Dążenie do prawdy – zaćmienie Księżyca 30.11.

Zamieszczony przez dnia lis 18, 2020

30 listopada 2020 roku nastąpi częściowe półcieniowe zaćmienie Księżyca. Zjawisko w całości będzie widoczne w Ameryce Północnej,
w północnej i wschodniej Azji oraz na prawie całym Oceanie Spokojnym. Przy zachodzie Księżyca zobaczą je obserwatorzy w Ameryce Południowej, w północnej Europie (na Wyspach Brytyjskich i na Półwyspie Skandynawskim) oraz na północnym i środkowym Atlantyku, a przy wschodzie Księżyca w środkowej, wschodniej i północno-zachodniej Azji oraz w Australii. W Polsce zaćmienie nie będzie widoczne.
Jest to 58 (z 73) zaćmienie w cyklu Saros 116.

 

Zaćmienie Księżyca 30.11. – ogólnie


Do zaćmienia Księżyca dochodzi w momencie, gdy Słońce, Ziemia i Księżyc ustawią się niemal w jednej linii. Wtedy cień Ziemi pada na tarczę Srebrnego Globu. Zaćmienia Księżyca są bardziej intensywną formą pełni. Przede wszystkim emocje i przeżycia psychiczne biorą wtedy górę nad wolą i rozumem. Bez wątpienia skutki działań czy decyzji podjętych w takim okresie mają charakter długotrwały, czasami na stałe zmieniają bieg życia. W astrologii zaćmienia Księżyca są związane głównie z relacjami, przejawiają się w kryzysach związków oraz wszelkich więzi międzyludzkich. Dlatego często towarzyszy im silne trzęsienie ziemi – dosłownie lub w przenośni. Nierzadko oczyszczają z siłą wodospadu i przynoszą emocjonalne katharsis.
Przy okazji na jaw wychodzą problemy zdrowotne lub istniejące choroby ulegają zaostrzeniu. Prawdopodobnie na pierwszy plan wysunie się teraz temat feminizmu, matki, żony lub ważnej kobiety.

 

Zaćmienie Księżyca 30.11.2020


Przede wszystkim nadchodząca pełnia może przynieść nam istotne informacje, ujawnić tajemnice, przełamać tabu albo zdemaskować intrygi. Nie wyciągajmy jednak pochopnych wniosków, nie dajmy się zwieść sensacjom ani plotkom. Wszystko, co teraz zostanie powiedziane czy usłyszane należy sprawdzić oraz zweryfikować pod kątem prawdziwości i sensowności. Wiarygodne informacje będą solidną podstawą do zbudowania czegoś nowego. Czas wyciągnąć wnioski z tego, co wydarzyło się w tym roku, zwłaszcza z rzeczy trudnych (Merkury w Skorpionie), ale też z optymizmem spojrzeć w przyszłość (Bliźnięta/Strzelec).

Zaćmienie Księżyca nastąpi w 8°44 Bliźniąt, w pobliżu gwiazd Han i złowieszczej Antares. W związku z tym może być niełatwe dla osób z obsadą tego stopnia. Pluton, Jowisz i Saturn przebywają już w ruchu prostym w końcówce znaku Koziorożca, dwie ostatnie planety zmierzają ku Wodnikowi. Dlatego pod wieloma względami jest to pora podsumowań.

 

Globalnie i indywidualnie


Największym wyzwaniem tego zaćmienia jest opozycja Wenus do Urana w Byku. W efekcie może dojść do turbulencji na rynkach finansowych i nagłych tąpnięć na giełdzie. Na poziomie ogólnym zaćmienie dotyczy gospodarki, oświaty, mediów i sądownictwa. Niewykluczone są poważne wypadki komunikacyjne, w tym kolejowe. Prawdopodobnie w tym czasie nasili się też niezadowolenie, grożą bunty oraz niepokoje społeczne.

 

Dążenie do prawdy


W pierwszym rzędzie zaćmienie dotyczy urodzonych 29/30 listopada i 1 grudnia. Poza tym zaktywizuje ono horoskopy z obsadą 9° Bliźniąt i Strzelca. Szczególnie, jeśli w tym miejscu znajdują wrażliwe (Księżyc) lub trudne (Mars, ew. urodzeniowe opozycje bądź koniunkcje) sygnifikacje, trzeba zachować wyjątkową ostrożność. Przede wszystkim warto wstrzymać się z podpisywaniem umów oraz wszelkich dokumentów prawnych, zwłaszcza związanych z pieniędzmi, spadkami, cedowaniem dóbr. Łatwo teraz o pomyłki, przeoczenia, kradzieże, zgubienie dokumentów, fałszywe informacje. Dlatego nie podejmujmy wiążących zobowiązań ani decyzji np. o podróżach. Zaćmienie w Bliźniętach jest dobre np. dla plagiatorów, dziennikarzy-sensatów czy hakerów, ale również dla pisarzy.
Reasumując, czas sprzyja wnikaniu w temat, zgłębianiu tajemnic i wyciąganiu ich na światło dzienne, zaglądaniu za kulisy, penetrowaniu głębszych pięter psychiki (terapie służące poznaniu siebie oraz własnych motywacji do działania).
Naczelnym hasłem tego okresu jest dążenie do prawdy poprzez intelektualną prowokację.

 

Zdjęcie: Pixabay
info astronomiczne: https://www.urania.edu.pl/pliki/almanach/2020/Bloki/Zacmienia.pdf
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »