Czas na zmiany! 1. – 7.2.2021

Zamieszczony przez dnia sty 31, 2021

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: czas na zmiany / w drodze do nowego świata – konflikt tradycji i «nowoczesności» / strażnicy starego porządku kontra rewolucjoniści / stare animozje i rywalizacja / walka o przywództwo, wyjaśnić nieporozumienia / ponownie zdefiniować wartości i związki / wysondować nowe opcje

 

Zachodzące od końca grudnia procesy przejścia do nowego etapu zostaną wreszcie zakończone. Przede wszystkim chodzi teraz o to, żeby zająć się konfliktami, które powstały lub wyszły na jaw przed tygodniem. Dużą rolę odegrają także zebrane wtedy informacje. Niewątpliwie naszą uwagę coraz bardziej będą przykuwać też nowe opcje i możliwości. Dodatkowo zaczniemy się zastanawiać, które tradycyjne wartości należy zachować, a które pora unowocześnić.

Na pierwszy plan wysuną się różne ugrupowania (polityczne, ideologiczne, duchowe itp.) – ich teorie, ideologie oraz wyobrażenia dotyczące zachodzących procesów. Istotne będą też decyzje związane z tym, co trzeba zmienić i odnowić, a co ocalić i zachować na przyszłość. Prawdopodobnie początkowo nastąpi tutaj zaostrzenie istniejących sprzeczności, napięć czy konfliktów. W najlepszym razie dzięki swego rodzaju mediacji (zarówno wewnętrznej, we własnej psyche, jak i zewnętrznej) zdołamy połączyć oba bieguny. Przede wszystkim zastanówcie się, gdzie jesteście gotowi zmienić swoje życie i poeksperymentować z czymś nowym, a co jest dla Was ważne i musi zostać zachowane. Czas na zmiany!

 

Przywódcy pod ostrzałem


Głównie przywódcy i szefowie muszą liczyć się z atakiem i z tym, że ich strategia oraz kompetencje będą zakwestionowane. Niewątpliwie dojdzie do otwartej rywalizacji o pozycję, prawa i autorytet.
Każdy z nas może wykorzystać jakość czasu do tego, żeby poradzić sobie z trudnymi wyzwaniami. Bądźcie świadomi swojej motywacji i celu, jaki chcecie osiągnąć. Wtedy jest szansa na sukces.

 

Związki i relacje


Ponadto istotne procesy zaczną zachodzić we wszelkiego rodzaju związkach (państwowych, gospodarczych, osobistych, przyjacielskich i zawodowych). Po intensywnych doświadczeniach minionego tygodnia i znalezieniu odpowiedzi na pytanie dotyczące ważności, autentyczności oraz formy relacji, teraz trzeba wyciągnąć stosowne konsekwencje i wcielić je w życie. Czas na zmiany!
Jeśli nie znaleźliśmy wspólnej podstawy albo wizji, to zapewne czeka nas rozstanie. Autentyczne związki mają szansę na nowy początek, na utrwalenie, pogłębienie istniejącej więzi. Chodzi o to, żeby na nowo określić, jak może wyglądać relacja respektująca wolność partnerów, ale również jasno określająca zobowiązania wobec siebie. Niewykluczone, że zdołamy zdefiniować «reguły gry», które uwzględnią potrzeby obu stron.
Gorzej, jeśli górę weźmie skłonność do ideologicznego czy teoretycznego argumentowania i ignorowania potrzeb drugiej osoby. Nawet tam, gdzie początkowo zostanie znalezione pragmatyczne, pozornie spójne rozwiązanie, zaniedbane teraz uczucia znowu dadzą o sobie znać pod koniec lutego, powodując ogromne napięcie.

 

W ruchu wstecznym


Merkury w ruchu wstecznym pozwoli nam wrócić do tematów i dyskusji z poprzedniego tygodnia, wyjaśnić poczynione ustalenia i otwarte kwestie, skorygować uzyskane informacje albo rezultaty badań.
Czas nie sprzyja natomiast podejmowaniu zupełnie nowych rozmów czy negocjacji. Liczcie się z możliwością nieporozumień i utrudnień w komunikacji, branży IT, oświacie oraz mediach.

 

Tydzień w szczególe


Większość opisanych na wstępie tematów dojdzie do głosu już w PONIEDZIAŁEK. Tego dnia dadzą
o sobie znać napięcia i sprzeczności między pierwotnym zamiarem a konkretną realizacją. Zaczniemy wątpić w słuszność obranego kursu czy w przyjętą strategię działania. Poza tym pojawi się skłonność do prowokowania innych. W tym ostatnim przypadku rzecz dotyczy przywódców, szefów i wszelkich autorytetów. Sami też łatwo poczujemy, że jesteśmy atakowani albo że ktoś kwestionuje nasze kompetencje. Jednocześnie w ciągu dnia wzrośnie potrzeba zrozumienia i równowagi, a także gotowość do szukania kompromisowych rozwiązań.

WTOREK wzmocni pragnienie rozmów i wymiany myśli. To również dobra pora na podejmowanie negocjacji i mediacji. Jeśli zainteresowani porozmawiają ze sobą jak równy z równym, to łatwo znajdą rozwiązanie problemu.

 

Przywiązanie kontra wolność


W ŚRODĘ wzrośnie emocjonalna intensywność. Teraz poczujemy ogromną potrzebę dotarcia do sedna jakiejś sprawy i chętnie zadziałamy zgodnie z zasadą «wszystko albo nic». Dlatego w odróżnieniu do poprzednich dni w środę, CZWARTEK oraz PIĄTEK trudno będzie o gotowość do obiektywnych dyskusji czy zawierania kompromisów.
Na konkretnym poziomie można oczekiwać bardzo różnych rezultatów i różnego przebiegu zdarzeń.
Osoby, które zechcą otwarcie i uczciwie bronić tego, co jest dla nich ważne, wytrzymają istniejące sprzeczności, dostrzegą i poważnie potraktują swoje prawdziwe zamiary, potrzeby oraz motywacje, mogą wiele wyjaśnić. Wtedy stanie się jasne, co warto zachować, kontynuować, wzmocnić albo odnowić, a gdzie chodzi o to, żeby pociągnąć grubą kreskę i zacząć wszystko od początku.
Sytuacja zrobi się niebezpieczna, jeżeli spróbujemy wykorzystać istniejące zależności do manipulacji albo osiągnąć cel groźbą, wymuszeniem czy ostentacyjną odmową rozmowy. Wtedy grozi eskalacja konfliktu. Postarajcie się nie działać z czystej przekory ani nie szukać zemsty.
Zgodnie z innym odpowiednikiem czas sprzyja też gruntownym porządkom oraz zbieraniu informacji.

 

Czas na zmiany!


W PIĄTEK fale emocji nieco opadną, wzrośnie potrzeba spojrzenia w przyszłość i znalezienia nowego celu.

W trakcie WEEKENDU na pierwszy plan wysunie się kwestia reorientacji i zmiany kierunku.
Zwłaszcza w związkach, w których poprzednie dni pozwoliły stworzyć jasny obraz sytuacji, zostaną teraz podjęte nowe, wiążące, kreatywne ustalenia. Tam, gdzie to nie miało miejsca, zachodzące wydarzenia pokażą, co jest możliwe, a co już nie, co może zostać zachowane, a co trzeba zmodyfikować, bo czas na zmiany. Na bardziej codziennym poziomie dadzą o sobie znać żądza przygód i spory entuzjazm. W efekcie chętnie będziemy eksperymentować z nowymi pomysłami, nie zabraknie nam też inspiracji. Dlatego wykorzystajcie okazję, żeby poświęcić się tematom, które dodają Wam skrzydeł. Warto postawić na kreatywność!

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2021 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »