Horoskop tygodniowy 10.3.-17.3.2013

Zamieszczony przez dnia Mar 10, 2013

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: stare historie i nowe impulsy / instynkty i intuicja, popędy i ideały / zatrzymanie się i chwila refleksji albo aktywność i działanie

W trakcie tego tygodnia nastąpi wyraźna zmiana trendów. Po okresie, w którym dość trudno było określić jednoznaczny kierunek albo ruszyć cokolwiek z miejsca, w nadchodzących dniach nareszcie pojawią się pierwsze, nowe bodźce. Nadal będziemy niezwykle wrażliwi, podatni na wpływy oraz otwarci na innych ludzi, dlatego możemy mieć problem z wyznaczeniem własnych granic, koncentracją uwagi i obiektywnym, rzeczowym, neutralnym spojrzeniem na sprawy. O naszym zachowaniu często zadecydują pobożne życzenia, pragnienia, ideały, współczucie, a także subtelne, trudne do uchwycenia prądy, wibracje czy nastroje, które w istotny sposób zabarwią postrzeganie rzeczywistości.

Jednocześnie (od czwartku) napłyną nowe impulsy! Powrócą wola życia oraz zapał, do głosu dojdą wszelkiego rodzaju instynkty oraz popędy. Czas dryfowania czy płynięcia z nurtem zdarzeń dobiega końca. Teraz zaczną nas rozpierać silne energie, które szukają drogi ujścia. Jednak często nie będzie jeszcze wiadomo, dokąd to wszystko zmierza. Motywacja, zamiar i cel pozostają rozmyte i niejasne. Aktualny, osobisty interes oraz zbiorowe impulsy zmieszają się z nagromadzoną energią starych historii. Dlatego należy liczyć się z niekontrolowanymi ruchami, impulsywnym, popędliwym zachowaniem oraz gwałtownymi, trudnymi do racjonalnego wyjaśnienia reakcjami. W niektórych przypadkach eksplodują tłumione od dawna lęki i agresja, w innych górę wezmą rozdarte, stare rany.

Większość rzeczy, które się teraz dzieją, ma swój początek w nieprzepracowanych historiach, a także doświadczeniach z przeszłości, jest skutkiem osobistych urazów czy archaicznych popędów. Jeśli zdołamy ustalić prawdziwy powód procesu, to istnieje szansa, aby w końcu zamknąć stare rozdziały, usunąć niepotrzebne obciążenia i wyeliminować problemy. Bądźcie jednak ostrożni i czujni, ponieważ te dni mogą obfitować w nagłe wybuchy, pozornie nieuzasadnione reakcje oraz zaskakujące incydenty. Nie starajcie się za wszelką cenę zrozumieć przyczyn zachodzących zdarzeń, unikajcie wyciągania pochopnych wniosków czy podejmowania nieprzemyślanych działań. Warto zachować zimną krew i nieco poczekać, ponieważ istnieje spore prawdopodobieństwo, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni sytuacja powoli wyjaśni się, zobaczycie, o co tak naprawdę chodzi, i co trzeba zrobić. Wzrośnie również szansa, aby jednym zdecydowanym posunięciem czy cięciem osiągnąć przełom w istotnej sprawie. Jeśli w tej chwili czujecie narastającą potrzebę działania i trudno Wam zapanować nad gwałtownymi impulsami, to poszukajcie takiej formy ekspresji, która pozwoli konstruktywnie wykorzystać silne energie i nie wpakować się w kłopoty, np. to wyjątkowo dobra pora na porządki, sporty albo wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną. W miarę możliwości unikajcie oskarżania albo atakowania kogokolwiek, nawet jeśli sądzicie, że macie ku temu uzasadnione powody. Nadal wiele rzeczy wygląda inaczej, niż nam się wydaje. Na konkretnym poziomie uwagę przykują  kwestie humanitarne i socjalne, przyroda i środowisko naturalne, religia, wojna i pokój, ludzkie popędy i instynkty.

W PONIEDZIAŁEK (11.3.) wszystkie planety osobiste znajdą się w znaku Ryb. Tego dnia poczujemy zatem przemożną tęsknotę za harmonią, pięknem i pokojem, ale wyraźnie wzrośnie również poziom wrażliwości, możemy mieć kłopot z wyznaczeniem granic czy skupieniem się na czymś konkretnym. Jednocześnie będziemy mogli wychwycić nawet najbardziej subtelne wibracje lub dostrzec jakiś niewyczerpany potencjał. Uważajcie na to, w jakim otoczeniu przebywacie. Najlepiej spędzić nieco czasu na łonie natury i poświęcić się tematowi, który porusza serce oraz duszę albo znaleźć takie miejsce, w którym można pomarzyć i zwyczajnie trochę po-być. Konstelacje mniej nadają się do aktywności wymagających wysiłku fizycznego, precyzji, dyscypliny czy siły woli. W poniedziałek wieczorem, dokładnie o 20.50 nastąpi nów. Warto teraz zatrzymać się na chwilę i otworzyć na napływające obrazy, wglądy oraz wizje. Niewykluczone, że zobaczycie, co Wam w duszy gra i pragnie zostać wyrażone. Tej nocy zwróćcie też uwagę na swoje sny.

12 marca nastąpi bardzo wyraźna zmiana energetyczna. WTOREK ani ŚRODA (13.3.) nie sprzyjają siedzeniu z założonymi rękami, cierpliwej, spokojnej pracy nad wybranym tematem ani odpoczynkowi. Energie zagrzeją nas do boju – poczujemy niepokój, napięcie, entuzjazm i zapał! Zechcemy być aktywni i coś zorganizować. Te dni stoją pod znakiem spontanicznego i impulsywnego działania, wzrośnie też gotowość do pełnego zaangażowania się. Nie zabraknie nam kreatywności ani siły woli. Jeśli jakaś sprawa szczególnie leży nam na sercu, to możemy wykorzystać energie, aby w istotny sposób popchnąć ją przodu. Ale uwaga, pojawi się skłonność do przesady i traktowania wszelkich form sprzeciwu jako prowokacji, dlatego nie przeholujcie, powściągnijcie swoją niecierpliwość i złość, jeśli sprawy nie będą przebiegały po Waszej myśli, unikajcie także zachowań, których potem możecie żałować. Świadomie poszukajcie wentylu dla silnych energii. To doskonała pora na wszelkiego rodzaju sporty, ale również projekty wymagające siły woli lub wysiłku fizycznego.

W CZWARTEK (14.3.) zrobi się już spokojniej. Zniknie chęć działania, dadzą o sobie znać potrzeba spokoju i bezpieczeństwa. Wieczorem, ale również w PIĄTEK (15.3.) i w SOBOTĘ (16.3.) zechcemy poświęcić się przyjemnym stronom życia, zatęsknimy też za starymi czasami i wartościami albo zaczniemy uparcie obstawać przy czymś, co kiedyś uchodziło za dobre i słuszne – nawet jeśli aktualna sytuacja stawia zupełnie inne wymagania. Dlatego świadomie odróżnijcie rzeczy o ponadczasowej wartości i dające pewne bezpieczeństwo od tych, które już przestały być użyteczne i mogą jedynie ciężyć lub przeszkadzać. Zachowajcie te pierwsze oraz bądźcie gotowi porzucić te ostatnie. Konstelacje nadają się doskonale na wszelkiego rodzaju kreatywne i twórcze projekty.

W NIEDZIELĘ zaczną oddziaływać bardzo różne prądy, a w natłoku tematów wybranie tych, które są sensowne i dają spełnienie, nie przyjdzie łatwo. Z jednej strony tego dnia dojdzie do głosu silna potrzeba kontaktów z innymi ludźmi, ochota porozmawiania o Bogu i świecie, z drugiej będzie trudno o koncentrację, procesy myślowe wyraźnie zwolnią, dodatkowo wzrośnie poziom wrażliwości. Najlepiej, jeśli w dowolny sposób zajmiecie się swoim życiem wewnętrznym, swoimi nadziejami, marzeniami, tęsknotami i pragnieniami. Konstelacje nadają się również do poruszenia delikatnych kwestii oraz wyjaśniania nieporozumień, pod warunkiem, że wszystkie strony okażą sobie należny szacunek oraz uwagę. Układy planetarne nie sprzyjają natomiast przedsięwzięciom wymagającym precyzji. Uwaga: tego dnia istnieje – większe niż zwykle – prawdopodobieństwo wystąpienia zakłóceń w ruchu drogowym i komunikacji.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2012 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »