Coaching astrologiczny

Zamieszczony przez dnia Sie 9, 2019

Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem: Jest czas rodzenia i czas umierania, czas sadzenia i czas wyrywania tego, co zasadzono. Kohl. 3, 1-2.


Astrologię można określić mianem wiedzy o jakości czasu. W oparciu o horoskop definiuje ona, czego dany czas od nas chce, jakim przedsięwzięciom sprzyja, a jakim nie. Nawet w języku potocznym mówimy o „dobrych czasach” albo o „złych czasach”. Takie sformułowanie oznacza, że działamy zgodnie z jakością czasu lub wbrew niej.

Również każdy z nas urodził się w określonej jakości czasu i dobrze, aby zgodnie z taką jakością żył.
O indywidualnej jakości informuje osobisty horoskop urodzeniowy, który przede wszystkim wyznacza nasze zadanie życiowe. Właśnie to zadanie powinniśmy realizować.

Ponieważ pełne wykorzystanie dostępnych potencjałów pozwala osiągnąć poczucie autentyczności, tym samym sprawia, że życie jest spełnione i szczęśliwe. A przecież właśnie o to nam wszystkim chodzi. Natomiast im mniej jesteśmy prawdziwi, im bardziej oddaleni od swojego Ja, tym większe prawdopodobieństwo chorób czy przykrych zdarzeń losowych.
Niestety, często górę biorą rozmaite zdroworozsądkowe argumenty, mody czy przekonania wpojone przez rodziców. I postępujemy w określony sposób, bo „tak trzeba”, „bo tak robią wszyscy”…

 

Coaching astrologiczny


Od dłuższego czasu uprawiam astrologię psychologiczną. W czerwcu br. uzyskałam dyplom zakończenia nauki w Sarastro College w Wiedniu, potwierdzający moje kwalifikacje. Taką wiedzą zamierzam teraz dzielić się z Wami na blogu i warsztatach.

Coaching astrologiczny, który praktykuję, pozwala ukierunkować pracę z zainteresowaną osobą na szybkie znalezienie wyjścia z trudnej sytuacji. Horoskop pomaga wskazać źródło problemu, a jednocześnie określić właściwy kierunek działania. Często chodzi o wdrożenie odpowiedniej strategii, zastąpienie przejętych, fałszywych komunikatów – własnymi treściami. Jeśli odpowiednie kroki zostaną podjęte w porę, to można uniknąć np. poważnych chorób.

 

Szczęśliwe życie


Astrologia humanistyczna, którą się zajmuję, jest powiązana z psychologią, bazuje na Münchner RhytmenLehre i różni się od klasycznego podejścia, w którym planety „coś nam robią”, są „maleficzne” lub „beneficzne”. W podejściu humanistycznym każda planeta oraz konfiguracja astrologiczna wskazuje na potencjał sprzyjający określonym działaniom. Chodzi o to, aby dostroić się do jakości czasu, jaka panuje w danym momencie albo w danej fazie życia i podjąć odpowiednie kroki. Głównym celem tej pracy jest rozwiązane konkretnych problemów i wywołanie zmiany. Tutaj obowiązuje prosta zasada: albo sami coś robimy, albo wyręczy nas życie.

Przykładowo określone konfiguracje astrologiczne (Słońce lub Księżyc/Saturn, Słońce lub Księżyc/Uran, Słońce lub Księżyc/Neptun) wskazują na powtarzalne wzorce zachowań. Jeśli nie doświadczamy i nie manifestujemy ich w odpowiedni, konstruktywny sposób, wtedy wywołują bardzo konkretne, bolesne konsekwencje. Kluczem do satysfakcji i szczęścia jest życie zgodne z samym sobą. Tego rodzaju życie często wymaga podejmowania odważnych decyzji, dokonywania niełatwych wyborów, niekiedy pójścia pod prąd. Takiej odwagi Wam życzę, do zobaczenia!

 

© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

2 komentarze

  1. Gratuluję 🙂

    • Dziękuję, to było spore wyzwanie 🙂

Wyślij komentarz

Translate »