Horoskop tygodniowy 12. – 18.8.2013

Zamieszczony przez dnia Sie 10, 2013 | 0 komentarzy

Horoskop tygodniowy 12. – 18.8.2013

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: intermezzo – konsekwencje i rozpoznanie możliwości / porządki / przygotowanie podstaw do dalszych działań / powzięcie decyzji

Astrologiczne konstelacje tego tygodnia stworzą przestrzeń do podjęcia rozmaitych działań. Nadal nie odpuści przewrażliwienie na własnym punkcie, toteż szybko poczujemy się dotknięci i zareagujemy w stosowny sposób, nawet wówczas, jeśli w grę wchodzą fakty i konkret. Poza tym często będzie trudno odróżnić własne uczucia, potrzeby i reakcje od cudzych, dlatego obiektywna ocena sytuacji nie przyjdzie nam łatwo. Nasze postrzeganie i postawa będą bardziej niż zwykle uzależnione od własnego zdania, a przede wszystkim zgromadzonego doświadczenia. Dlatego rozmaite incydenty i wydarzenia mogą wywoływać zaskakująco silne i zwykle trudne do logicznego wyjaśnienia reakcje. Zatem starajcie się nie wyciągać pochopnych wniosków, spójrzcie całościowo na dane doświadczenie czy historię i poświęćcie dostatecznie dużo czasu, żeby zrozumieć swoje motywacje, potrzeby oraz reakcje. Weźcie też pod uwagę, że inni nie widzą danej sprawy tak samo, jak Wy.

Poza tym w astrologicznej pogodzie nastąpi dość równomierny rozkład ciśnienia, w związku z tym wszystko się może się zdarzyć i trudno o jednoznaczną prognozę. Z uwagi na brak dominującego tematu o naszych doświadczeniach zadecyduje przede wszystkim indywidualne zachowanie oraz horoskop. Możecie więc wykorzystać okazję, aby świadomie zatroszczyć się o zadania czy sfery życia, które w ostatnich tygodniach były zaniedbywane. Najbliższy czas szczególnie nadaje się do świadomej konfrontacji ze skutkami doświadczeń, wydarzeń i decyzji, wszelkiego rodzaju prac porządkowych, zbadania własnej postawy w jakiejś kwestii, przygotowania zaplanowanych przedsięwzięć, wyjaśnienia i podjęcia (wstępnych) decyzji w zakresie dalszego działania. Tam, gdzie w minionych tygodniach zabrakło nam gotowości stawienia czoła nadchodzącym procesom czy tematom, gdzie unikaliśmy konfrontacji czy decyzji, w drugiej połowie tygodnia może nastąpić wyładowanie stłumionych energii.

W PONIEDZIAŁEK (12.8.) poczujemy ogromną potrzebę harmonii i wymiany myśli. Jednak nastrój będzie wahał się pomiędzy dążeniem do uznania, a zwątpieniem we własne możliwości i dezorientacją. Dlatego jasne określenie postawy i podjęcie jakiejkolwiek decyzji zapewne sprawi nam problem. Najlepiej, jeśli podejdziecie do tego dnia z możliwie jak największym spokojem i przełożycie istotne rozstrzygnięcia na później. Z działających energii skorzystają natomiast projekty o kreatywnym i twórczym charakterze.

We WTOREK (13.8.) i w ŚRODĘ (14.8.) czeka nas podjęcie ważnych decyzji. Pojawi się ogromna potrzeba klarowności i prawdy, do tego dojdzie przemożna chęć zgłębienia jakieś kwestii albo zajrzenia za fasadę. Frazesy ani banały nie zaprowadzą nas daleko, chodzi o to, aby w jakiejś sprawie zająć wiążące stanowisko, być gotowym stawić czoła nawet nieprzyjemnym faktom albo mieć odwagę w pełni zaangażować się w coś. Kto sprosta takim wymaganiom, zaangażuje się, skonfrontuje z wyzwaniami i weźmie na siebie odpowiedzialność, ten może uczynić ważny krok do przodu. Często nagle znajdą się sojusznicy, a w pozornie trudnych sytuacjach – niespodziewane rozwiązania. Jednak osoby, które spróbują przy pomocy pozornie rozsądnych argumentów odwrócić uwagę od tego, co istotne, uniknąć nieprzyjemnych pytań albo nie zechcą wyciągnąć koniecznych wniosków (konsekwencji), natrafią na spory problem. W takim przypadku konieczne posunięcia zostaną wymuszone przez los albo istnieje ryzyko, że prędzej czy później trafimy w ślepą uliczkę. Na poziomie życia codziennego energie tych dni najlepiej nadają się na zrobienie porządków, usunięcie obciążeń i bagażu przeszłości. Z dostępnych energii skorzystają również kwerendy, dochodzenia, poszukiwania i prace badawcze.

W CZWARTEK (15.8.) klimat ulegnie wyraźnej zmianie, znowu ogarną nas żądza przygód i gorączkowy entuzjazm. W czwartek i PIĄTEK (16.8.) zapragniemy uwolnić się od ograniczeń oraz – w miarę możliwości – wspólnie z innymi wybadać nowe obszary. Jednocześnie do głosu dojdzie tęsknota za piękniejszym i lepszym światem. Osoby, które w tych dniach będą w drodze, mogą liczyć na fascynujące doświadczenia, a te zajmujące się kwestiami filozoficznymi bądź duchowymi – pozyskać istotne wglądy. Inny odpowiednik tej astrologicznej konfiguracji grozi utratą złudzeń – nadzieje prysną, wizja okaże się iluzją a wzlot zakończy upadkiem. Cieszcie się z możliwości, jakich dostarczy Wam życie, ale nie zapominajcie postawić kluczowe pytania, zanim ślepo czemuś zaufacie.

Podczas WEEKENDU powrócą zasadnicze tematy. Nastrój stanie się bardziej poważny i trzeźwy. Zawładnie nami ogromna potrzeba bezpieczeństwa i zobowiązań, będziemy też gotowi w sposób zdyscyplinowany zaangażować się w coś. Jeśli jakiś temat szczególnie leży Wam na sercu, to warto poświęcić mu czas. Osoby, które wiedzą, czego chcą, i wykażą się konsekwencją i wytrwałością, ale również będą absolutnie szczere i autentyczne, mogą teraz wykonać milowy krok! Z kolei letniość czy połowiczne zaangażowanie nie przyniosą efektów, a próby osiągnięcia celu poprzez próby manipulowania, szantażu czy groźby zakończą się fiaskiem i przegraną. Na poziomie życia codziennego układy planetarne sprzyjają wszelkim przedsięwzięciom wymagającym siły woli i samodyscypliny. Liczcie się z nieoczekiwanym zwrotami akcji. Doświadczenia i wydarzenia weekendu stanowią zwiastun wydarzeń czekających nas w następnym tygodniu.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2013 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »