Chwila wytchnienia 17. – 23.8.2020

Zamieszczony przez dnia Sie 16, 2020

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: chwila wytchnienia, czas na refleksję / przygrywka / żyj i daj żyć innym / szczęście od bólu dzieli cienka granica / wspólne działania przyniosą sukces / zdrowy rozsądek to teraz atut

 

Z astrologicznego punktu widzenia minione dni nie należały do łatwych. Ten tydzień będzie jak chwila wytchnienia, przynajmniej do piątku. Odczuwalne ostatnio napięcie nieco opadnie. Zapewne nie zabraknie nam radości życia, inicjatywy ani kreatywności.

Bez trudu znajdziemy teraz współpracowników i pomocników, którzy wesprą nas w realizacji jakiegoś pomysłu czy przedsięwzięcia. Wykorzystajcie okazję, otwórzcie się na nowe pomysły, róbcie to, co sprawia wam frajdę, podnosi Was na duchu i poprawia Wasze samopoczucie.

Ciemne chmury zawisną głównie nad sprawami dotyczącymi związków i wartości. W tym zakresie wzrosną niepewność oraz poziom wrażliwości. Niewykluczone, że aktualna sytuacja obudzi stare wątpliwości albo bolesne doświadczenia. Jeśli w takich momentach powstrzymacie się od zbyt gwałtownych zachowań, nie będziecie wyciągać pochopnych wniosków, ale też rezygnować, wtedy nagle pojawią się nowe opcje, rozwiązania oraz szanse. Najlepiej zachowajcie spokój i odczekajcie z działaniem, nawet jeśli ktoś w Waszym otoczeniu zareaguje nadspodziewanie gwałtownie na pozorne błahostki. Nie udzielajcie mu „dobrych” rad, poczekajcie aż ochłonie i sam dojdzie siebie.

 

Wybuch tłumionych energii


Jeśli w minionych dniach silne energie zostały wykorzystane do tego, żeby kontrolować agresję, złość, lęki czy panikę, to teraz nastąpi eksplozja. W takich przypadkach dojdzie do gwałtownych wydarzeń, które tematycznie odpowiadają konfiguracjom ostatniego tygodnia.

 

Koniec i początek


Nów w znaku Lwa zainicjuje początkowo trudną do uchwycenia zmianę energii wiodących, która z czasem przybierze na sile. Większego znaczenia nabierze głos zdrowego rozsądku, poszukamy też konkretnych, realnych, pragmatycznych rozwiązań dla istniejących problemów.
Warto zająć się kwestiami organizacyjnymi. W wielu przypadkach chodzi o wysondowanie granic możliwości oraz podjęcie decyzji w zakresie dalszej strategii działania. Skutki tych decyzji będą długofalowe. Jeśli znajdziecie się w takiej sytuacji, to pomyślcie, za jakie następstwa jesteście gotowi wziąć na siebie odpowiedzialność. Niewykluczone, że staniecie w obliczu zadania, które wymaga sporej dyscypliny. Koncentrując się na tym, co najważniejsze i najbardziej istotne, podołacie nawet największym wyzwaniom i pokonacie wszystkie przeszkody. Poza tym czas sprzyja wszelkiego rodzaju porządkom.

 

Tydzień w szczególe


PONIEDZIAŁEK zaserwuje nam mieszany program. Z jednej strony tego dnia poczujemy chęć zabawy,
z drugiej – potrzebę miłości i serdeczności. Jednocześnie wzrośnie emocjonalna wrażliwość i podatność na zranienie. W efekcie byle błahostki wywołają niepewność, dezorientację, lęk przed stratą, poczucie wykluczenia i bycia niezauważonym. Bądźcie teraz bardziej uważni i ostrożni niż zwykle, jednocześnie nie dajcie sobie odebrać radości z tego, co się Wam podoba i sprawia frajdę.

 

Chwila wytchnienia


We WTOREK ciemne chmury w znacznej części znikną, zrobi się weselej i luźniej. Warto zaryzykować jakiś eksperyment albo przygodę. To dobry dzień na poszukanie inspiracji – najlepiej wspólnie z innymi – i wypróbowanie czegoś nowego. Z działających wibracji szczególnie skorzystają kreatywne, twórcze działania. Chwila wytchnienia od prozy życia pozwoli nam załadować baterie.

W ŚRODĘ nastąpi nów (4:41). Jeśli obudzicie się o świcie, to możecie liczyć na napływ nowych pomysłów
i bodźców do działania. Zastanówcie się, co w najbliższych dniach będzie dla Was ważne. Ciekawe informacje przyniosą też sny. Po południu do głosu dojdzie – wspomniany powyżej – zdrowy rozsądek. Znaczenia nabierze codzienność oraz związane z nią obowiązki.

Prawdopodobnie w CZWARTEK i w PIĄTEK na pierwszy plan wysunie się pytanie, czy, kiedy i w jaki sposób zdołamy zrealizować swoje pomysły, impulsy i projekty. W związku z tym trzeba będzie odróżnić pobożne życzenia od rzeczywistości, ideał lub wizję od realiów i zadowolić się tym, co jest możliwe. Osoby, które wezmą to pod uwagę i zechcą iść do przodu małymi krokami, mogą teraz zdumiewająco dużo osiągnąć. Z jakości czasu skorzysta też aktywność na łonie natury, wszystko, co służy zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Naszą uwagę coraz bardziej zaczną przykuwać związki.

 

Słońce w Pannie – pragmatyzm


W SOBOTĘ wzrośnie potrzeba zrozumienia i otwartych rozmów. Dlatego wykorzystajcie okazję, żeby porozmawiać o swoim samopoczuciu i pragnieniach albo zorganizujcie coś razem z bliskimi sobie ludźmi. Czas sprzyja też przedsięwzięciom o charakterze kulturalnym oraz artystycznym.

W NIEDZIELĘ zapanuje większa powściągliwość, będziemy bardziej ostrożni i wycofani. Jednocześnie wyraźnie wzrośnie emocjonalna intensywność. W efekcie nawet niepozorne gesty i słowa (często te wypowiedziane za kulisami) mogą uruchomić ważne procesy. Z pewnością warto zająć się własną sytuacją, związanymi z nią uczuciami i potrzebami, zrobić porządek w domu i w swoim wnętrzu. Przede wszystkim czas sprzyja wyjaśnieniu spraw, ocenie istniejących przeszkód i ograniczeń. Prawdopodobnie silne energie uruchomią też lęki, zwątpienie, poczucie bezradności albo odwrotnie – złość i żądzę zemsty. Powściągnijcie takie impulsy i nie dajcie się sprowokować do zachowań, których za chwilę pożałujecie.

 

Przeszkody i utrudnienia


Kwadratura Marsa z Saturnem zweryfikuje decyzje podjęte pod koniec marca br. Aspekt szczególnie dotyczy urodzonych w ostatniej fazie Koziorożca (16-17 stycznia), Barana (16-17 kwietnia), a także Raka (17-18 lipca) i Wagi (18-19 października) oraz wszystkich, którzy w swoich horoskopach mają obsadę 27 stopnia tych znaków. Aktualny cykl Marsa i Saturna został zapoczątkowany 31 marca – czas na weryfikację.
Reasumując, początek kolejnego tygodnia postawi nam wysoko poprzeczkę.

 

Zdjęcie: Pixabay
Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »