Częściowe zaćmienie Księżyca 16.7.2019 r.

Zamieszczony przez dnia Lip 11, 2019

Częściowe zaćmienie Księżyca 16.7.2019 r.

We wtorek nastąpi częściowe zaćmienie Księżyca. Zjawisko będzie widoczne w Polsce – rozpocznie się o godzinie 18:42, a zakończy
o 23:00. Początkowa faza to zaćmienie półcieniowe, częściowe zaćmienie Księżyca przypadnie na 20:01, a apogeum na 21:31.
Ponieważ nie mamy do czynienia z zaćmieniem całkowitym, dlatego część naturalnego satelity Ziemi pozostanie niezakryta.

 

Pełnia


Pełnia oznacza kulminację cyklu zapoczątkowanego przez ostatni nów. Teraz zobaczymy, co zostało zrobione, z czymś zdołaliśmy ruszyć do przodu, a z czym nie. Dlatego to czas zbierania żniwa, czas na uznanie, owoce i wymierne rezultaty albo bardziej niż zwykle grożą frustracje i napięcia.

Podczas opozycji Księżyca do Słońca wzrasta liczba wypadków drogowych, samobójstw, przestępstw, chuligańskich wybryków. Ale również wiele spraw wychodzi na jaw i często sytuacja wyjaśnia się.
W najbliższych dniach będziemy bardziej nerwowi, niezadowoleni, niespokojni, podatni na emocjonalne huśtawki. Dla jednych kolejne noce mogą być bezsenne, innym przyniosą piękne, prorocze sny.

 

 

Częściowe zaćmienie Księżyca


Zaćmienie Księżyca ma miejsce wówczas, gdy Ziemia wejdzie pomiędzy Słońce a Księżyc i jej cień przesłoni tarczę Srebrnego Globu. Ogólnie zaćmienia Księżyca są bardziej intensywną formą pełni. Emocje i przeżycia psychiczne biorą wtedy górę nad wolą i rozumem. Skutki działań czy decyzji podjętych w takim okresie mają charakter długotrwały, czasami na stałe zmieniają bieg życia.

W astrologii zaćmienia Księżyca są związane z oddziaływaniem interpersonalnym, przejawiają się w kryzysach związków oraz wszelkich relacji. Ale również oczyszczają z siłą wodospadu i przynoszą emocjonalne katharsis.

Zaćmienia Księżyca mają złą reputację, ponieważ ludzie chętnie trwają przy swoich nawykach czy przyzwyczajeniach i uparcie opierają się nowościom, reagując nerwowo na nieoczekiwane zmiany.
Jeśli przeciwstawiasz się rozwojowi i nie dopuszczasz do wzrostu, to możesz odnieść wrażenie, że teraz dojdzie w Twoim życiu do gwałtownej erupcji. To manifestacja potrzeby oczyszczenia. Na pierwszy plan znowu wysuną się relacje z matką (Księżyc), żoną, osobami, które nas karmią i o nas dbają. To również czas potężnych, gwałtownych, intensywnych emocji.

 

Powiązania między planetami


Księżyc znajdzie się w pobliżu Plutona i połączenia Saturna ze zstępującym Węzłem Księżycowym. Tym samym zaktywizuje on całą konfigurację.
Niewykluczone, że znowu przyjdzie nam zmierzyć się z demonami przeszłości i różnymi obawami. Na pierwszy plan wysuną się stare wyobrażenia (jakbyśmy chcieli, żeby coś wyglądało), przekonania, lęk przed konsekwencjami podjętych decyzji, przed porażką lub stratą. Słońce i Wenus w Raku, w pobliżu węzła wstępującego podkreślą rolę uczuć i emocji. Te będą dotyczyć rodziny, ojczyzny, poczucia (braku) przynależności, zawiedzionych nadziei, trudnej albo nieodwzajemnionej miłości.

Wszelkie scysje dotyczące wartości (finansowych i nie tylko) albo testowanie wytrzymałości związku mogą niespodziewanie zakończyć relacje. Lepiej niczego nie wymuszać, nie udowadniać, unikać szantaży, gry o władzę oraz manipulacji, bo skutki takiego zachowania mogą okazać się tragiczne. Kluczem do powodzenia okażą się szczere, poważne uczucia, natomiast słowa i myślenie nie będą naszą mocną stroną.

Merkury w ruchy wstecznym i w kwadraturze do Urana sprawi, że łatwo ulegniemy irytacji. Nie wierzmy wszystkiemu, co usłyszymy albo przeczytamy, niezależnie, czy powiedzą to najbliżsi, czy też oficjalne media.

Na poziomie globalnym może nastąpić eskalacja konfliktów, grożą rozruchy, próby obalenia przywódców lub ich upadek. Teraz istnieje też większe prawdopodobieństwo wystąpienia anomalii pogodowych oraz kataklizmów naturalnych. Ogólnie czeka nas dość niespokojny czas.

 

Kogo dotyczy najbardziej?


Częściowe zaćmienie Księżyca z 16 lipca w pierwszym rzędzie odczują urodzeni między 15 a 17 lipca (przez cały rok) oraz wszyscy, którzy w swoich horoskopach mają obsadę ostatniego dekanatu Raka i Koziorożca. Warto jednak mieć na uwadze, że astrologicznie zjawisko jest powiązane z koniunkcją Saturn/Pluton. Aspekt uściśli się w styczniu 2020 roku, podczas kolejnego zaćmienia Księżyca w 20° Raka.

Wtedy w nowej odsłonie powrócą aktualne obecnie tematy. Procesy, projekty czy sprawy z nimi związane zamknie dopiero przejście Plutona i Saturna przez końcówkę znaku Raka. Z jednej strony będzie potrzebna wytężona praca, koncentracja i dyscyplina, a z drugiej transformacja, śmierć starego „ja” i narodziny zupełnie nowej jakości.
Pamiętajmy, że niechęć lub brak zdolności do przeprowadzenia w życiu głębokiej zmiany nie spodoba się naszemu ciału. Powyższe szczególnie dotyczy horoskopów z obsadą drugiego i trzeciego dekanatu Raka, Koziorożca, Wagi i Barana.

 

Zmiana – z siłą wodospadu


Tak więc najbliższy czas przyniesie sporo wyzwań, szczególnie osobom bardzo wrażliwym. Możemy odczuwać silne wewnętrzne napięcie, niepokój i dyskomfort. Niektórzy stoczą boje z demonami przeszłości albo dadzą się ponieść emocjom. Warto zadbać o odpowiednie wentyle dla rozładowania silnych, choć na pozór niewidocznych energii, w końcu Rak jest otoczony skorupą, a Koziorożec zastyga w skałę.
Najlepszy będzie sport, jakaś kreatywna praca albo angażujący film, polecam nowy sezon „Stranger Things” albo „Dark”.
Pamiętajcie – czas na pokonanie demonów i radykalną zmianę, na śmierć i odrodzenie. Jeśli sami czegoś nie zrobimy, los nas do tego zmusi, więc lepiej po dobroci. Powodzenia!

 

© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Translate »