Eksperyment albo szaleństwo 18. – 24.1.2021

Zamieszczony przez dnia styczeń 17, 2021

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: eksperyment albo szaleństwo / niebezpieczeństwo wypadków / w drodze do nowych czasów – rozdział trzeci: nieoczekiwane zwroty akcji i kreatywne impulsy / na nowo zdefiniować i wcielić w życie społeczne wartości / ważne decyzje, które zadecydują o naszej przyszłości

 

Trwający od dłuższego czasu proces zmiany i przełomu wkroczy w tym tygodniu w kolejną fazę. W efekcie nastąpi wyraźne przesunięcie punktu ciężkości. Zapanuje atmosfera ekscytacji i radosnego podniecenia, a nasz wzrok zwróci się ku przyszłości.

Prawdopodobnie wszystko, czego teraz doświadczymy, skłoni nas do spojrzenia na świat z zupełnie nowej perspektywy oraz wybadania nieznanych obszarów. Jak bumerang powracać będzie kwestia «wolności», indywidualnych praw oraz nowych możliwości. Jednocześnie chodzi o to, żeby sprawdzić pod względem etyczno-moralnym własną postawę, obrane cele, istniejące opcje oraz posiadane oferty. Odpowiedzmy sobie na pytanie, co jest sensowne i za co możemy wziąć odpowiedzialność, a potem dokonajmy świadomego wyboru.

 

Nowa epoka


W niektórych sferach życia wydarzenia i decyzje tego tygodnia zainicjują «nową epokę». Przede wszystkim na poziomie globalnym nieoczekiwane incydenty i zaskakujące zwroty akcji dostarczą impulsów do stworzenia nowych społecznych i gospodarczych struktur.
W życiu osobistym chodzi o to, żeby uwzględnić nowe rozwiązania albo świadomie stawić czoło zmienionej sytuacji. Bądźcie gotowi przyjąć wyzwania, opuścić swoją strefę komfortu oraz to, co dobrze znacie, i wyjść naprzeciw nieznanemu. Kreatywność, pomysłowość, chęć eksperymentowania oraz wola współpracy, ale również powaga i odpowiedzialność są teraz drogą do sukcesu. Poszukajcie inspiracji!
Jakość czasu stoi pod znakiem: eksperyment albo szaleństwo i wybuch. Lepiej świadomie odważyć się na coś niekonwencjonalnego niż pozwolić decydować życiu lub innym.

Generalnie rzecz biorąc, impulsy do działania, które teraz napłyną, uruchomią w nas ogromną potrzebę uwolnienia się od tego, co jest i/albo wyruszenia ku nowym czasom. Warto wykorzystać działające energie do tego, żeby uwolnić się od starych spraw i ograniczających struktur, nadać życiu impet i rozpocząć w nim zupełnie nowy etap. Zgodnie z innym odpowiednikiem mogą też zostać wykorzystane do tego, żeby rozpocząć rewolucję albo zbuntować się przeciwko ograniczeniom bądź przepisom.

 

Prawo i sprawiedliwość


Pierwsze skrzypce zagrają PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ. Na scenie politycznej i gospodarczej, w sprawach dotyczących wspólnych, społecznych zasad, ale także w życiu osobistym nasuną się następujące pytania: Co jest słuszne, a co nie, co jest dozwolone, a co zakazane? Jakie konsekwencje pociągnie za sobą dane zachowanie?
Przy okazji wyraźnie zobaczymy, że odpowiedzi zależą od poglądów i postawy wobec życia. Ważne, żeby w takiej chwili nie uwikłać się w walkę na poglądy. Spróbujcie raczej potraktować cudze przekonania i punkty widzenia jako odmienne niuanse skomplikowanej rzeczywistości. Niewykluczone, że wtedy wspólnie zdołacie spojrzeć na sprawę w szerszym kontekście i dostrzec nowe szanse.

 

Zmiana paradygmatu


Wydarzenia tych dni zwrócą naszą uwagę na dokonującą się zmianę paradygmatu oraz związane z tym roszczenia wobec przywódców i struktur. Teraz bazują one na równorzędności, indywidualnych kompetencjach i współodpowiedzialności. Dlatego przed nie lada wyzwaniem staną wszelkiego rodzaju przywódcy, którzy muszą na nowo i zgodnie z duchem czasu zdefiniować swoją pozycję oraz rolę.

Prawdopodobnie w tych dniach zostaną też pociągnięci do odpowiedzialności za swoje wcześniejsze zachowanie i działania. Pojawi się oczekiwanie, że niektórzy z nich zajmą jasne stawisko, wyznają prawdę, wezmą odpowiedzialność za swoje czyny i decyzje, a także przedstawią nowe pomysły lub ideały. Jakość czasu wskazuje, że natrafią przy tym na opór i trudności. W tym kontekście z jednej strony nastąpi zmiana przywództwa, z drugiej pojawią się nowi idole, nowe wzorce i autorytety. Nie wyciągajcie jednak pochopnych wniosków. Następny tydzień przyniesie kolejne decyzje.

Poza tym warto przeprowadzić pierwsze (wstępne) rozmowy dotyczące możliwej współpracy. Z jakości czasu skorzystają również burze mózgów nad nowymi projektami. Na konkretne rezultaty albo decyzje w tym zakresie trzeba będzie jednak poczekać do końca lutego. Szczególną ostrożność należy zachować na drodze oraz w sporcie. Znacznie wzrośnie chęć i gotowość podejmowania ryzyka oraz związane z tym niebezpieczeństwo wypadków.

 

Tydzień w szczególe


PONIEDZIAŁEK, WTOREK i ŚRODĘ zdominują opisane powyżej, dynamiczne energie. W tych dniach wyraźnie wzrosną wewnętrzny niepokój oraz napięcie. Będą temu towarzyszyć: żądza czynu, kwestionowanie istniejącego porządku, chęć uwolnienia się i pójścia nową drogą. Konstruktywne poradzenie sobie z tymi oddziaływaniami może nie być łatwe. Pozorne błahostki będą stanowić iskrę zapalną, która doprowadzi do eksplozji lub wywoła gwałtowną kłótnię.
Postarajcie się powściągnąć tego rodzaju impulsy i poszukać kreatywnych możliwości, które pozwolą wykorzystać silne energie. Szczególnie nadają się do tego aktywność sportowa albo ruch fizyczny. Bądźcie jednak ostrożni, ponieważ istnieje spore niebezpieczeństwo wypadków. Warto spożytkować ten czas na zrobienie porządków w domu lub biurze, na usunięcie przeszkadzających lub uciążliwych przedmiotów. Dzięki temu stworzymy więcej wolnej przestrzeni

 

Eksperyment albo szaleństwo i wybuch


W ŚRODĘ zachodzące od poniedziałku procesy osiągną swoje apogeum i punkt zwrotny. To, co się teraz wydarzy albo co postanowimy, dostarczy nam silnego impulsu do działania i zainicjuje nowy etap w dalszym rozwoju wypadków. W najlepszym razie dostrzeżemy możliwość kreatywnych, konstruktywnych zmian. Dlatego poświęćcie odpowiednio dużo czasu nowym pomysłom związanym z następnym etapem swojej podroży przez życie. To również dobra pora na eksperymenty i wypróbowanie niekonwencjonalnych zachowań. Liczcie się jednak z możliwością nieoczekiwanych zmian i wydarzeń.
Ogólnie jakość czasu stoi pod znakiem: eksperyment albo szaleństwo i wybuch. Rzecz szczególnie dotyczy osób, które w swoich horoskopach mają obsadę Byka, Lwa, Skorpiona i Wodnika (7°). Prawdopodobnie na własnej skórze tych energii doświadczą urodzeni w okolicach 26 kwietnia.

 

Może być gorąco…


W CZWARTEK pod wieloma względami może jeszcze być wybuchowo ze skłonnością do przesady. Niewątpliwie w czwartek i w PIĄTEK przypomni jednak o sobie konkretna rzeczywistość. W centrum uwagi znajdą się realne możliwości i rzeczy wykonalne. Teraz wyraźnie da o sobie znać kontrast między potrzebą zachowania czegoś, a potrzebą zmiany. Dlatego z jednej strony poczujemy pragnienie uwolnienia się, ruszenia do przodu, z drugiej – opór wobec zachodzących przeobrażeń. Poszukajcie odpowiedzi na pytanie, co musi i może zostać zrobione, a z czym lepiej się wstrzymać i poczekać na konkret. Tak najlepiej poradzicie sobie z kontrastującymi tendencjami.

W PIĄTEK emocje nieco opadną i ujrzymy pierwsze, realne rozwiązania.

WEEKENDU znowu przyniesie zmianę nastroju. Prawdopodobnie zapragniemy porozmawiać o świecie, o tym, co zaszło i nowych pomysłach. Jednocześnie stanie się oczywiste, że trzeba świadomie wybrać jakieś rozwiązanie i zdefiniować cel. Wykorzystajcie okazję, żeby omówić rozmaite opcje oraz konsekwencje dokonanego wyboru. Zadajcie sobie i innym otwarte pytania i bądźcie gotowi przyjąć pomysły lub informacje, które do tej pory były Wam obce. Czas sprzyja również burzy mózgów na temat przyszłości.

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2021 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »