Don’t cry for her, Argentina. Evita – Madonna

Zamieszczony przez dnia Lip 26, 2011

Eva Perón stała się w Argentynie postacią kultową, niemal świętą. Jej portrety nadal wiszą w budynkach rządowych, w domach prywatnych i szkołach. Na ulicach sprzedawane są pamiątki, zdjęcia i memorabilia po Evicie. Była podziwiana i uwielbiana bezgranicznie przez robotników i nędzarzy, nienawidzona przez niektóre wyższe sfery Buenos Aires. To dzięki jej radiowym apelom tłumy robotników wyległy na ulice domagając się uwolnienia aresztowanego w 1945 roku Perona, a kobiety zyskały prawo do głosowania. (MC Wodnik, Uran w znaku Ryb w 10d w tygodnie do DC i Plutona)

Pragnęła poklasku i sławy (Słońce/Mars w 1d.), przyjechała do Buenos Aires, aby zrobić karierę jako aktorka, rola żony dyktatora pozwoliła jej jednak w pełni wykorzystać posiadany talent dramatyczny. Była wspaniałą mówczynią, jej słowa docierały do najdalszych zakątków, budziły otuchę i ulgę wśród biednych. (Merkury w znaku Barana w trygonie do koniunkcji Saturn/Księżyc w znaku Lwa).

Budowała domy starców, sierocińce, hotele dla bezrobotnych dziewcząt, domy dla niezamężnych matek. Założyła fundację charytatywną dla ubogich. Sama pojawiała się często na balkonie Casa Rosada (pałac prezydencki), gdzie odbierała hołdy od miejskiej biedoty zgromadzonej przed pałacem (Słońce w koniunkcji z Marsem w 1d.)

Eva Perón zmarła 26.7.1952 roku na raka macicy (Jowisz/Pluton w znaku Raka, dwaj władcy domu 8. w horoskopie radix), w wieku 33 lat (tranzytujący Pluton, władca śmierci, utworzył koniunkcję z natywnym Księżycem, a dyrekcyjny Uran kwadraturę do Plutona, Uran solarny koniunkcję z Jowiszem radix, władcą 8d.). Jej ciało zostało zabalsamowane i było wystawiane na widok publiczny aż do przewrotu wojskowego, który obalił Perona w 1955 roku, potem „zniknęło” (IC Neptun), zostało przeniesione do Mediolanu i tam pochowane. W 1971 roku dokonano ekshumacji i przewieziono je do Hiszpanii, a po powrocie Peróna do władzy i jego śmierci w 1974 Evita została ostatecznie pochowana w grobowcu rodziny Duarte w Buenos Aires. (Neptun w koniunkcji z IC = niejasne sprawy pochówku, miejsca ostatecznego spoczynku, o problemach z grobem i ciałem jako takim mówi kwadratura pomiędzy Saturnem/Księżycem a Słońcem/Marsem w 1d., dodatkowo dwaj władcy 8. domu przebywają w zmiennym, „ruchliwym” 3d.)

Obraz horoskopowy (wg Rodden godzina ur. 5:14, określona jako B, czyli pochodząca ze źródeł innych niż akt urodzenia, głównie biografii lub listów) wskazuje przede wszystkim na osobę mocno skoncentrowaną na sobie (podkreślona 1 ćwiartka i znaki osobiste). Jednak Palec Boży z Plutonem na wierzchołku (magnetyzm, ogromna siła oddziaływania na innych, skłonność do manipulowania) sprawił, że właścicielka horoskopu stała się niejako narzędziem w rękach Przeznaczenia, nie mogła mieć dzieci (Jowisz w Raku – płodność, chęć posiadania potomstwa, w koniunkcji z Plutonem, władcą transformacji, przemiany i śmierci = rak macicy), ale została matką narodu (biednych, uciśnionych, najuboższych; Saturn w koniunkcji z Księżycem w znaku Lwa).

W 1996 roku w postać argentyńskiej królowej serc wcieliła się Madonna. Na uwagę zasługuje fakt, że Mars piosenkarki tworzy koniunkcję ze Słońcem i Marsem Peron, zaś Słońce z Księżycem oraz Saturnem prezydentowej (ab powiększyć horoskop porównawczy, proszę kliknąć na grafikę).

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »