Decyzje i wybory – co dalej? 7. – 13.10.2019

Zamieszczony przez dnia Paź 6, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: decyzje i wybory – co dalej? / niezgodnie z planem / razem czy osobno / wyznaczenie kierunku na przyszłość / zmiana hierarchii wartości – następny rozdział: obserwacje i wnioski, wybór oraz jego konsekwencje

 

Trwające od dłuższego czasu procesy związane z podjęciem decyzji i dokonaniem wyboru osiągną teraz swoje kolejne apogeum. Najbliższe dni w znaczącym stopniu zadecydują o dalszym biegu spraw. W wielu sferach życia możemy oczekiwać ważnych wydarzeń.

 

Czas na wybory!


W związkach, wszelkich formach partnerstwa oraz w negocjacjach dotyczących umów chodzi o wyjaśnienie, kto ma władzę i kto jest od kogo zależny. W tym kontekście dużą rolę odegra też kwestia odpowiedzialności, granic, rozpoznania i uwolnienia się od niezdrowych wzorców czy przymusów. Dodatkowo trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie czy, a jeśli tak, to na jakich warunkach możemy dalej podążać wspólną drogą.

Jeśli dojdzie do intensywnych dyskusji lub starć, to warto teraz zbadać, o co w nich tak naprawdę chodzi.
W optymalnym przypadku zdołamy znaleźć wspólny mianownik i zdrową równowagę między dawaniem i braniem. Jeśli zainteresowani będą gotowi szczerze porozmawiać o swoich pragnieniach czy oczekiwaniach, o tym, co ich motywuje i porusza, to mogą nadać swoim związkom nową formę, umocnić je i pogłębić. Ustalenia dokonane na takiej podstawie przetrwają nawet największe kryzysy i gwałtowne burze.

Prawdopodobnie wiele osób zobaczy jednak, że w ich związku brakuje jasnych, prawdziwych podstaw, że ten bazuje głównie na przyzwyczajeniach, zależnościach lub starych umowach, które utraciły już swoją ważność. W takim przypadku trzeba znaleźć sposób na konstruktywne rozstanie.
Jeśli nie wyłożymy kart na stół albo ze strachu przed utratą władzy czy miłości spróbujemy osiągnąć cel przy pomocy gróźb lub odmawiając podjęcia rozmowy, to zrobi się nieprzyjemnie. Wtedy może nawet nastąpić niebezpieczna eskalacja konfliktu. Jeśli znajdziecie się w takiej sytuacji, to zajmijcie jasne stanowisko i bądźcie gotowi ponieść konsekwencje przyjętej postawy.

Niewątpliwie radykalne zmiany nastąpią również w sprawach dotyczących wartości. Po pierwsze, w odniesieniu do zachodzących od wiosny procesów (zmiany klimatyczne, ekologia, podejście do zasobów naturalnych i finansów) nieoczekiwane wydarzenia i zaskakujące informacje wskażą nam istniejące zależności i zmuszą do zmiany sposobu myślenia. Po drugie, wiele uwagi przykują tutaj nowe, niekonwencjonalne pomysły.

 

Autorytety na celowniku – czas próby


Jednocześnie w tych dniach zostaną wystawieni na próbę przywódcy oraz wszelkie autorytety. Często będzie chodzić o podejście do władzy, ale również podjęte w przeszłości decyzje i ich konsekwencje.
U innych osób na pierwszy plan wysuną się cele, które zostały obrane na przełomie roku, albo zainicjowane w tym czasie projekty. Trzeba będzie dokonać bilansu i zobaczyć, co z tego udało się wykonać. Niektórzy zbiorą owoce wykonanej pracy, ale spora grupa dojdzie do frustrującego wniosku, że niesprzyjające okoliczności nie pozwoliły na pełną realizację planu. Czas wybrać dalszą strategię działania! Osoby, które są gotowe wspólnie z innymi poszukać odpowiednich rozwiązań, mogą teraz położyć fundamenty pod bardzo obiecującą przyszłość.

Tam, gdzie obraz teraźniejszości zmącą roszczenia, lęki, złość albo zgorzknienie z powodu doznanej lub odczuwanej niesprawiedliwości albo gdzie spróbujemy osiągnąć cel za wszelką cenę, nastąpi totalna blokada lub sprawy przybiorą niebezpieczny obrót.
Przyjmując otwartą, neutralną postawę wobec tego, co się teraz stanie, wyciągając wnioski z przeszłości i wspólnie z innymi szukając nowych, kreatywnych rozwiązań dla przyszłości, stworzycie dobre podstawy pod długofalowy sukces.

 

Tydzień w szczególe


Prawdopodobnie już na początku tygodnia wielu z nas będzie musiało podjąć istotne decyzje i zająć się tematem odpowiedzialności. Niewątpliwie wyraźnie wzrośnie potrzeba kontaktów, podjęcia wspólnych działań oraz zainteresowanie innowacyjnymi, społecznymi ideami. Dlatego w PONIEDZIAŁEK i WTOREK warto przedyskutować swoje pomysły i wizje oraz poszukać kreatywnych rozwiązań dla dalszej strategii działania. Niewykluczone, że zdobędziecie też ważne informacje dotyczące sprawy, która od dawna absorbuje Waszą uwagę.
Niestety, w tych dniach możemy – częściej niż zwykle – natrafiać na przeszkody i trudności. Trzeba też liczyć się z możliwością wystąpienia usterek lub nagłych incydentów w dziedzinie informacji, komunikacji oraz w branży IT. Wygospodarujcie odpowiednio dużo czasu dla tego, co zamierzacie zrobić, a w trudnych sytuacjach – zachowajcie spokój. Prawdopodobnie jakieś doświadczenie, które początkowo będzie Was irytować czy frustrować, ostatecznie okaże się ważnym krokiem do przodu.

ŚRODA zaserwuje nam mieszany program. Nadal będziemy odczuwać silną potrzebę kontaktów oraz gotowość zaangażowania się wspólnie z innymi na rzecz jakiejś idei lub wizji. Jednocześnie możemy zostać skonfrontowani z sytuacją, z której tak naprawdę nie ma właściwego wyjścia. Część osób znajdzie się w impasie i z powodu niesprzyjających okoliczności nie będzie mogła zrobić tego, co pragnie. Jeśli zaakceptujecie istniejący stan rzeczy, to mogą wydarzyć się istne cuda – anioły pospieszą Wam na ratunek albo doświadczycie głębokiego współczucia i uzdrowienia.

W CZWARTEK i PIĄTEK do głosu dojdzie tęsknota za zrozumieniem, więzią, harmonią i pokojem na świecie. W tych dniach wzrośnie też otwartość na subtelne wibracje, wizje oraz na to co nieuchwytne. Warto poświęcić trochę czasu, żeby porozmyślać na jakiś ważny temat, pobiegać wśród drzew, posłuchać muzyki, pomedytować albo po prostu pobyć – tu i teraz. Wtedy będziemy mogli doświadczyć czegoś niezwykłego lub wiele zrozumieć. Wysoki poziom wrażliwości i skłonność do dekoncentracji nie sprzyjają teraz zadaniom wymagającym uwagi, skupienia czy zaangażowania.

 

Wybory – napięcie sięga zenitu


W czasie WEEKENDU powrócą dynamiczne energie, poczujemy też wyraźną żądzę przygód. Chętnie zorganizujemy coś wspólnie ze znajomymi, odważymy się na jakiś eksperyment, wzrośnie też potrzeba wolności i niezależności. Najlepiej zaangażujcie się w coś wspólnie ze swoimi przyjaciółmi, wybadajcie ciekawe pomysły lub spenetrujcie nowe obszary. Przede wszystkim to dobra pora, żeby przyjrzeć się własnym potrzebom i wzorcom dotyczącym związków. Poza tym czas sprzyja kreatywnym, artystycznym projektom.

W NIEDZIELĘ (23:08) nastąpi pełnia. Wykorzystajcie okazję, żeby uzyskać jasny obraz swojej aktualnej sytuacji w związku. Czas na wybory! W efekcie albo zostaną zawarte nowe, ciekawe sojusze (Waga), albo dojdzie do bezpardonowej walki o władzę (Baran).

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »