Gdzie ci mężczyźni? 9. – 15.9.2019

Zamieszczony przez dnia Wrz 8, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: ideały i wizje nowego czasu – test praktyczny / role i możliwości pierwiastka męskiego / gdzie ci mężczyźni? / walka płci i-albo owocne spotkania

 

Teraz na pierwszy plan wysuną się wizje, nadzieje, światopoglądy, oczekiwania i tęsknoty. Zarówno na poziomie indywidualnym, jak i politycznym, społecznym oraz gospodarczym będziemy musieli dokonać w tym zakresie bilansu. Główny punkt nacisku zostanie położony na różne wzorce uzasadnione religijnie, kulturowo albo naukowo. W centrum uwagi znajdą się ideały, wizje przyszłości i konkretne ruchy, które pojawiły się lub nabrały tempa w grudniu ubiegłego roku, ew. w pierwszych trzech miesiącach roku bieżącego, a także związane z nimi procesy.

 

Realizacja planów, pomysłów, wizji – bilans


Warto odpowiedzieć sobie na pytania: Które z powziętych na przełomie roku zamiarów udało się zrealizować? Co się stało z impulsami, ideałami, wizjami minionej zimy? Czy znaleźliśmy sposoby ich urzeczywistnienia? Gdzie widać pierwsze efekty i owoce dotychczasowych starań? W których sprawach trzeba zaakceptować jedynie połowiczny sukces, a gdzie zająć się skutkami popełnionych błędów i wyciągnąć stosowne wnioski?

Przemyślcie drogę, jaką pokonaliście od tamtej pory. Cieszcie się z owoców swojej pracy, a niepowodzenia czy rozczarowania potraktujcie po sportowemu. Dzięki temu wyraźnie zobaczycie, co dalej. Gorzej, jeżeli na zawiedzione nadzieje czy bolesne informacje zareagujecie złością, agresją, szukaniem winnych lub zgorzknieniem. W takim przypadku może nastąpić niebezpieczna eskalacja konfliktu.

 

Zbliżenie kultur


Na ogólnym poziomie chodzi o możliwość pokojowej współpracy różnych kultur i religii w zglobalizowanym świecie bez granic, o to, aby pogodzić ze sobą potrzeby i interesy poszczególnych grup z nadrzędnym interesem większej całości. Tutaj na pierwszy plan wysuną się rojenia dotyczące własnej wielkości, żądza dominacji i władzy oraz wyobrażenie, że tylko nasz obraz świata może wszystkich doprowadzić do celu.
Na tapecie znajdą się również kwestie dotyczące klimatu, środowiska naturalnego i zdrowia.
Tam, gdzie zainteresowani będą gotowi rozmawiać ze sobą w sposób pragmatyczny i bez uprzedzeń, jest szansa na sukces. Jeśli nie, to zrobi się nieciekawie. Dodatkowo katastrofy naturalne mogą objawić nam teraz prawdziwą potęgę natury.

 

Gdzie ci mężczyźni?


Poza tym sporo uwagi przykuje temat męskości. Na pierwszy plan wysunie się tradycyjny obraz płci oraz interakcja między mężczyzną a kobietą. Mężczyźni muszą odpowiedzieć sobie na pytanie, czy łagodność, empatia i adaptacyjność są do pogodzenia z ich naturą, czy też stanowią znak słabości? Kobiety powinny się zastanowić, jak traktować takiego mężczyznę?

W najlepszym razie zdołamy odkryć nowe niuanse oraz możliwości współpracy pierwiastka męskiego i żeńskiego oraz kreatywnie je wykorzystać. W przeciwnym razie do głosu dojdą różne wypaczone formy… Czołówki gazet zdominują mężczyźni, którzy swoje miękkie strony kompensują szczególnie wojowniczym, patriarchalnym zachowaniem, a nawet agresją czy przemocą. Karykaturalne zachowania zobaczymy też u kobiet. Te – traktując mężczyzn jako niegodnych zaufania – wzgardzą nimi i będą deprecjonować ich wartość.

Na poziomie osobistym może dojść do poruszających spotkań, doświadczymy niezwykłej więzi i harmonii. Aby jednak takie doznania były możliwe, musimy traktować drugą stronę po partnersku.
Astrologicznie uściśli się opozycja Marsa (15° Panny) do Lilith (15° Ryb). Cykl został zapoczątkowany w ostatnich dniach września 2018 roku koniunkcją w 7° Wodnika. Wtedy m.in. pojawiła się informacja, że Chanel rozpoczęła produkcję kosmetyków upiększających dla panów. Gdzie ci mężczyźni? – jak śpiewała Danuta Rinn 🙂

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK początkowo będzie panować dość rzeczowa, ożywiona atmosfera. Możemy teraz w sposób celowy i zdyscyplinowany zająć się wszelkimi zadaniami i obowiązkami, które są do wypełniania. Warto wykorzystać ten czas, aby poświęcić się projektom wymagającym koncentracji, dyscypliny i precyzji. Z działających wibracji skorzystają również sprawy związane z organizowaniem i planowaniem czegoś. Wieczorem da o sobie znać wspomniany na wstępie idealizm.

W efekcie we WTOREK i w ŚRODĘ zapragniemy wspólnie z innymi zająć się jakimś idealistycznym projektem, nikomu nie zabraknie również inspiracji ani fantazji! Możecie zrobić kolejny krok w kierunku realizacji pewnej wizji, która od dawna Wam towarzyszy.
Jeśli otwarcie porozmawiacie o swoich pomysłach czy ideałach, to znajdziecie sprzymierzeńców. Unikajcie jednak zbytniego ideologizowania czy abstrakcyjnych koncepcji! Jeśli będziecie praktyczni i pragmatyczni, to szanse na realizację wizji mocno wzrosną.

Również CZWARTEK i PIĄTEK upłyną pod znakiem idealizmu. W tych dniach zapanuje ogromna tęsknota za pokojem, harmonią, więzią i pełnią istnienia. Będziemy też bardziej niż zwykle otwarci na subtelne fluktuacje i nastroje. Podatność na rozproszenie utrudni jednak koncentrację na konkretnym temacie.
Stwórzcie dostatecznie dużą przestrzeń dla marzeń, fantazji i medytacji albo spędźcie trochę czasu na łonie natury. Jeśli dodatkowo nie zaniedbacie spraw dnia codziennego ani potrzeb własnego ciała, to możecie bardzo skutecznie wykorzystać ten czas. Uwaga na skłonność do nadmiernego idealizowania spraw i ludzi! Niektóre z naszych ukrytych nadziei mogą teraz prysnąć jak bańka mydlana. Cokolwiek będzie się działo, zachowajcie spokój, wtedy istnieją spore szanse, że pojawią się nowe możliwości.

 

Pełnia w Rybach


W SOBOTĘ procesy całego tygodnia osiągną swoje apogeum i punkt zwrotny. Tego dnia w wielu sferach życia wyraźnie zobaczymy, dokąd to wszystko zmierza, jakie wizje można zrealizować i jakie są szanse na urzeczywistnienie ideału. Rano o 6:32 nastąpi pełnia. Wykorzystajcie okazję, aby dokonać oceny sytuacji, zrobić bilans zysków i strat. Po południu nastrój ulegnie zmianie. W centrum uwagi znajdą się wszelkiego rodzaju związki. Warto teraz poszukać kontaktu z innymi ludźmi oraz omówić ze swoim partnerem/swoją partnerką sprawy, które są dla nas ważne. Niewykluczone, ze odkryjecie dotychczas niezauważone wspólne cechy.

W NIEDZIELĘ dostaniemy prawdziwy zastrzyk energii. Teraz wzrośnie potrzeba działania i zrobienia czegoś. Zadbajcie o odpowiednią dawkę ruchu!

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »