Horoskop tygodniowy 13.5.-19.5.2013

Zamieszczony przez dnia Maj 12, 2013 | 0 komentarzy

Horoskop tygodniowy 13.5.-19.5.2013

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: pragnienia, tęsknoty i wizje w zderzeniu z bolesną rzeczywistością / nieporozumienia / współczucie i dobre rady

W nadchodzących dniach konstelacje przyniosą rozmaite, częściowo sprzeczne trendy. Ich umiejętne, optymalne wykorzystanie daje jednak szansę na bardzo udany tydzień. Po pierwsze możemy cieszyć się przyjemnymi stronami życia, stworzyć sobie oazy spokoju i piękna, po drugie – liczyć na ciekawe spotkania, flirty albo romantyczne intermezzo. Z oddziaływań planetarnych skorzystają ponadto osoby zainteresowane muzyką i duchowością, możliwe są inspirujące doświadczenia i wizjonerskie wglądy. Warto poświęcić się tematom i czynnościom, które sprawiają nam radość, nakarmić oraz ożywić ciało i duszę. Jednak w wielu przypadkach do głosu dojdą także ciemne strony. Wciąż odczuwalna, ogromna potrzeba bezpieczeństwa może stać się sporym problemem, a wyraźna tendencja do upartego trwania przy tym co, było i jest, oraz fiksacji na jakimś temacie, utrudni dostrzeżenie nowych rozwiązań i opcji. Raczej nie będziemy mieli wielkiej ochoty na aktywność ani zmiany, działające energie zostaną spożytkowane głównie do utrzymania status quo, zabezpieczenia istniejących zasobów albo obrony przed atakiem. Powyższe dotyczy wszystkiego, co uznajemy za własność osobistą albo prawo zwyczajowe. Na własnej skórze odczują to osoby, które w swoich horoskopach mają obsadzony ostatni dekanat Byka, Lwa, Skorpiona i Wodnika. Nie ulegajcie pokusie, aby zaszyć się gdzieś, wycofać i automatycznie odrzucać wszystko, czego, nie znacie. Bądźcie gotowi spróbować nowych rzeczy, wtedy istnieją spore szanse, że osiągniecie swój cel.

Jednocześnie wzrośnie potrzeba wzajemnego zrozumienia, kontaktów i wymiany myśli, otwarcie na innych, gotowość podjęcia pertraktacji i szukania wspólnego mianownika. Wysoki poziom wrażliwości pozwoli nam również na wizjonerskie pomysły i muzyczne inspiracje, wzmocni jednak wrażliwość i podatność na zranienie. Dlatego doświadczenia tych dni nie raz spowodują dezorientację i zamieszanie, a pozornie banalne incydenty, drugorzędne informacje oraz nieprzemyślane gesty mogą wywołać gwałtowne reakcje. Ten układ planetarny oznacza również rozczarowania, dlatego w najbliższych dniach niektórzy zostaną przywróceni do rzeczywistości i stwierdzą, że ich nadzieje bądź ideały nie mogą zostać spełnione; dotyczy to zwłaszcza osób urodzonych w pierwszej połowie znaku Bliźniąt, Panny, Strzelca oraz Ryb, a także mających obsadę tego pasma w swoim horoskopie urodzeniowym. Szukajcie inspiracji, pomysły i wglądy dodadzą Wam skrzydeł! Cieszcie się chwilami głębokich wzruszeń, ale ogólnie bądźcie ostrożni i uważni, nie wyciągajcie też pochopnych wniosków – wiele rzeczy wygląda de facto zupełnie inaczej, niż wydaje się na pierwszy rzut oka.

Warto poszukać odpowiedzi na następujące pytania: Jakie wartości są trwałe i realne, na czym można polegać? Gdzie budowaliśmy na piasku, co jest pustym słowem albo iluzją? W jakich kwestiach o naszym zachowaniu decydują tradycje, prawa własności albo siła przyzwyczajenia a gdzie chodzi o to, aby spojrzeć poza czubek własnego nosa, uwzględnić inne punkty widzenia i postawy oraz podzielić się z innymi? W niektórych dziedzinach trzeba będzie okazać zaufanie oraz lojalność, w innych zrozumienie i empatię. Na poziomie ogólnym omawiany układ wpłynie na gospodarkę, handel i transport, pertraktacje i umowy, związki oraz wszelkie formy partnerstwa. Zanim podejmiecie decyzję, rozważcie daną kwestię ze wszystkich stron.

Już na początku tygodnia dadzą o sobie znać rozmaite tematy i impulsy. W PONIEDZIAŁEK (13.5.) i we WTOREK (14.5.) poczujemy wyraźną potrzebę bezpieczeństwa, uczuć, rodziny i przynależności, a także tęsknotę za idealnym, wspaniałym światem. Do tego dojdzie silna tendencja idealizowania przeszłości, zarazem pojawi się duże (wewnętrzne i zewnętrzne) napięcie, powrócą stare lęki i nagromadzona agresja. W efekcie  nie trzeba wiele, aby poczuć się zaatakowanym czy zagrożonym lub zadziałać pod wpływem niekontrolowanego impulsu. Jeśli zaobserwujecie u siebie takie skłonności, to przystańcie na moment i zdajcie sobie pytanie, o co tak naprawdę chodzi. W optymalnym przypadku istnieje szansa na zrozumienie powiązań i szerszego kontekstu jakiejś starej, niezałatwionej historii, oczyszczenie jej i zamknięcie. Ewentualnie zdołamy dokonać istotnego przełomu. Nie dajcie się sprowokować i weźcie pod uwagę możliwość wystąpienia zaskakujących zwrotów akcji.

W ŚRODĘ (15.5.) warto na moment przystanąć i dokonać bilansu. Odpowiedzcie sobie na pytanie, jak się Wam powodzi, czego tak naprawdę pragniecie, czego szukacie i do czego dążycie? Osoby, które będą gotowe poważnie zająć się własnymi potrzebami  i życzeniami oraz poświęcić uwagę emocjonalnym reakcjom na wydarzenia w świecie zewnętrznym, mogą tego dnia wiele zrozumieć, a nawet na nowo określić swoją pozycję.

W CZWARTEK (16.5.) i w PIĄTEK (17.5.) ogarnie nas wielka ochota na żywiołowe, twórcze działania, poczujemy też potrzebę zrobienia czegoś, co sprawia nam frajdę. Z dostępnych energii skorzystają przede wszystkim gry i zabawy, wspólne przedsięwzięcia, jak również projekty, które służą spontanicznemu wyrażeniu siebie albo mają kreatywny charakter. Sytuacja zrobi się jednak nieprzyjemna, jeżeli górę wezmą tendencje egoistyczne bądź postawa roszczeniowa.

W czasie WEEKENDU nastrój ulegnie wyraźnej zmianie, wzrośnie wrażliwość i pojawi się potrzeba zrozumienia. Jednocześnie możemy mieć problem z ogarnięciem albo sprecyzowaniem przebiegających procesów, dlatego uwaga na pomyłki i nieporozumienia! Tam, gdzie zdołamy zachować ostrożność  i uważność, wstrzymamy się przed wyciągnięciem pochopnych wniosków, w razie konieczności po prostu odczekamy na dalszy rozwój wypadków, a dodatkowo – nawet w najbardziej skomplikowanych kwestiach – zdobędziemy się na bezstronność, możemy poruszyć drażliwe tematy, zrozumieć stare problemy i ujrzeć je w nowym świetle.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2012 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »