Dziewczyna o przepięknej twarzy – Linda Darnell

Zamieszczony przez dnia Paź 16, 2013

To przejmująca historia jednej z najpiękniejszych amerykańskich aktorek, która zginęła… po obejrzeniu filmu z własnym udziałem. Jak większość hollywoodzkich piękności miała skomplikowane życie emocjonalne, liczne romanse i słabość do alkoholu.

Ale od początku: karierę zrobiła za namową, a raczej na wyraźne życzenie matki. Mówiła: „Nie miałam wielkiego talentu. Nie chciałam być gwiazdą filmową”. Na dużym ekranie zadebiutowała w 1939 roku, rolą Marci Bromley w A Hotel for Women, stając się najmłodszą aktorką pierwszoplanową w historii Hollywood.

Jej zwariowana rodzicielka spacerowała po Mieście Aniołów ze swoim pupilkiem, kogutem Weedy, który wraz z Lindą wystąpił w filmie Chad Hanna. Aby uciec od ekscentrycznej matki, aktorka w 1944 roku poślubiła operatora J. Pervella Marleya: ”Potrzebuję starszego, doświadczonego mężczyzny, żeby mną pokierował” – wyznała. Potem jeszcze dwukrotnie wychodziła za mąż – za właściciela sieci browarów i za pilota. Mimo kuracji hormonalnej nie mogła mieć dzieci, dlatego w 1948 roku adoptowała pięciotygodniową dziewczynkę imieniem Lola.

Menedżer stracił jej oszczędności i nie zapłacił podatków. Żeby się ratować, musiała sprzedać ukochane ranczo. Próbowała występów na Broadway’u, ale bez większych sukcesów.

9 kwietnia 1965 roku odwiedziła dawną sekretarkę, swoją przyjaciółkę Jeanne Curtis. Wspólnie obejrzały stary film Darnell Star Dust, który tego wieczoru właśnie emitowała telewizja. Potem gospodyni udała się do sypialni, a Linda została w living roomie. Według jednej z wersji zasnęła z niedopałkiem, niektórzy sensaci twierdzili, że była od wpływem alkoholu i w depresji z powodu załamania kariery, ale biograf nie znalazł dowodów potwierdzających te teorie. Według jego ustaleń poparzenia obejmowały ok. 90 procent powierzchni jej ciała i odniosła kilkadziesiąt ran ciętych (od rozbitego szkła), ponieważ zamiast skoczyć przez okno, jak uczyniła przyjaciółka z córką, próbowała uciec głównymi drzwiami. Wprawdzie dotarła do nich, ale gałka drzwiowa była zbyt gorąca, żeby ją dotknąć.

Znalazłam jeszcze jedno wyjaśnienie, dlaczego Darnell wybrała taką drogę ewakuacji: otóż był to czas rozliczania podatków, a aktorka miała na parterze pieniądze na ich zapłacenie. Sądziła, że zdąży… Zmarła w szpitalu, 10 kwietnia 1965, ok. godziny 14:40. Dzisiaj, 16 października, przypada 90. rocznica jej urodzin.

 

 

Wybrane zdarzenia astrologiczne:

ostatnie przed śmiercią zaćmienie Księżyca (19.12.1964 r.) w koniunkcji z medium coeli radix; w horoskopie urodzeniowym Księżyc włada domem XI (przyjaciele) i przebywa w domu IV (zakończenie wszelkich spraw), Słońce włada domem XI (zamknięty znak Lwa!) i znajduje się na granicy domów I (ciało, fizyczna postać) oraz II (finanse), w koniunkcji z Saturnem (problemy, przeszkody); zaćmienie tworzyło kwadraturę z połączeniem Mars/ascendent (Mars włada domem VIII = śmierć i III = incydenty losowe, a w koniunkcji z AC wskazuje, że te ostatnie będą miały bezpośredni wpływ na fizyczność właścicielki horoskopu, zgodnie z naturą Marsa: ostry, raniący i/lub palący);

10 kwietnia 1965 roku tranzytujący Pluton (władca III domu radix) uściślił opozycję do Urana (koniunkcja Ogon Smoka) radix, Mars – koniunkcję z Głową Smoka (podwójnie podkreślając temat zaćmienia!), Głowa Smoka tworzyła kwinkunks z Księżycem, Merkury tworzył kwadraturę z Księżycem, Neptun – kwadraturę z Neptunem w domu XI, a tranzytujący Księżyc przechodził przez XI dom radix (horoskop tranzytowy).

Wyślij komentarz

Translate »