Czas na optymizm!

Zamieszczony przez dnia Lis 3, 2018

Przez ostatni rok Jowisz przebywał w Skorpionie. W tym czasie sprzyjał ujawnieniu i rozpropagowaniu zjawisk spod znaku „władza, pieniądze i seks”. Najbardziej spektakularne z nich to akcja #meetoo oraz afera pedofilska w Kościele.
Pierwsza dotyczyła nagłośnienia przypadków molestowania seksualnego. Druga jest związana z raportem opublikowanym w sierpniu tego roku przez społeczny zespół ekspertów powołany przez prokuraturę stanu Pensylwania dla zbadania molestowania nieletnich przez duchownych. Raport sprawił, że o problemie zaczęto mówić na całym świecie, również w Polsce.

Dodatkowo w naszych kinach ogromny sukces odniósł „Kler”, który opowiada o skrajnych wypaczeniach (Skorpion) wśród księży katolickich (Jowisz). W rankingach popularności film wyprzedził „Avatara” i „Quo vadis”, stając się największym kinowym hitem XXI wieku.

8 listopada o 13.37 Jowisz wejdzie do Strzelca, gdzie pozostanie do 2 grudnia 2019 roku. Planeta po raz pierwszy od dwunastu lat znajdzie się w znaku swojego klasycznego posadowienia. Jest w nim szczególnie silna i skłonna do manifestowania swoich walorów. Istnieje zatem spora szansa na to, że w końcu z optymizmem spojrzymy w przyszłość i uwierzymy we własne szczęście!

 

Plusy dodatnie i plusy ujemne


Jowisz będzie wspierał i wzmacniał:
+ rozwój, wspaniałomyślność, ufność, dalekowzroczność, idealizm, zdolność do popadania w zachwyt, duchowy wzrost, mądrość, życzliwość, dalekosiężne i odważne wizje;
– bezmyślność, przecenianie własnych możliwości, arogancję, ignorancję, nietolerancję, nadmierny wzrost, przemądrzałość, uporczywe obstawanie przy swoim zdaniu, zarozumiałość, ekscesy wynikające nieumiarkowania.

 

Najwyższa pora uwierzyć we własne siły!


Nadchodzi czas EKSPANSJI i realizacji śmiałych przedsięwzięć! Warto teraz rozszerzać swój światopogląd poprzez studia, poważne lektury, dalekie podróże i kontakty z zagranicą. W naszym życiu zaczną torować sobie drogę nowe, cudowne, optymistyczne wizje i projekty. Będziemy bardziej skłonni do uzupełniania swojej wiedzy, snucia planów i realizacji zadań, na które wcześniej brakowało nam odwagi.

W ujęciu klasycznym Jowisz uchodzi za Wielkie Dobro, warto jednak poskromić niekiełznane zapędy, żeby nie sprowadziły nas na manowce. Ponieważ Jowisz będzie tworzył koniunkcje z Saturnem i Plutonem (poprzez punkty lustrzane) oraz kwadrat z Neptunem, to łatwo możemy paść ofiarą poczucia omnipotencji, zagalopować się, przesadzić, stracić umiar i szybko zostanie za to wystawiony rachunek.

Pamiętajmy, że Jowisz w znaku Strzelca wzmacnia szlachetność prawdomówność, z tendencją do weredyzmu, czyli mówienia prawdy bez względu na konsekwencje. Na ogólnym poziomie patronuje prawu, prawodawstwu, sprawiedliwości i Sądowi Najwyższemu, a także religii, kościołowi i klerowi. Ogólnie może więc wzrosnąć zainteresowanie religią, filozofią i dalekimi podróżami. Będziemy chętniej poszerzać swoje horyzonty i szukać szczęścia oraz sensu życia.

Na poziomie globalnym Jowisz w Strzelcu będzie sprzyjał sojuszom i związkom państw oraz kooperacji międzykulturowej. Na pierwszy plan wsuną się kwestie dyplomacji, polityki międzynarodowej, imigracji, stosunku do obcokrajowców, zdolności jednoczenia i asymilowania w danym społeczeństwie rozmaitych prądów etnicznych, religijnych i kulturowych.

 

Dodatkowe zabarwienie


Jowisz kwadratura Mars
• 20 listopada 2018, 3° (Mars w Rybach)
• 12 września 2019, 17° (Mars w Pannie)

Jowisz kwadratura Neptun
• 13 stycznia, 15°
• 16 czerwca, 19°
• 21 września, 17°

Jowisz koniunkcja Pluton (punkt lustrzany)
• 13 – 28 grudnia, 21 dodatkowo wzmocniona przez Merkurego

Jowisz koniunkcja Saturn
• 13 – 23 stycznia
• 15 lipca – 12 września

Dwa ostatnie aspekty będą stanowić zapowiedź ważnych zdarzeń, jakie przyniesie rok 2020. Jowisz znajdzie się wtedy w znaku Koziorożca, w którym 12 stycznia połączą swoje siły Saturn z Plutonem – i nastąpi kolejny ważny moment w dziejach świata.

 

Kogo szczególnie dotyczy?


Z jakości czasu najbardziej skorzystają teraz wszelkiego rodzaju misjonarze, którzy propagują idee i wiarę, krzewią etykę, tolerancję i moralność, są otwarci na świat i zrozumienie innych ludzi. Astrologicznie spory zastrzyk energii odczują zodiakalne Strzelce oraz osoby, które w swoich horoskopach mają obsadę tego znaku, jak również Barana i Lwa, a w mniejszym stopniu Wagi i Wodnika.
Wykorzystajcie pojawiające się okazje w najlepszy możliwy sposób, pamiętajcie jednak o zdrowym rozsądku i umiarze, ponieważ natura nie toleruje przesady.
O tym, jakie konkretnie możliwości i okazje przyniesie Jowisz w życiu poszczególnych osób, w których sferach życia zasili nas optymizmem i zapewni obfitość, zadecyduje już horoskop indywidualny.
Good luck!

 

© 2018 AstroTranslatio. All rights reserved

 

2 komentarze

  1. Witam, zastanawiam się jak objawi się ta koniunkcja tych planet, gdy dołączy do nich mars? Jowisz wyolbrzymi maleficzność saturna, plutona i marsa? koniunkcja ta bedzie dzialac na moj ksiezyc sekstylem i wenus trygonem i trygonem z plutonem i uranem natalnym, więc nam nadzieje że ewentualne wydarzenia będą w miarę spokojniejsze, niż gdyby ta koniunkcja spotkała się na słońcu lub księżycu natalnym.

    • Dzień dobry, oczywiście trygony i sekstyle działają bardziej harmonijnie niż koniunkcje, kwadraty i opozycje, ale przede wszystkim przyspieszają i nadają dynamiki. Ogólnie początek 2020 przyniesie poważne wydarzenia i transformacje również o charakterze globalnym. Na poziomie jednostkowym przyjdzie nam pożegnać się z wieloma iluzjami. Warto jednak pamiętać, że to tylko kolejny etap rozwoju. Życzę Pani wielu dobrych zmian 🙂 Monika

Wyślij komentarz

Translate »