Czas przystopować, stagnacja 28.9. – 4.10.2020

Zamieszczony przez dnia Wrz 27, 2020

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: czas przystopować – stagnacja / kiedy każde posunięcie ma niepożądane skutki, a każda decyzja – swoje minusy / dostrzec i zaakceptować granice oraz słabości / wyciągnąć wnioski / zatrzymanie, ostrożność i uważność kluczem do sukcesu

 

Osoby, które lubią działanie, chętnie biorą sprawy w swoje ręce i prą do przodu, staną w tym tygodniu przed nie lada wyzwaniem. Czas się zatrzymać. Aby doprowadzić zachodzące procesy do pomyślnego końca, musimy teraz postawić na wytrwałość, cierpliwość i akceptację.

W wielu kwestiach trzeba dokonać oceny sytuacji, określić swoją pozycję oraz ustalić dalszą strategię działania. Na pierwszy plan wysuną się otwarte kwestie i niezałatwione sprawy związane z wydarzeniami, jakie miały miejsce od stycznia do maja br. Ważne będą też incydenty, działania i decyzje z drugiej połowy sierpnia. Przede wszystkim naszą uwagę przykują tutaj słabości, błędy, niepowodzenia i porażki. Tematem zainteresowania będą też motywacje czy postawy przywódców oraz osób na wysokich stanowiskach, ich podejście do władzy i autorytetu. Obserwacje poczynione w tym zakresie mogą dla wielu być nieprzyjemne, wzbudzą konsternację, niepewność lub zwątpienie w przebieg lub sens jakiejś sprawy.

 

Czas przystopować i ostatecznie zweryfikować


Teraz chodzi również o to, żeby dostrzec skutki dotychczasowego zachowania, obiektywnie, rzeczowo
i uczciwie wychwycić wszystko, co nie przebiega zgodnie z planem i oczekiwaniami. To co zobaczymy, musi zostać nazwane, bez upiększania i klapek na oczach, ale też bez dramatyzowania i fałszywego optymizmu. Mimo utrudnień, irytacji i nieprzyjemnych wniosków, powstrzymajcie swoje reakcje. Celowo i świadomie przystopujcie, poświęćcie chwilę, żeby zobaczyć wszystkie niuanse istniejącej sytuacji. Wtedy macie szansę zrozumieć pierwotne zamiary leżące u podstaw danej sprawy, jej głębsze kulisy i szerszy kontekst.
To pozwoli podjąć pierwsze kroki w kierunku usunięcia przeszkód, skorygowania nieścisłości, uleczenia ran i bólu. W niektórych przypadkach znikną blokady, nagle ujrzymy nowe możliwości i rozwiązania. Nieprzyjemnie będzie wszędzie tam, gdzie zainteresowani spróbują coś wymusić, poruszyć lub osiągnąć. Wtedy pojawią się frustracje lub sytuacja ulegnie pogorszeniu.

W pozornej sprzeczności z opisanymi wyżej oddziaływaniami będą sytuacje, w których przyjdzie nam podjąć decyzje dotyczące dalszej strategii działania. Wszystkie rozwiązanie i opcje, jakie się teraz zarysują, mają spore minusy oraz trudne do przewidzenia, potencjalnie nieprzyjemne skutki. W takim przypadku zastanówmy się, z jakimi konsekwencjami, wadami i słabościami najlepiej sobie poradzimy? Warto uzbroić się w cierpliwość i nie spieszyć z podejmowaniem ważnych decyzji. Mówiąc obrazowo, to dobry czas, żeby wycofać się do «pieczary», przemyśleć dalsze postępowanie i w miarę możliwości zrobić dla siebie coś dobrego. Wykorzystajcie najlepiej to, co macie do dyspozycji. W takim przypadku już za tydzień pojawi się szansa zaskakującej zmiany na lepsze.

Mars wciąż przebywa w ruchu wstecznym, sprzyjając wewnętrznym i zewnętrznym napięciom. Warto się czymś zająć, aby znaleźć wentyl dla silnych energii. To dobra pora, żeby w związkach zobaczyć, co nas łączy, gdzie – mimo różnic – istnieją wspólne cechy i poszukać konkretnych, praktycznych rozwiązań istniejących problemów. Na obu polach – działania i związków – potrzebna jest jednak ostrożność. Poświęćcie na wszystko, co planujecie, odpowiednio dużo czasu i zadbajcie o przerwy.

 

Tydzień w szczególe


PONIEDZIAŁEK będzie miał charakter przejściowy i większość z nas spędzi go w przyjemnym nastroju. Ogólnie zapragniemy podyskutować o swoich planach, przedsięwzięciach, pragnieniach i pomysłach.
W rozmowach z partnerem/-rką możemy poruszyć nawet najtrudniejsze tematy.
Po południu atmosfera ulegnie zmianie – wzrosną drażliwość i podatność na zranienie. Prawdopodobnie zacznie nam doskwierać poczucie ciężaru lub stagnacji. Najlepiej świadomie zadbajcie o spokój i poświęćcie sobie trochę czasu.

 

Czas przystopować – stagnacja


We WTOREK swoje apogeum osiągnie większość opisanych na wstępie tematów. Teraz możemy mieć problem ze znalezieniem motywacji do działania. Osobliwy ciężar, wewnętrzna lub zewnętrzna presja, niepewność, zwątpienie albo poczucie dreptania w miejscu wzbudzą w nas frustrację i przygnębienie.
Wygospodarujcie na wszystko, co macie zaplanowane, więcej czasu niż zwykle. Warto choć przez chwilę odpocząć od codziennych obowiązków. Jakość czasu sprzyja kontemplacji i medytacjom. Wykorzystajcie okazję, żeby na spokojnie zająć się jakimś trudnym tematem i zastanowić nad wszystkim, co przyjdzie Wam do głowy. W ten sposób zrozumiecie wiele ważnych rzeczy.
Po ponad czteromiesięcznej fazie pozornego ruchu wstecznego Saturn zatrzyma się i ruszy prosto. Urodzeni w końcówce znaku Koziorożca mają szansę zweryfikować słuszność podjętych decyzji i dokonanych zmian.

Również w ŚRODĘ możemy odczuwać potrzebę refleksji i mieć problem z koncentracją. Jeśli znajdziecie chwilę, żeby prześledzić swoje myśli, uczucia i tęsknoty, to możliwe będą głęboko poruszające, a nawet uzdrawiające doświadczenia. Z jakości czasu skorzystają też przedsięwzięcia muzyczne i aktywność na łonie natury.

 

Pełnia w znaku Barana


W CZWARTEK energie ulegną wyraźnej zmianie – zacznie nas rozpierać żądza czynu oraz zapragniemy coś zrobić. Ponieważ nadal możemy mieć problem z osiągnięciem wyznaczonego celu, to wzrośnie też poziom agresji i frustracji.
W nocy z czwartku na PIĄTEK (o 23:05) nastąpi pełnia, która naświetli wiele spraw. Do głosu dojdzie sprzeczność między potrzebą walki i konfrontacji oraz skłonnością do samowolnych działań, a dążeniem do porozumienia, pokoju i znalezienia kompromisowych rozwiązań. Jeżeli uda się pogodzić ze sobą te dwie tendencje, to możemy poczynić ciekawe obserwacje, które później pozwolą nam wyjść ze ślepej uliczki.

Również w PIĄTEK i w SOBOTĘ w powietrzu będzie wisiało spore napięcie. W efekcie byle błahostki doprowadzą do eksplozji lub implozji. Nie dajcie się skłonić do zachowań, których za chwilę pożałujecie. Świadomie zadbajcie o odpowiednią porcję fizycznego ruchu, aby stworzyć wentyl dla rozpierających energii.

W SOBOTĘ wieczorem da o sobie znać potrzeba stabilności i bezpieczeństwa. Teraz łatwiej zachowamy spokój i poczekamy na odpowiedni moment do działania. Jednocześnie wzrośnie skłonność do upartego trwania przy swoim.

W NIEDZIELĘ wiele osób stanie przed koniecznością podjęcia istotnych decyzji dotyczących dalszego kursu działania. Często przyjdzie nam wybierać między zdrowym rozsądkiem i intelektem, potrzebą władzy i kontroli a głosem serca i miłością. Każda decyzja będzie miała swoje konsekwencje. Świadomie poświęćcie czas, żeby rozważyć wszystkie możliwe rozwiązania. Najlepiej, gdyby udało się Wam postawić wybraną opcję w centrum uwagi, ale uwzględnić również pozostałe.

Zdjęcie: Pixabay
Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »