Charlie Hebdo

Zamieszczony przez dnia Sty 8, 2015

W środę, 7 stycznia, około godziny 11.30 doszło w Paryżu do ataku terrorystycznego na redakcję tygodnika „Charlie Hebdo”. Od kul napastników zginęło 12 osób, w tym m.in.: Stephane Charbonnier, francuski redaktor i rysownik znany ze swoich kontrowersyjnych prac. Dziennikarz wielokrotnie otrzymywał pogróżki, grożono mu nawet śmiercią, dlatego od 2011 roku znajdował się pod ochroną policji (ochraniający go tego dnia funkcjonariusz nie zdążył zareagować, również został zastrzelony). Zginęli także: Jean Cabut (Cabu), Bernard Verlhac (Tignous), Georges Wolinski, Philippe Honore oraz ekonomista i dziennikarz Bernard Maris.
Zamachu dokonali bracia Said i Cherif Kouachi. Tożsamość sprawców ustalono na podstawie dowodu osobistego, który jeden z nich pozostawił w aucie. Mężczyźni porzucili pojazd na przedmieściach Paryża, przesiedli się do innego auta i nadal są poszukiwani. [1]

Rankiem 8 stycznia doszło do kolejnej strzelaniny. Ranna policjantka zmarła w szpitalu, jej kolega walczy o życie. Francuskie media podają, że napastnik jest uzbrojony w pistolet, karabin maszynowy, ma też kamizelkę kuloodporną. Nie wiadomo, czy te wydarzenia można łączyć z zamachem na redakcję „Charlie Hebdo”.

 

Analiza horoskopu postawionego na sam moment ataku nie ma większego sensu, praktycznie mówi nam „coś” o danej chwili, ale pozbawia odniesienia do całości i szerszego kontekstu, poza tym podobnych, a nawet jeszcze trudniejszych pod względem astrologicznym momentów, nie brakuje. Punktem wyjścia dla przedstawionego zdarzenia jest horoskop Piątej Republiki.

W solariuszu na rok 2014:
ascendent przypada w koniunkcji z Saturnem w Strzelcu i określa główny punkt ciężkości oraz problematykę dominującą w danym roku (m. in. kwestie zatrudniania cudzoziemców, wykorzystania siły policji i wojska, wszelkiego rodzaju utrudnień, obostrzeń, reglamentacji i wprowadzenia surowych zasad; warto zwrócić uwagę na fakt, że niedawne wejście Saturna do Strzelca dodatkowo podkreśla ten aspekt)
imum coeli w koniunkcji z Lilith/Ogonem Smoka radix i z solarnym Ogonem Smoka [olbrzymie znaczenie ma tutaj powrót węzłów księżycowych]
descendent w Bliźniętach i wierzchołek 9 domu w Pannie, ich władca Merkury w Skorpionie, 10 dom
3 dom solarny [analog: Merkury/Bliźnięta] w Rybach [analog: Neptun/12 dom] w 9 domu radix [analog: Jowisz/Strzelec]
solarny Merkury w koniunkcji z Neptunem/Jowiszem radix w Skorpionie [analog: Pluton/8 dom]
solarny Jowisz w 8 domu [analog: Pluton/Skorpion] w Lwie [analog: Słońce] i w koniunkcji z Uranem radix oraz w pobliżu solarnej Lilith
solarny Pluton w kwadraturze do Słońca i Merkurego

Osadzenie osi MC-IC na węzłach księżycowych radix oraz w pobliżu solarnych węzłów księżycowych ma związek z zaćmieniami:
zaćmienie Księżyca 15 kwietnia 2014 roku przypadało dokładnie w solarnym MC, a Słońce tworzyło koniunkcję z Lilith
zaćmienie Słońca z 23 października 2014 miało miejsce w pobliżu solarnego Merkurego [media, komunikacja, czasopisma] i Jowisza/Neptuna radix

W chwili zdarzenia – atak na „Charlie Hebdo”:
Merkury był w kwadraturze do Neptuna radix [ten został „poruszony” przez zaćmienie Słońca oraz solarnego Merkurego]
tranzytująca Lilith weszła do 3 domu radix [związanego ze znakiem Bliźniąt i Merkurym]
IC utworzyło koniunkcję z Księżycem w Bliźniętach.

Tyle w bardzo dużym skrócie. Wyraźnie widać tutaj, że, idąc, po nitce do kłębka, czyli od solariusza oraz zaćmień, przez lunariusz, po tranzyty, możemy określić charakter zdarzenia, a także jego dokładny czas. Te ustalenia dodatkowo potwierdza metoda precyzowania zjawisk wg MRL.

W analizie bezsprzecznie na pierwszy plan wysuwają się: Merkury, Bliźnięta i 3 dom [media, komunikacja], Pluton, Skorpion i 8 dom [rozpad, destrukcja, ataki terrorystyczne], 9 dom, Jowisz i Strzelec [obcokrajowcy, multikulti/zderzenie kultur, kwestie religijne] oraz Lilith [ironie losu, np. zabity policjant nazywał się Ahmed Merabet i był muzułmaninem oraz potężna energia żeńska – drzwi do środka otworzyła napastnikom kobieta]. Decydującym aspektem, który spowodował „wyładowanie” układu był tranzyt Merkurego do Neptuna radix (0º) – w świetle przedstawionych powiązań jest to jednoznaczne i zrozumiałe.

Aby zobaczyć stosowne horoskopy, proszę kliknąć na hasła oznaczone innym kolorem. W bazie astro.com dostępne są natywniki trzech ofiar zajścia: Cabu, Georges’a Wolinskiego i Charba (na marginesie: w solariuszu tego pierwszego występuje opisywana przeze mnie ostatnio koniunkcja Marsa z Saturnem, która uruchamia natywną koniunkcję Mars/Neptun w Skorpionie).

Mój tekst przeznaczony jest głównie dla osób zajmujących się astrologią i gotowych poświęcić nieco czasu na jego przeczytanie, zrozumienie i wniknięcie w problem. Przy odrobinie wysiłku widać pełny obraz sytuacji. Cóż, astrologia nie ma nic nic wspólnego z wróżeniem, wymaga trudu, energii i zaangażowania. Wiele istotnych informacji pomocnych w odczytaniu horoskopu oraz przy prognozowaniu tego rodzaju zdarzeń zawarł w swoich notatkach również Jan Kefer, wszystkie zostały przetłumaczone i zebrane w książce „Diagnostyka astrologiczna”.

 

© 2015 AstroTranslatio. All rights reserved

[1] Wiadomo, że chwilę wcześniej, przed wtargnięciem do redakcji, napastnicy niemal pomyli adresy – ascendent przechodził wtedy przez Chirona w znaku Ryb, który sprzyja niefortunnym pomyłkom: Około godz. 11.20 dwóch zamaskowanych mężczyzn ubranych na czarno i uzbrojonych w kałasznikowy, pojawiło się na ulicy Nicolas-Apper pod numerem 6. Krzyczeli: Czy tu jest „Charlie Hebdo?”. Spostrzegłszy, że pomylili adres, udali się pod numer 10, gdzie znajduje się siedziba tygodnika. Otworzyli ogień na recepcji, a potem weszli na drugie piętro. Źródło: GW.

Wyślij komentarz

Translate »