Horoskop tygodniowy 1.7.-7.7.2013

Zamieszczony przez dnia Cze 30, 2013

autorka: Verena Bachmann

Hasła tygodnia: zmiana, przełom i odnowa kontra władza i kontrola / cienie przeszłości / kryzys ukazuje granice i konsekwencje / autentyczność, zaufanie i lojalność kluczem do rozwiązania problemu

Nadchodzący tydzień stoi pod znakiem bardzo intensywnych doświadczeń. Na pierwszy plan znowu wysunie się trwający od dłuższego czasu proces transformacji. Istotne wydarzenia nie ominą również zmieniającej się hierarchii wartości. Czekają nas nagłe zwroty akcji oraz incydenty, które rzucą zupełnie nowe światło na ważne sprawy, a nawet wymuszą dokonanie ich ponownej oceny. W wielu przypadkach rzecz będzie dotyczyć podejścia do różnych form władzy, uwolnienia od istniejących struktur, z jednej strony dążenia do niezależności, z drugiej – chęci sprawowania kontroli oraz utrzymania status quo.  Może pojawić się wyraźny konflikt osobistych interesów z potrzebami wspólnoty. Pod obstrzałem znajdą się głównie wszelkiego rodzaju autorytety oraz przywódcy, a ich kompetencje oraz roszczenia dotyczące sprawowania władzy zostaną zakwestionowane. Niewykluczone, że ujrzymy też skutki wcześniejszych zachowań i dotychczasowego rozwoju wypadków. Próby powstrzymania zachodzących procesów bądź unikania (niepodejmowania) koniecznych kroków grożą powstaniem sytuacji patowych albo blokad, po których (ewentualnie także pod koniec lipca i w sierpniu) nastąpi jeszcze bardziej gwałtowna eksplozja.

Nie będzie nam łatwo zachować obojętność, wzbiorą fale emocji – radości i szczęścia, strachu, bólu i smutku, romantycznych uczuć i tęsknot, złości i rozczarowania. To dobry czas, aby dowiedzieć się czegoś ciekawego o sobie, poznać własne potrzeby, uwarunkowania i reakcje. Opisaną sytuację można porównać do wzburzonego morza – osoby, które posiadają stosowne umiejętności albo będą uważać, aby nie wypłynąć za daleko, mogą wejść w kipiel lub posurfować na falach uczuć, żeby zebrać bogate doświadczenia. Reszta poczuje się zalana przez wodę albo wciągnięta w głębię. Jeśli kontakt z intensywnymi uczuciami sprawia Wam problem, to poszukajcie możliwości zakotwiczenia i stabilizacji bądź to we własnym wnętrzu, bądź też pośród ludzi, którym ufacie i którzy są Wam życzliwi.

Zgodnie z innym odpowiednikiem omawianej konstelacji w niektórych sferach życia czekają nas trudne decyzje – albo zostaną one podjęte jako świadomy akt woli, albo wymuszone przez okoliczności. W wielu przypadkach będzie trudno znaleźć satysfakcjonujące wszystkich rozwiązanie. Jeśli spotka Was taka sytuacja, to poświęćcie chwilę, aby odpowiedzieć sobie na pytanie: co jest dla mnie rzeczywiście ważne i w co jestem gotowy/-a zaangażować się? Pamiętajcie, że również decyzja o niepodejmowaniu żadnych kroków, będzie miała swoje konsekwencje.

Już sam początek tygodnia przyniesie ważne procesy. W PONIEDZIAŁEK (1.7.) do głosu dojdą silne, dynamiczne energie, pojawi się ogromna potrzeba ruchu i działania, a także ochota na werbalne pojedynki lub kontrowersyjne dyskusje. Jeśli przeprowadzimy je w sposób otwarty i uczciwy, to mamy szansę pozyskać ważne informacje. Poza tym w poniedziałek i we WTOREK (2.7.) mogą zaistnieć sytuacje wymagające podjęcia zasadniczej decyzji, zwłaszcza w sferze związków oraz hierarchii wartości, a także celów, zamiarów i autorytetów.  Dokładnie przyglądajcie się wszystkiemu i spróbujcie odróżnić to, co prawdziwe od rzeczy, które przestały Wam odpowiadać, a potem wyciągnijcie konieczne wnioski.

We WTOREK (2.7.) i w ŚRODĘ (3.7.) poczujemy ogromną potrzebę bezpieczeństwa i spokoju. Naszą uwagę zaabsorbują historie z przeszłości. Wiele procesów spowolni, możemy popaść w refleksyjny nastrój, ale również poczuć pewną ciężkość. To dwa dobre dni na zajęcie się głębszymi albo dotychczas ukrytymi aspektami jakiegoś tematu. Bądźcie gotowi odłożyć na bok pobożne życzenia, zdjąć końskie okulary i przyjrzeć się temu, co teraz zobaczycie we własnym wnętrzu i w świecie zewnętrznym, odróżnić formę od treści, to co nie odpowiada już wymogom czasu, jest bezużyteczne, a nawet stanowi ciężar od tego, co prawdziwe, ponadczasowe i trwałe. Jeśli znajdziecie w sobie odwagę, aby pozbyć się niepotrzebnych „staroci”, to istnieją spore szanse odkrycia dotychczas lekceważonych zasobów, które warto wykorzystać do wykonania następnego kroku.

W CZWARTEK (4.7.), PIĄTEK (5.7.) oraz w SOBOTĘ (6.7.) energetyczna sytuacja ulegnie wyraźnej zmianie, poczujemy ochotę na coś nowego, gorączkowy entuzjazm oraz żądzę przygód. Kreatywne, ale również szalone pomysły, nieoczekiwane spotkania i interesujące informacje wywołają poruszenie i podniecenie.  Wykorzystajcie ten czas, aby przeprowadzić burzę mózgów, rozmowy o możliwych zmianach albo odważyć się na jakieś niezwykłe, ekstrawaganckie posunięcie. Pamiętajcie jednak, że cokolwiek się teraz pojawi, jest niedojrzałe i niedopracowane. Dlatego poczekajcie z wyciąganiem konkretnych wniosków oraz podejmowaniem decyzji. To również doskonała pora, aby zorganizować coś razem z przyjaciółmi. Niezależnie od planów, pamiętajcie jednak, że wiele rzeczy przyjmie obrót inny od oczekiwanego.

W NIEDZIELĘ (7.7.) klimat znowu się zmieni, poczujemy potrzebę wspólnoty, bezpieczeństwa i przynależności. Dadzą o sobie znać intensywne uczucia. W najlepszym razie znajdziecie okazję, aby w jakimś cudownym miejscu, wspólnie z bliskimi sobie ludźmi doświadczyć komfortu, głębokiego zadowolenia czy miłości. Niewykluczone jednak, że do głosu dojdą teraz również potrzeby i uczucia, którym wcześniej poświęcaliśmy zbyt mało uwagi. Możemy zachowywać się jak dzieci, poczuć się zależni, próbować wykorzystać czyjś altruizm, stroić fochy albo odmawiać wszystkiego z czystej przekory. W takim przypadku istnieje spore prawdopodobieństwo, że osiągniemy niepożądany rezultat i druga strona wejdzie w rolę rodzica, zacznie nas strofować, ograniczać, pouczać, kontrolować, okazywać nadmierną troskliwość albo potem poczujemy się zdradzeni i opuszczeni. Świadomie zadbajcie w tych dniach o swoje dobre psychiczne samopoczucie, potrzeby oraz Wewnętrzne Dziecko. Energie sprzyjają również zainteresowaniu sprawami rodzinnymi albo wyglądem domu i najbliższego otoczenia.

Tłum.: MJD. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2013 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »