HAPPY SUMMER SOLSTICE! 21. – 27.6.2021

Zamieszczony przez dnia czerwiec 20, 2021

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: Happy Summer Solstice! / pełnia / czas podjąć ważne decyzje / przejście do kolejnego etapu / zmiana fazy, zmiana kierunku / skorygować pomysły, porozmawiać o ideałach / zbadać wspólne możliwości i drogi / zyskać jasny obraz sytuacji w związkach i sprawach dotyczących wartości

 

Nadchodzący tydzień stoi pod znakiem zmian. Poniedziałek przyniesie przesilenie letnie (najdłuższy dzień w roku). W nocy z wtorku na środę Merkury zakończy retrogradację i – z punktu widzenia Ziemi – przejdzie do ruchu prostego. Czwartek zdominuje pełnia, a w piątek Neptun zatrzyma się, aby – patrząc z naszej perspektywy – przejść do ruchu wstecznego.

Wszystkie te konfiguracje łączy jedno: każda rozpocznie nową fazę w odniesieniu do tematów i procesów
z nią związanych. Coś zostanie wreszcie dostrzeżone, zdecydowane albo zainicjowane.
Najlepiej poszukajcie okazji, aby na chwilę przystanąć i świadomie zająć się tymi sprawami. Wtedy będziecie mogli zyskać jasny obraz sytuacji, zdefiniować priorytety oraz wyznaczyć kierunek na przyszłość.

 

HAPPY SUMMER SOLSTICE!


Przede wszystkim teraz zaznaczy się potrzeba przynależności i wspólnoty. W sprawach dotyczących rodziny, narodu albo ojczyzny na pierwszy plan wysuną się kwestie lojalności, wierności, wiarygodności i wiążących zobowiązań. Wydarzenia, jakie tu nastąpią, mogą nas zarówno mile zaskoczyć, jak i mocno rozczarować.
Również w związkach i wszelkich formach partnerstwa istotną rolę odegra kwestia zaufania. Duża emocjonalna intensywność rozbudzi rozmaite namiętności, a także skłonność do działania na zasadzie «albo – albo» i «wszystko albo nic». W najlepszym razie zostanie pogłębione zaufanie, wzrośnie gotowość do wiążących deklaracji, zaangażowania bądź wyznań. Happy Summer Solstice!

 

ESKALACJA KONFLIKTU


Niewykluczone jednak, że istniejące napięcia ulegną zaostrzeniu i niektóre relacje zostaną postawione pod znakiem zapytania. Przede wszystkim tam, gdzie pojawią się prowokacje, groźby bądź wymuszenia szybko nastąpi eskalacja konfliktu. Równie problematycznie będzie tam, gdzie wbrew zdrowemu rozsądkowi zechcemy trzymać się czegoś, co straciło już rację bytu i sens. Lepiej unikajcie tego rodzaju zachowań. Warto postawić na szczerość i autentyczność, być wiernym sobie i własnym uczuciom. Potraktujcie jednak emocje drugiej strony poważnie, wtedy może nastąpić zaskakująca zmiana na lepsze.

 

WARTOŚCI I ZWIĄZKI


Podobne procesy będą zachodzić w odniesieniu do wartości i posiadania. Teraz zostanie sprawdzona ważność istniejących i dotychczas obowiązujących standardów. W tym przypadku chodzi o odpowiedź na pytanie, czy rzecz, którą uznawaliśmy za wartościową, wartą starania i zachowania, faktycznie wciąż taka jest, a może ma wartość i zasługuje na zaufanie z powodów osobistych. Również w tym przypadku ogromną rolę odegrają wszelkiego rodzaju emocje i namiętności.

 

WRESZCIE DO PRZODU


W dziedzinie mediów, oświaty, komunikacji oraz informacji powrócą wątki tematów, które były aktualne w minionych tygodniach. Pora wyciągnąć naukę z tego, co zaszło, sfinalizować trwające rozmowy i zacząć konkretnie planować. W związku z tym warto porozmawiać z innymi o swoich przemyśleniach, obserwacjach, pomysłach i wizjach, aby wspólnie ustalić, co jest możliwe. Poświęćcie trochę czasu, żeby nazwać nawet takie pomysły, doświadczenia i przeczucia, które trudno uchwycić czy ująć w słowach. Wówczas znajdziecie sprzymierzeńców i sojuszników, którzy pomogą Wam w ich realizacji.

 

TYDZIEŃ W SZCZEGÓLE
– HAPPY SUMMER SOLSTICE!


Noc z NIEDZIELI na PONIEDZIAŁEK będzie najkrótszą w roku, a poniedziałek – najdłuższym dniem na półkuli północnej. O godzinie 5:32 Słońce w swojej pozornej wędrówce po ekliptyce osiągnie punkt najbardziej oddalony na północ od równika niebieskiego i wejdzie do znaku Raka. Przesilenie letnie rozpocznie astronomiczne lato. Prawdopodobnie zaczniemy przywiązywać większą wagę do swojego dobrego samopoczucia i bezpieczeństwa. Na pierwszy plan wysuną się rozmaite uczucia i emocje. Astrologiczne konfiguracje sprzyjają wszelkim poruszającym spotkaniom. Przede wszystkim pary zakochanych mogą skorzystać z romantycznych, namiętnych chwil. Niewykluczone, że do głosu dojdą też głębokie lęki przed uzależnieniem, byciem kontrolowanym lub stratą. Dlatego liczcie się z napięciami i nagłymi, emocjonalnymi reakcjami.

 

DECYDOWAĆ, PLANOWAĆ I RUSZYĆ DO PRZODU


WTORKOWY wieczór nasili potrzebę wolności i przestrzeni, łatwo zachwycimy się nowymi ideałami lub wzorcami, ale będziemy też bardziej stronniczy i podatni na uprzedzenia. W nocy z wtorku na ŚRODĘ Merkury „zatrzyma się” i zacznie przechodzić do ruchu prostego. Prawdopodobnie wreszcie zdołamy zamknąć ciągnące się od maja sprawy i rozmowy. Przede wszystkim w środę nadarzy się okazja, żeby definitywnie zakończyć stare tematy i ponownie zająć się celami, które tymczasowo straciliśmy z oczu. Teraz istnieją spore szanse na znalezienie sojuszników.

 

PEŁNIA W KOZIOROŻCU


W CZWARTEK pora zakasać rękawy i przejść do rzeczy. Swoje apogeum osiągną opisane powyżej kwestie dotyczące związków i wartości. Wieczorna pełnia (20:39) pokaże nam, jakie owoce przyniosły impulsy, pomysły i kontakty z okolicy zaćmienia Słońca (10.6.). Prawdopodobnie zdołamy je pogłębić i wzmocnić. Ale może się też zdarzyć, że istniejące od dłuższego czasu napięcia eskalują, zmuszając nas do podjęcia ostatecznej decyzji.

Tematy czwartku będą jeszcze wybrzmiewać w PIĄTEK. Zapewne wzrośnie teraz potrzeba klarowności, porządku, struktury i wiarygodności. To samo dotyczy SOBOTY. Jednocześnie będziemy bardziej wrażliwi i podatni na zranienie, możemy też mieć problem z koncentracją na konkretnym temacie. Dlatego wygospodarujcie trochę czasu, żeby zająć się rzeczami, które Was inspirują i poruszają. Wtedy macie spore szanse dotrzeć do sedna problemu czy doświadczenia i zobaczyć, co tak naprawdę jest dla Was istotne. Czas nie sprzyja wyczerpującym działaniom i pracy na pełnych obrotach.

W NIEDZIELĘ nastąpi wyraźna zmiana energii wiodących i nastroju. Prawdopodobnie poczujemy napływ sił witalnych, wzrośnie ochota na kontakty oraz zespołowe działania. Warto wspólnie z innymi poświęcić się swojemu hobby, tematowi, który szczególnie nas interesuje albo po prostu cieszyć się życiem. Z jakości czasu skorzystają też wszelkie kreatywne projekty.

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2021 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »