Horoskop tygodniowy 11.2.-17.2.2013

Zamieszczony przez dnia Lut 10, 2013

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: realizacja wizji, koncentracja na sprawach najważniejszych, granice możliwości, wyciągnięcie wniosków, akceptacja tego co JEST, wola wsparta poświęceniem może zdziałać istne cuda.

W tym tygodniu na pierwszy plan wysuną się ideały, wizje i projekty, które mają społeczne, humanistyczne, duchowe albo ideowe tło. Konstelacje zamanifestują się jednak w bardzo różny sposób. Z jednej strony inspiracja w połączeniu ze zdolnością całościowego postrzegania spraw pozwoli na istne fajerwerki kreatywności. Ponieważ energie dodatkowo ułatwią nam świadomą koncentrację oraz zajęcie się danym tematem w sposób zdyscyplinowany i wytrwały, to mamy spore szanse, żeby w tych dniach urzeczywistnić nasze pomysł czy wizje. Warunkiem osiągnięcia sukcesu są jednak jednoznaczna, wewnętrzna postawa oraz gotowość pełnego zaangażowania i współpracy z innymi. Z oddziaływań planetarnych skorzystają szczególnie projekty o charakterze kreatywno-artystycznym, jak również przedsięwzięcia społeczne, humanistyczne oraz religijne.
Zgodnie z innym odpowiednikiem tej konstelacji towarzysząca nam obecnie otwartość i wrażliwość sprawi, że będziemy jeszcze bardziej empatyczni, podatni na klimat i wibrację otoczenia, skłonni do okazywania współczucia oraz angażowania się w problemy innych ludzi, obronę pokrzywdzonych przez los, przyrody i środowiska naturalnego, a także głębszego zrozumienia uniwersalnych praw i procesów. W optymalnym przypadku zdołamy uleczyć stare rany, uzyskać rozległe wglądy, doświadczyć najgłębszej więzi, miłości i wzruszeń. Sytuacja ulegnie jednak wyraźnemu zaostrzeniu, jeśli wspomniana, ogromna wrażliwość zamieni się w osobiste cierpienie albo bezsensowną bieganinę, niepohamowany aktywizm i nadmierne krytykanctwo lub doprowadzi do zdystansowanych, obojętnych zachowań. W takich przypadkach efekt często będzie rozczarowujący – ogarnie nas frustracja, poczucie niepowodzenia bądź bezradności. Oprócz wymienionych wcześniej tematów, opisane wydarzenia i doświadczenia są możliwe również w następujących dziedzinach: związki, wartości, religia, podejście do agresji, zdrowia i pogody.

Po trzecie w tym tygodniu czeka nas podjęcie kilku ważnych, aczkolwiek niełatwych decyzji, przy czym często nie będzie można znaleźć rozwiązania, które byłoby „słuszne“ i dobre dla wszystkich stron. Chodzi raczej o to, aby w obliczu dylematu wybrać wyjście zgodne z naszym wewnętrznym głosem i odważnie stawić czoła wyzwaniom oraz konsekwencjom dokonanego wyboru. Ogólnie rzecz biorąc, obowiązuje następująca dewiza: osoby, które pozostaną wierne sobie, zaakceptują to, co jest, i wykorzystają istniejącą sytuację w sposób najlepszy z możliwych, mogą liczyć na to, że nieoczekiwanie otworzą się przed nimi jakieś drzwi albo nowe drogi. Na bardziej powszednim, konkretnym poziomie energie tych dni mogą nam przynieść również ważne doświadczenia z przyjaciółmi, związane zarówno z refleksją, wzruszeniem czy bólem, jak również z suto zakrapianymi imprezami. Nadal trzeba uważać na to, aby nie przesadzić i respektować istniejące granice – w przeciwnym razie grożą nieprzyjemne skutki. Uwaga, czekają nas również nieoczekiwane zwroty akcji i osobliwe, trudne do logicznego wyjaśnienia incydenty.

Początek tygodnia zapowiada się dość dziwnie. W PONIEDZIAŁEK (11.2.) i we WTOREK (12.2.) wiele spraw może przybrać nieoczekiwany obrót. Co rusz będziemy natrafiać na sytuacje, których nie sposób zmienić, a sprawę dodatkowo skomplikuje wysoki poziom wrażliwości. Dlatego nawet pozorne błahostki mogą wywołać wielkie poruszenie i gwałtowne reakcje. Z drugiej strony duża sensytywność pozwoli nam też wyczuć subtelne wibracje, zanurzyć się w świecie fantazji i całkowicie oddać jakiemuś doświadczeniu. Z działających w tych dniach konstelacji skorzystają głównie wszystkie działania wymagające wrażliwości, wyobraźni, wyczucia piękna i harmonii albo otwartości na inne wymiary. Aktywne energie możemy doskonale wykorzystać w dziedzinach związanych z kreatywnością i artyzmem, pomocą i uzdrawianiem, duchowością i religią; zakochanych czekają romantyczne chwile! Czas nie sprzyja natomiast działaniom wymagającym inicjatywy oraz siły przebicia. Uważajcie, aby nie odpłynąć i nie stracić z oczu konkretnej rzeczywistości.

W ŚRODĘ (13.2.) i w CZWARTEK (14.2.) powrócą zapał, werwa oraz radość życia. Będzie nam łatwiej zapalić się do czegoś, bez reszty zaangażować w jakąś sprawę, a także wzbudzić zapał w innych. Nie zabraknie też inspiracji! W najlepszym razie możemy wykorzystać energię tych dni do twórczych działań albo realizacji idei, wizji czy sprawy, która leży nam na sercu. Bądźcie aktywni, gotowi na eksperymenty z nowymi pomysłami albo pozwólcie sobie na małe szaleństwo! Jeśli jednak spontaniczność i impulsywność dojdą do głosu za bardzo i w sposób nieokiełznany, to zrobi się nieprzyjemnie. Poza tym istnieje teraz większa niż zwykle skłonność do ulegania nastrojom bądź impulsom i robienia rzeczy niebezpiecznych, szkodliwych albo destrukcyjnych. Cieszcie się możliwościami, jakie przyniesie Wam życie, i korzystajcie z inspiracji, nie dajcie się jednak namówić na coś, czego później moglibyście żałować. Za każdym razem upewnijcie się, czy jesteście gotowi wziąć na siebie odpowiedzialność za konsekwencje swojego zachowania.

PIĄTEK (15.2.), SOBOTA (16.2.) i NIEDZIELA (17.2.) przyniosą znacznie większy spokój. Tempo wyraźnie spadnie, zmaleje też parcie do działania. Będzie nam łatwiej uzbroić się w cierpliwość i odczekać na właściwy moment. Do głosu dojdzie silna potrzeba spokoju, rozkoszy i piękna. Jednocześnie wzrośnie dążenie do bezpieczeństwa i skłonność do zajmowania się sprawami z przeszłości. Dostępne teraz energie mogą być bardzo różnie wykorzystane. Konstelacje wspierają przedsięwzięcia dotyczące konkretnej realizacji jakiegoś pomysłu, pragnienia czy wizji – pod warunkiem, że poświęcicie im odpowiednio dużo czasu i będziecie gotowi postępować metodycznie, krok po kroku. Poza tym skorzystają z nich również wszystkie projekty dotyczące przyrody, związane z różnymi potrzebami ciała oraz kwestią posiadania i bezpieczeństwa. Dość problematyczna może być skłonność do upartego trzymania się czegoś, co w przeszłości dawało nam poczucie bezpieczeństwa, teraz stanowi jednak przeszkodę dla dalszego rozwoju. Najlepiej jeśli wykorzystacie ten czas na odpoczynek, zrobicie dla siebie coś dobrego, przypomnicie sobie o swoich przyjaciołach albo po prostu będziecie cieszyć się życiem – takim, jakie ono jest!

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2012 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »