Częściowe zaćmienie Księżyca 16.7.2019 r.

Zamieszczony przez dnia Lip 11, 2019

We wtorek nastąpi częściowe zaćmienie Księżyca. Zjawisko będzie widoczne w Polsce – rozpocznie się o godzinie 18:42, a zakończy
o 23:00. Początkowa faza to zaćmienie półcieniowe, częściowe zaćmienie Księżyca przypadnie na 20:01, a apogeum na 21:31.
Ponieważ nie mamy do czynienia z zaćmieniem całkowitym, dlatego część naturalnego satelity Ziemi pozostanie niezakryta.

 

Pełnia


Pełnia oznacza kulminację cyklu zapoczątkowanego przez ostatni nów. Teraz zobaczymy, co zostało zrobione, z czymś zdołaliśmy ruszyć do przodu, a z czym nie. Dlatego to czas zbierania żniwa, czas na uznanie, owoce i wymierne rezultaty albo bardziej niż zwykle grożą frustracje i napięcia.

Podczas opozycji Księżyca do Słońca wzrasta liczba wypadków drogowych, samobójstw, przestępstw, chuligańskich wybryków. Ale również wiele spraw wychodzi na jaw i często sytuacja wyjaśnia się.
W najbliższych dniach będziemy bardziej nerwowi, niezadowoleni, niespokojni, podatni na emocjonalne huśtawki. Dla jednych kolejne noce mogą być bezsenne, innym przyniosą piękne, prorocze sny.

 

 

Częściowe zaćmienie Księżyca


Zaćmienie Księżyca ma miejsce wówczas, gdy Ziemia wejdzie pomiędzy Słońce a Księżyc i jej cień przesłoni tarczę Srebrnego Globu. Ogólnie zaćmienia Księżyca są bardziej intensywną formą pełni. Emocje i przeżycia psychiczne biorą wtedy górę nad wolą i rozumem. Skutki działań czy decyzji podjętych w takim okresie mają charakter długotrwały, czasami na stałe zmieniają bieg życia.

W astrologii zaćmienia Księżyca są związane z oddziaływaniem interpersonalnym, przejawiają się w kryzysach związków oraz wszelkich relacji. Ale również oczyszczają z siłą wodospadu i przynoszą emocjonalne katharsis.

Zaćmienia Księżyca mają złą reputację, ponieważ ludzie chętnie trwają przy swoich nawykach czy przyzwyczajeniach i uparcie opierają się nowościom, reagując nerwowo na nieoczekiwane zmiany.
Jeśli przeciwstawiasz się rozwojowi i nie dopuszczasz do wzrostu, to możesz odnieść wrażenie, że teraz dojdzie w Twoim życiu do gwałtownej erupcji. To manifestacja potrzeby oczyszczenia. Na pierwszy plan znowu wysuną się relacje z matką (Księżyc), żoną, osobami, które nas karmią i o nas dbają. To również czas potężnych, gwałtownych, intensywnych emocji.

 

Powiązania między planetami


Księżyc znajdzie się w pobliżu Plutona i połączenia Saturna ze zstępującym Węzłem Księżycowym. Tym samym zaktywizuje on całą konfigurację.
Niewykluczone, że znowu przyjdzie nam zmierzyć się z demonami przeszłości i różnymi obawami. Na pierwszy plan wysuną się stare wyobrażenia (jakbyśmy chcieli, żeby coś wyglądało), przekonania, lęk przed konsekwencjami podjętych decyzji, przed porażką lub stratą. Słońce i Wenus w Raku, w pobliżu węzła wstępującego podkreślą rolę uczuć i emocji. Te będą dotyczyć rodziny, ojczyzny, poczucia (braku) przynależności, zawiedzionych nadziei, trudnej albo nieodwzajemnionej miłości.

Wszelkie scysje dotyczące wartości (finansowych i nie tylko) albo testowanie wytrzymałości związku mogą niespodziewanie zakończyć relacje. Lepiej niczego nie wymuszać, nie udowadniać, unikać szantaży, gry o władzę oraz manipulacji, bo skutki takiego zachowania mogą okazać się tragiczne. Kluczem do powodzenia okażą się szczere, poważne uczucia, natomiast słowa i myślenie nie będą naszą mocną stroną.

Merkury w ruchy wstecznym i w kwadraturze do Urana sprawi, że łatwo ulegniemy irytacji. Nie wierzmy wszystkiemu, co usłyszymy albo przeczytamy, niezależnie, czy powiedzą to najbliżsi, czy też oficjalne media.

Na poziomie globalnym może nastąpić eskalacja konfliktów, grożą rozruchy, próby obalenia przywódców lub ich upadek. Teraz istnieje też większe prawdopodobieństwo wystąpienia anomalii pogodowych oraz kataklizmów naturalnych. Ogólnie czeka nas dość niespokojny czas.

 

Kogo dotyczy najbardziej?


Częściowe zaćmienie Księżyca z 16 lipca w pierwszym rzędzie odczują urodzeni między 15 a 17 lipca (przez cały rok) oraz wszyscy, którzy w swoich horoskopach mają obsadę ostatniego dekanatu Raka i Koziorożca. Warto jednak mieć na uwadze, że astrologicznie zjawisko jest powiązane z koniunkcją Saturn/Pluton. Aspekt uściśli się w styczniu 2020 roku, podczas kolejnego zaćmienia Księżyca w 20° Raka.

Wtedy w nowej odsłonie powrócą aktualne obecnie tematy. Procesy, projekty czy sprawy z nimi związane zamknie dopiero przejście Plutona i Saturna przez końcówkę znaku Raka. Z jednej strony będzie potrzebna wytężona praca, koncentracja i dyscyplina, a z drugiej transformacja, śmierć starego „ja” i narodziny zupełnie nowej jakości.
Pamiętajmy, że niechęć lub brak zdolności do przeprowadzenia w życiu głębokiej zmiany nie spodoba się naszemu ciału. Powyższe szczególnie dotyczy horoskopów z obsadą drugiego i trzeciego dekanatu Raka, Koziorożca, Wagi i Barana.

 

Zmiana – z siłą wodospadu


Tak więc najbliższy czas przyniesie sporo wyzwań, szczególnie osobom bardzo wrażliwym. Możemy odczuwać silne wewnętrzne napięcie, niepokój i dyskomfort. Niektórzy stoczą boje z demonami przeszłości albo dadzą się ponieść emocjom. Warto zadbać o odpowiednie wentyle dla rozładowania silnych, choć na pozór niewidocznych energii, w końcu Rak jest otoczony skorupą, a Koziorożec zastyga w skałę.
Najlepszy będzie sport, jakaś kreatywna praca albo angażujący film, polecam nowy sezon „Stranger Things” albo „Dark”.
Pamiętajcie – czas na pokonanie demonów i radykalną zmianę, na śmierć i odrodzenie. Jeśli sami czegoś nie zrobimy, los nas do tego zmusi, więc lepiej po dobroci. Powodzenia!

 

© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

10 komentarzy

 1. Witam,
  To ze coś się wydarzy to pewne, bo horoskop zaćmienia pokrywa się z radixem tzn. domy.Poza tym zaćmienie będzie na natalnej opozycji saturn-księżyc. I teraz zastanawia mnie: w obecnym solariuszu to zaćmienie wystąpi na solarnej wenus i plutonie a natalnym księżycu w opozycji do natalnego saturna, czy oznacza to początek kłopotów w sprawach sercowych czy może wręcz przeciwnie ślub? A może nowy związek?

  • Dzień dobry,
   stety lub niestety nie jestem jasnowidzem, ale najprawdopodobniej rzecz będzie dotyczyć relacji z innymi ludźmi (np. z mamą). W sam dzień zaćmienia może być niespokojnie, ale nic wielkiego nie musi się wydarzyć – warto zwrócić uwagę nawet na pozorne błahostki, ponieważ mogą zapowiadać zasadnicze wyładowanie. Jakie? To już zależy od władztwa domów.
   Pozdrawiam, Monika

 2. dzień dobry
  często Pani wraca do tego co ma się wydarzyć w styczniu 2020, jednak w większości są to powtórzenia.
  czy w Pani ocenie nowe powstanie na gruzach starego ładu , czy to dopiero zacznie się tworzyć .

  jak Pani widzi te zmiany w aspekcie historycznym – kiedy mieliśmy podobną astralnie sytuację

  serdeczne pokłony , gam zu Man

  • Dzień dobry,
   w styczniu 2020 zachodzące obecnie procesy osiągną apogeum, ponieważ aspekt się uściśli, ale w przypadku Saturna i Plutona nie oznacza to konkretnego wydarzenia, chodzi o proces. Ostatnia dokładna koniunkcja miała miejsce 8.11.1982 w Wadze, ten czas jest uznawany za początek społeczeństwa medialnego i marketingowego oraz za początek masowej digitalizacji naszego życia. Symbolicznym znakiem zmiany, jaka nastąpiła, był wybór w grudniu 1982 roku komputera osobistego na Człowieka Roku przez tygodnik Time. Ogólnie mieliśmy 30 lat dość przyjemnego, ładnego życia na pokaz (np. zjawiska związane z mediami społecznościowymi itp.). Teraz następuje zmiana paradygmatu, bo Koziorożec już taki milusi nie jest.
   W astrologii nie występują analogie, ponieważ wszystko znajduje się w ciągłym ruchu, poza tym Pluton w świadomości zbiorowej zaistniał dopiero w XX wieku, jednak gdyby pokusić się o taką analogię, to podobna zmiana miała miejsce w 1518 roku, wtedy – po fazie koniunkcji Saturna z Plutonem w Wadze (16.10.1480), 30 stycznia nastąpiła koniunkcja w Koziorożcu. W tym czasie Luter ogłosił swoje tezy i narodził się protestantyzm. Do kolejnego aspektu w Rybach (1552) Magellan opłynął Ziemię, a Kopernik ogłosił swoje dzieło „O obrotach ciał niebieskich”. W pewnym sensie nastąpiła więc „transformacja struktur”, dotychczasowe legły w gruzach.
   Zalążki zmian, jakie teraz nastąpią, przynosi bieżący rok. Warto mieć na uwadze, że znak Koziorożca jest związany z Ziemią jako taką, w tym kontekście znaczenia nabierają protesty w obronie klimatu, ruchy ekologiczne itp. To JUŻ się dzieje.
   Serdecznie pozdrawiam, Monika

 3. Witam serdecznie,
  pozwoliłam sobie napisać bo akurat ur się 13.07.1971, wiele w życiu już doświadczyłam ale ten rok to odczuwam już ekstremalnie ponieważ mam ASC w 23 st 31 minut Raka DSC 23 stopnie 31 min Koziorożca i do tego Słońce w 20 stopniach 03 minutach Raka czyli wiem, że Pełnia dotyczy wg natalu mnie a 20.01.2020 księżyc znajdzie się tam gdzie moje słońce. Od 6 lat próbuje się odrodzić, po traumatycznych przeżyciach i ruszyć z pracą, znaleźć kogoś godnego zaufania bo samotność nie służy mi w odbudowaniu życia, w lutym umarła mi matka a teraz ojciec ukazał siebie w postaci , której nie dopuszczałam do swej świadomości, nie wiem czy dam radę wreszcie wstać z kolan przy tak trudnych tranzytach i tego jak eocjonalna jestem…CZY JEST DLA TAKICH JAK JA NADZIEJA ;)) pozdrawiam Justyna

  • Dzień dobry,
   po pierwsze, horoskop urodzinowy nie przypada dokładnie w dniu zaćmienia – tegoroczny solariusz rozpoczęła Pani wczoraj, 12 lipca o 19:37.
   Po drugie, w ostatnich latach miało miejsce kilka ważnych tranzytów, które zachęcały do wprowadzenia istotnych zmian (tr Urana kwadratura Słońce, tr Uran kwadratura AC, tr Uran kwadratura AC/DC, tr Saturn kwadratura Księżyc, żeby wymienić tylko kilka). Planety nie rządzą nami, ale sprzyjają podjęciu określonych działań zgodnych z ich jakością, gorzej, jeśli z różnych powodów tego nie zrobimy. Wtedy „impulsy” do zmiany się piętrzą, stają trudne dla psyche, a potem dla ciała.
   Nie wiem, czym się Pani zajmuje, ale przy takiej obsadzie żywiołu Wody wrażliwość jest PRZEOGROMNA i wszelkie niekomfortowe sytuacje są bardzo trudne do zniesienia, nie mówiąc już o tych, które trwają przez dłuższy czas. Wtedy cierpią nie tylko psychika i ciało, ale cierpi przede wszystkim DUSZA. Proszę pamiętać, tranzyty nie są wbrew ale DLA Pani. Tylko Pani może zadziałać, tylko Pani może coś z tym zrobić. Dla zachowania prywatności nie chcę pisać o szczegółach horoskopu, w razie zainteresowania proszę o kontakt mejlowy.
   Ma Pani fantastyczne potencjały, które trzeba realizować, wyraźnie życie to wymusza. W miarę możliwości proszę wykorzystać najbliższe dni na to, aby przyjrzeć się uczuciom i emocjom, które wyjdą teraz na wierzch, przetrawić je, przepracować, ale proszę nie dać się im wciągnąć, nie pozwolić, aby Panią wessały. To dobry czas na zamknięcie starych tematów. Może przy okazji pojawią się jakieś ciekawe pomysły – co dalej? co i jak zmienić? Wtedy przyszły rok z Saturnem i Plutonem na DC może być początkiem radykalnej transformacji zbudowanej na solidnym fundamencie. Życzę powodzenia, serdecznie pozdrawiam, Monika

 4. Dzień dobry Pani Moniko. Jeśli mogłaby Pani przybliżyć aspekty w przypadku gdzie Asc w I domu Raku na poziomie 19 st.58’06” i MC w VII domu Koziorożcu w 21st.17’20” czy również odczuje to zaćmienie? Na jakich poziomach. Położenie Asc czy MC pomimo iż pełnia nie przebiega na identycznych jej osiach może także mieć bezpośredni wpływ na moje aspekty radixu urodzeniowego? A przy okazji czy można u Pani uzyskać informacje wpływu pełni i zaćmienia w porównaniu z radixem urodzeniowym? I z jakim kosztem musiałabym się liczyć?
  Z uszanowaniem Elżbieta

  • Dzień dobry,
   w mniejszym lub większym stopniu zaćmienie odczujemy wszyscy, ponieważ będzie ono widoczne w Polsce. Wszystkie ascendentalne Raki odczują je tym bardziej, ponieważ Księżyc rządzi ich horoskopem. Znam przypadki, kiedy samo zaćmienie nie tworzyło żadnych aspektów do radixu, ale inne, towarzyszące mu planety już tak i wtedy następowały silne wyładowania. Zgodnie z informacją zawartą w tekście, głównym celem jest wywołanie lub przyspieszenie zmiany.
   Przy AC w 20 stopniach Raka zaćmienie przypadnie w 7 domu, na osiach 1dom-7dom, czyli dodatkowo zaakcentuje temat Ja-Ty, kwestie związków z innymi ludźmi i relacji jako takich. Jeśli idzie o ostatnie pytanie, to pracuję w oparciu o konkretny problem – proszę sformułować go w mejlu lub komentarzu (nie zostanie opublikowany) i przesłać dane urodzeniowe.
   Serdecznie pozdrawiam, Monika

 5. ..bardzo, bardzo Pani Moniko dziękuję, zmiany poprzednich lat , niestety nie wykorzystałam, gdyż całe życie nie myślała o sobie tylko rodzinie i innych mi bliskich osobach a obecnie mam apogeum, które ukazało mi, że w momencie, gdzie jestem na przysłowiowym dnie wszyscy bliscy włącznie z rodziną zniknęli, i aby zamknąć ten chory wzorzec myślenia i cierpienia muszę zrobić jedną rzecz, niezgodną dotychczas z tym jak zawsze postępowałam ale od tej decyzji zależy czy nie stracę dorobku całego życia, po prostu sięgnę po to co mi się prawnie należy, bez sentymentów , że komfort tym razem innych ulegnie zmianie, a ja zamknę wszystkie stare bolesne rozdziały. Zawsze myślałam, że bycie dobrym człowiekiem, myśl o innych w pierwszej kolejności zawsze procentuje ale niestety nie jest tak…dziękuję serdecznie i pozdrawiam

  • Pani Justyno, oczywiście dobro wraca i trzeba się angażować dla innych, ale nie kosztem siebie – cała sztuka w zdrowym balansowaniu między Ja a Ty. Księżyc z Plutonem może teraz skłaniać do konfrontacji z trudnymi emocjonalnie tematami, do przeskoczenia samego siebie, do wyjścia poza strefę komfortu – chodzi o to, żeby „umrzeć i urodzić się na nowo”, czego Pani serdecznie życzę. Pozdrawiam ciepło, Monika

Wyślij komentarz

Translate »