Dotrzeć do sedna problemu 4. – 10.11.2019

Zamieszczony przez dnia Lis 3, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: dotrzeć do sedna problemu / kryzys jest szansą / rozpoznać zależności i zobaczyć, co jest prawdziwe / opuścić stare drogi i wybadać nowe / zaangażować się i podjąć zobowiązania

 

Nadchodzący tydzień po – dla wielu – dość trudnym początku przyniesie nam rozmaite możliwości. Najpierw musimy jednak sprawdzić i skorygować zawarte zobowiązania, istniejące zależności oraz podejście do dostępnych środków.

 

Pod rządami Skorpiona


Na kolektywnym poziomie krytyczne sytuacje wymuszą dokonanie wyboru między różnymi opcjami. Prawdopodobnie niektóre osoby dotychczas posiadające władzę staną przed sporym wyzwaniem. W efekcie nasunie się pytanie, czy, a jeśli tak, to przy pomocy jakich środków, spróbują obronić swoją pozycję. Groźby, przemoc, unikanie konfrontacji lub pasywny opór są równie możliwe, co nasilenie mechanizmów kontrolnych i nadzorujących. We wszystkich tych przypadkach istnieje niebezpieczeństwo eskalacji o długotrwałych i trudnych do przewidzenia konsekwencjach.

Poza tym będące teraz do dyspozycji ogromne zasoby energetyczne mogą zostać wykorzystane, aby rozwiązać jakiś konflikt lub zadbać o poprawę sytuacji na świecie. To ostatnie będzie możliwe wówczas, jeżeli zaangażowani uwzględnią dobro całości i interes słabszych, jeżeli wykorzystają posiadane zasoby w odpowiedzialny sposób. W takim przypadku po dłuższej krytycznej fazie nastąpi ważny przełom.

 

Dotrzeć do sedna problemu


Na poziomie osobistym na próbę zostaną wystawione nasza siła woli i wytrwałość. Wydarzenia tych dni wymuszą przyjęcie jednoznacznej postawy i obronę głębszej prawdy lub większej wizji. Jeśli znajdziecie się w takiej sytuacji, to najlepiej zadajcie sobie pytanie, co w głębi serca jest dla Was naprawdę ważne, a gdzie chodzi tylko o zachowanie tradycji albo prawa. Potem bądźcie gotowi przy pomocy wszelkich możliwych środków bronić tego, co jest dla Was istotne, a jednocześnie zostawić to, co się przeżyło. Wtedy macie spore szanse osiągnąć korzystny wynik. Możemy też przyjrzeć się ukrytym motywom własnego działania lub dotrzeć do prawdziwego sedna problemu.

Oprócz wymagających manifestacji pojawią się – zwłaszcza w drugiej połowie tygodnia – także ciekawe możliwości. Przykładowo niektórzy z nas zobaczą w zupełnie nowym, pełniejszym świetle jakieś wydarzenie z przeszłości. Prawdopodobnie ujrzymy oraz lepiej zrozumiemy istniejące struktury, zależności i powiązania. Patrzcie sercem! Jeśli okażecie zrozumienie i współczucie własnym i cudzym słabościom, nie wypierając się przy tym swojej prawdy i swoich wartości, to możecie sporo wyjaśnić i dotrzeć do sedna problemu.

Na bardziej codziennym poziomie czas sprzyja porządkom. Niewykluczone, że przy okazji znajdziecie jakąś dawną zgubę. Strony negocjujące umowy mogą teraz wyjaśnić różne sprawy, wprowadzić poprawki i skorygować błędy. Wszystko, co zrobicie, stworzy solidne podstawy pod podjęcie dalszych działań.
Czas nie sprzyja natomiast zabawom ani projektom wymagającym rzeczowego, obiektywnego podejścia.

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK i we WTOREK pojawi się spore napięcie. Z jednej strony w tych dniach wzrośnie potrzeba kontaktów i rozmów z przyjaciółmi oraz osobami o podobnych zapatrywaniach, nie zabraknie nam też kreatywnych pomysłów. Jednocześnie da o sobie znać skłonność do tego, aby uparcie trwać przy wyobrażeniach, jak coś powinno wyglądać (a nie wygląda). Możemy też bardzo agresywnie lub defensywnie reagować na wszystko, co nie odpowiada naszym wyobrażeniom.
Drugie pole napięcia wytworzy się między silnym dążeniem do wolności a równie intensywną potrzebą lojalności i wiążących zobowiązań. Jak bumerang będzie powracać pytanie, kto ma rację, władzę i środki, aby przeforsować własne przekonania i prawdy.
Nie dajcie się zwieść tym sprzecznym prądom i sygnałom. Jeśli skoncentrujecie swoją uwagę na tym, czego naprawdę pragniecie i będziecie mądrze nawigować, to możecie wykorzystać jakość czasu, aby znacząco zbliżyć się do celu. Powściągnijcie jednak skłonność do prowokowania innych albo reagowania ślepą złością na wszelkie niejasności lub sprzeczności. Zamiast tego zadbajcie o odpowiednią dawkę ruchu – duchowego i fizycznego.

We wtorek dwaj władcy Skorpiona – klasyczny współczesny znajdą się w nieharmonijnym połączeniu. Zatem początek tygodnia szczególnie da się we znaki osobom, które w swoich horoskopach mają obsadę 21°-22° Koziorożca i Wagi, a także Raka i Barana. Zwłaszcza jeśli rozpoczęliście coś ważnego lub podjęliście istotną decyzję w kwietniu ubiegłego roku, teraz zostanie to poddane próbie wytrzymałości. Koniunkcja Marsa i Plutona miała miejsce 26 kwietnia 2018 roku.

 

Romantyczne tête-à-tête


W ŚRODĘ i w CZWARTEK nastroje ulegną wyraźnej zmianie. Teraz wzrośnie pragnienie więzi, tęsknota za miłością albo pokojem, a także podatność na zranienie. Spędźcie te dwa dni z ludźmi, których naprawdę lubicie. Jakości czasu odpowiadają też romantyczne tête-à-tête, odpoczynek w spa albo na łonie natury.
Ewentualnie po prostu zredukujcie bieg i odpocznijcie, przyjrzyjcie się swoim marzeniom i wizjom. Pora nie sprzyja działaniom wymagającym koncentracji lub wysiłku fizycznego.

 

Czas ruszyć z kopyta


Również w PIĄTEK rano możemy mieć problem z tym, żeby wykrzesać z siebie zapał do działania lub podjąć konkretne decyzje. Jednak po południu do głosu dojdą dynamiczne energie i wróci żądza czynu. Nie bierzcie na siebie zbyt wiele. Poziom wrażliwości wciąż jest wysoki, dlatego trzeba liczyć się z gwałtownymi reakcjami, jeśli sprawy nie będą przebiegać zgodnie z planem.

W czasie WEEKENDU wyraźnie wzrosną wydajność i skuteczność. W SOBOTĘ i w NIEDZIELĘ może nas rozpierać energia, poczujemy potrzebę aktywnego działania i chętnie zorganizujemy coś wspólnie z innymi. Wykorzystajcie okazję, żeby zaangażować się w jakiś projekt, który jest bliski Waszemu sercu. Jeśli poczujecie potrzebę konkurowania, to czas sprzyja również zawodom sportowym. To dobra pora na wszelką aktywność wymagającą koncentracji i pełnego zaangażowania. Cokolwiek postanowicie, zadbajcie o odpowiednią ilość duchu.

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »