięwzięciom. Nie dajcie się do niczego zmusić, bądźcie gotowi świadomie zająć się tym, co jest do załatwienia. Odkładanie czegokolwiek na później nic nie da. Jednocześnie pozwólcie sobie również na chwilę wytchnienia i przyjemności.

Zgodnie ze znaczeniem trzeciej konstelacji w tym tygodniu czeka nas jeszcze trochę nerwów i nagłych zmian, głównie w sferach życia, które wcześniej były w centrum uwagi. Całkiem możliwe, że ważne odkrycia i wnioski wywołają ożywione dyskusje, w efekcie pewne procesy i zjawiska ujrzymy w całkiem nowym świetle. Wydarzenia tych dni mogą spowodować zmianę sposobu myślenia przede wszystkim  w dziedzinie mediów, komunikacji, nauki, kształcenia, handlu i transportu. Na poziomie życia codziennego nie zabraknie nam teraz inspiracji, do tego dojdzie chęć eksperymentowania z nowymi, ekscentrycznymi pomysłami; ewentualnie padną prowokacyjne pytania i zostaną ujawnione ukryte konteksty. Jeśli jesteście gotowi opuścić utarte ścieżki struktur myślowych oraz szukania wyjaśnień, to możecie uzyskać zdumiewające wglądy i odkryć nowe drogi.

W PONIEDZIAŁEK (15.4.) ogarnie nas wielka ochota na kontakty z innymi ludźmi, rozmowy o Bogu i świecie, powoli zaczniemy też odczuwać pragnienie poświęcenia się przyjemnym stronom życia. W najlepszym razie wykorzystajcie energię tego dnia na spotkanie z ludźmi, których lubicie, i omówienie swoich pomysłów, życzeń oraz planów. Możecie też oddać się własnemu hobby.

WTOREK (16.4.) i ŚRODĘ (17.4.)  zdominują sprzeczne trendy. Z jednej strony do głosu dojdzie wyraźna potrzeba spokoju, czułości i bezpieczeństwa, z drugiej rosnący niepokój i rozdrażnienie wywołają wewnętrzne napięcie. Najlepiej zająć się teraz sprawami, które pozwolą wykorzystać albo konstruktywnie skanalizować te energie, na przykład pracą w ogródku lub wiosennymi porządkami. Ale pamiętajcie również o tym, aby zrobić dla siebie coś dobrego. Zwróćcie uwagę na uczucia oraz potrzeby i nie dajcie się sprowokować.

W CZWARTEK (18.4.) zostanie zainicjowany nowy cykl. [koniunkcja Mars/Słońce] Impulsy, które napłyną tego dnia, mogą uruchomić bardzo ważny proces. Zadajcie sobie pytanie: czego chcecie, w co jesteście gotowi zaangażować się albo za co walczyć? Jeśli Wasze cele i zamiary są jasne, to możecie wykorzystać dostępną energię i osiągnąć przełom. Tam, gdzie w przeszłości – mimo ogromnych wysiłków i nakładów pracy – nie było szansy na podjęcie działań albo wystartowanie z jakimś projektem, w końcu zapali się zielone światło!

Z astrologicznego punktu widzenia PIĄTEK (19.4.) oferuje najlepsze możliwości. Tego dnia otrzymamy do dyspozycji ogromną ilość twórczej energii, nie zabraknie nam kreatywnych pomysłów, chęci działania i zorganizowania czegoś. Jeżeli jakiś projekt jest Wam szczególnie bliski, to zachwycenie nim innych i pozyskanie dla niego sojuszników, pójdzie teraz jak z płatka. Poza tym radość życia zapewnią nam wszelkiego rodzaju rozrywki, imprezy, spotkania z przyjaciółmi albo flirty. Uwaga – w przypadku nadmiernych swawoli i zignorowania istniejących granic grożą nieprzyjemne konsekwencje.

Podczas WEEKENDU trzeba będzie znowu przejść do rzeczy. Nadal nie zabraknie nam inspiracji, a ochota na eksperymenty i odwaga zachęcą niektórych do niezwykłych czynów. Jednocześnie zechcemy sprecyzować własne stanowisko, jasno i wyraźnie przedstawić swoje wymagania i oczekiwania, a w razie potrzeby z całej siły bronić tego, co uznamy za własne. Dlatego w SOBOTĘ i w NIEDZIELĘ może dochodzić do mniejszych lub większych przepychanek o władzę lub pozycję. Ewentualnie jakaś od dawna trwająca historia osiągnie swoje apogeum i ulegnie zamknięciu, a odkrycia bądź ujawnienie pewnych informacji mogą wywołać spore zamieszanie. Liczcie się również z nieoczekiwanymi wydarzeniami, zakłóceniami w ruchu drogowym i komunikacji. Bądźcie gotowi bronić siebie i swoich interesów, ale unikajcie niepotrzebnych prowokacji, ponieważ mogą one stanowić iskrę, która doprowadzi do wybuchu. Stwórzcie sobie dostatecznie dużo wolnej przestrzeni, aby móc odpowiednio zareagować na nieoczekiwany bieg zdarzeń.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2012 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »