Chwila wytchnienia 21. – 27.10.2019

Zamieszczony przez dnia Paź 20, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: chwila wytchnienia – przygrywka przed nowym aktem / przygotowanie do podjęcia następnych działań / kolejny wybór z konsekwencjami / siła woli / skorygować to, co zostało dotychczas osiągnięte, zbadać nowe opcje i możliwości

 

Z astrologicznego punktu widzenia najbliższe dni są swego rodzaju przerywnikiem między jedną a drugą fazą. Wprawdzie na początku tygodnia mogą jeszcze nastąpić „wstrząsy wtórne”, ale nie będą one już zbyt silne i intensywne. Cóż, przyszła pora na refleksję i wnioski z tego, co zaszło w minionym tygodniu. Musimy przetrawić podjęte decyzje i wyciągnąć naukę z wydarzeń, które miały miejsce.

Zastanówcie się, co Wami powoduje i jakie (ukryte czy nieświadome) motywacje skłoniły innych do właśnie takich wyborów czy zachowań. Uzyskaną w ten sposób wiedzę możecie wykorzystać do podjęcia istotnych decyzji. To również dobry czas na podjęcie negocjacji. Uruchomione teraz kontakty i zdobyte informacje mogą posłużyć w kolejnych tygodniach za podstawę do dalszych dociekań i wyjaśnień. Niewykluczone, że znajdziecie sojuszników, którzy pomogą Wam w realizacji planów, utwierdzicie się w słuszności podjętych decyzji i zobaczycie pierwsze owoce swoich starań.
Bądźcie jednak świadomi, że to, co zostanie teraz zaproponowane albo przygotowane, dopiero w grudniu dojrzeje do realizacji.

 

Ogólnie: chwila wytchnienia


Możecie też spożytkować nadchodzące dni, żeby zregenerować siły albo zadbać o swoje związki. Jeśli wykorzystacie możliwości, jakie przyniesie pierwsza połowa tygodnia, to będziecie dobrze przygotowani na decyzje, które wkrótce przyjdzie Wam podjąć.

Czas do weekendu może być jak chwila wytchnienia, potem rozpocznie się kolejna intensywna faza. Prawdopodobnie trudności, przeszkody, rozmaite wyzwania, lęki i strach przed niepowodzeniem zmuszą nas do stawienia czoła starym wzorcom, uwarunkowaniom i nawykom. Spójrzmy na nie krytycznym okiem, a potem dokonajmy świadomego wyboru dalszej drogi. Koniec końców chodzi o to, aby pożegnać się z przestarzałymi, nieprzyjaznymi sposobami zachowań, które nie przystają już do aktualnej sytuacji. Brońmy tego, co dla nas ważne, nawet jeśli wymaga to sporej siły woli i dyscypliny. Podjęcie jednoznacznej decyzji uwolni potężne energie, które utorują nam drogę do przyszłości.

 

Tydzień w szczególe


Konfiguracje PONIEDZIAŁKU nawiązują jeszcze do weekendu. Tego dnia możemy odczuwać silną potrzebę przynależności i więzi. Osoby, które wcześniej świadomie zajęły się swoim samopoczuciem, swoimi potrzebami, okazały współczucie i więź z innymi, mogą teraz odpocząć i poświęcić się przyjemnym stronom życia. Jeśli jednak te odczucia zostały stłumione lub wyparte, jeśli zareagowaliśmy surowo wobec siebie i innych, to spiętrzone emocje mogą teraz gwałtownie dojść do głosu.

 

Chwila wytchnienia


W poniedziałek wieczorem nastrój ulegnie zmianie. We WTOREK i w ŚRODĘ warto poświęcić się rzeczom, które sprawiają nam frajdę i delektować tym, co przyniesie życie. Jednocześnie wzrośnie gotowość zaangażowania się w coś nowego, a może jej towarzyszyć silna żądza przygód.
Najlepiej, gdybyśmy znaleźli teraz możliwość zwiększenia swojej przestrzeni i sami albo lepiej wspólnie z innymi poświęcili się działaniom lub projektom, które wzbogacają nasze życie. Wykorzystajcie okazję, żeby zrobić dla siebie coś dobrego. Z jakości czasu szczególnie skorzystają przedsięwzięcia artystyczne i kreatywne.

Czas zabawy i rozrywek dobiegnie końca w środę wieczorem – zrobi się poważnie.
W CZWARTEK i w PIĄTEK wzrosną potrzeba konkretu, porządków, wyczucie szczegółu i precyzyjność. Jednocześnie pojawi się zdolność intuicyjnego uchwycenia sytuacji. Jakość czasu sprzyja negocjacjom i zadaniom organizacyjnym. Warto zająć się sprawami, które od dawna są w zawieszeniu. Możemy zadbać o konkretyzację wizji albo o obowiązki dnia codziennego. Jeśli dodatkowo wygospodarujecie trochę czasu, żeby poświęcić się swoim potrzebom emocjonalnym i fizycznym, to optymalnie wykorzystacie astrologiczne konfiguracje.

 

Wzrost napięcia


W czasie WEEKENDU zakończy się spokojna faza. Z jednej strony wzrośnie potrzeba harmonii, kontaktów i partnerskich rozmów. Z drugiej strony wzmocnieniu ulegnie poczucie uczciwości i dążenie do sprawiedliwości. Jednocześnie od SOBOTY wzrośnie wewnętrzne napięcie i pojawią się sytuacje, które – poprzez wewnętrzny głos lub zewnętrzne zdarzenia – będą kwestionować naszą postawę.

W NIEDZIELĘ napięcie ulegnie intensyfikacji. Teraz przyjdzie nam zająć konkretne stanowisko, dokonać wyboru lub podjąć decyzję, choć konkretne konsekwencje będą trudne do przewidzenia. Jasno wyraźcie własne zdanie, ale postępujcie uczciwie. Nie dajcie się wciągnąć w żadne gierki o władzę, powściągnijcie skłonność do ignorowania granic i nie walcie głową w mur. W przeciwnym razie zniszczycie więcej, niż zamierzacie.

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »