Całkowite zaćmienie Słońca 14 grudnia

Zamieszczony przez dnia Lis 28, 2020

Zaćmienie Słońca 14.12.2020

Przed nami arcyważny miesiąc! 14 grudnia nastąpi całkowite zaćmienie Słońca, a 21 grudnia – koniunkcja Jowisza z Saturnem
w Wodniku. Pierwsze zjawisko będzie widoczne na Oceanie Spokojnym, w Ameryce Południowej i na Atlantyku.
Maksymalny czas trwania fazy całkowitej dla obserwatora na Ziemi wyniesie nieco ponad 2 minuty. Jest to 23 (z 72) zaćmienie w cyklu Saros 142. W Polsce zaćmienie pozostanie niewidoczne.

 

 

Zaćmienie Słońca – ogólnie


Zaćmienie Słońca to turbodoładowany Nów. Ogólnie rzecz biorąc, rytuały nowiu są idealne do sadzenia nowych nasion i rozpoczynania czegoś. Ale podczas zaćmienia Słońca pomiędzy Słońce a Ziemię wkracza Księżyc, który przerywa przepływ energii, powodując zakłócenia. W efekcie zostają przełamane nasze nawykowe zachowania i następuje swego rodzaju kosmiczny restart. To nie tylko dobra pora, żeby wychwycić impuls inicjowania, ale również pozbyć się starych postaw, które nie przystają już do chwili obecnej.
W czasie tego zaćmienia Księżyc (emocje, nieświadomość, przeszłość) na krótką chwilę zakrywa Słońce (świadomość, cel życiowy, teraźniejszość). Osoby, które miały szansę obserwować zaćmienie Słońca mówią, że w takiej chwili życie zamiera i na pierwszy plan wysuwają się emocje. Do głosu dochodzą przejęcie, wzruszenie, fascynacja, mieszając się ze sobą. Te uczucia nie mają nic wspólnego z rozumem, ogarniają nas, choć wiemy, że chodzi o zwykłe astronomiczne zjawisko.

 

Zaćmienie Słońca 14 grudnia – aspekty


Astrologicznie zaćmienie Słońca 14 grudnia nastąpi w 24° znaku Strzelca, w połączeniu ze zstępującym węzłem księżycowym. Towarzyszące aspekty:
1. koniunkcja z Merkurym = dogmatyzm, weredyzm, brak obiektywizmu, człowiek „wie swoje”
2. kwadratura z Neptunem = gra pozorów, zaślepienie, marzenia albo iluzje
3. trygon z Marsem = ogromny impet, entuzjazm, energia do działania
4. Wenus w aspekcie z Jowiszem i Saturnem = ugruntowanie, scalenie wynikające z sympatii
5. Mars kwadratura Pluton = sprzeciw wobec władzy i represji
6. Lilith koniunkcja Uran = gwałtowne uwolnienie

Nów w Strzelcu sprzyja introspekcji, poszerzeniu horyzontów, lepszemu zrozumieniu siebie oraz innych. Warto ten czas poświęcić na znalezienie sensu oraz wyznaczenie nowego kierunku działania.
Strzelec – w czystym wydaniu – działa pod wpływem szlachetnych pobudek, ma silne poczucie sprawiedliwości i dąży do prawdy, nie lubi rutyny ani małostkowości, ale też chętnie imponuje innym.

 

Koniec starego układu – zmiany!


Przed nami wyjątkowy czas, ponieważ władający Strzelcem Jowisz zbliża się do połączenia z Saturnem.
Taka koniunkcja następuje co ok. 20 lat, ale ta jest naprawdę szczególna. Po raz pierwszy od ponad 400 lat planety będą tak blisko, że zobaczymy je gołym okiem. Po drugie koniunkcja Jowisza z Saturnem rozpocznie pierwszy od ponad 600 lat cykl w znakach żywiołu Powietrza. Znaczącej zmianie ulegnie więc energia wiodąca, a wraz z nią jakość czasu.
W efekcie najbliższy nów symbolizuje przejście z jednego etapu do następnego. Warto podsumować wszystko, czego nauczyliśmy się w ciągu ostatnich lat, wyciągnąć naukę z popełnionych błędów i w oparciu
o zebrane doświadczenie stworzyć wizję przyszłości.
Strzelec jest największym optymistą w całym zodiaku, z odwagą patrzy w przyszłość, chętnie buduje na idealnych wyobrażeniach, które potem Koziorożec weryfikuje pod kątem ich możliwości realizacji.

 

Zaćmienie Słońca – tworzymy przyszłość


Słońce w Strzelcu preferuje rozmach i ekspansję, ale teraz łatwo przeceni swoje siły i możliwości, szczególnie jeśli zechcemy coś ugrać tylko dla siebie. Cała sztuka polega na tym, żeby marzyć, snuć plany najlepiej uwzględniające dobro innych, PRAWDĘ i SPRAWIEDLIWOŚĆ, a przy tym stać obiema nogami mocno na ziemi. W przeciwnym razie grożą iluzje, pomyłki, damy się zaślepić pozorom i wciągnąć w coś, czego nie przewidzieliśmy. Właściwą ocenę sytuacji utrudniają zaćmienie per se, bliskość Merkurego, która daje klapki na oczach oraz Neptun sprzyjający samooszukiwaniu się.

Strzelec chce zrozumieć, lecz upór i dogmatyzm uniemożliwią teraz obiektywne spojrzenie na rzeczywistość. Zwłaszcza jeśli idzie o forsowanie osobistych interesów grożą pomyłki i rozczarowania.
Zaćmienie Słońca 14 grudnia sprzyja akcji i podjęciu zdecydowanych działań pod sztandarem prawdy, prawa i sprawiedliwości. Warto robić coś razem z innymi albo dla innych. W tych dniach może wyłonić się nowy autorytet i/albo nastąpi spektakularny upadek kogoś, kto uchodził za świetlaną postać czy wzór do naśladowania.
W najlepszym razie zdołamy rzucić światło na aktualną sytuację i wyzwolić siły potrzebne do rozpoczęcia nowego cyklu, dokonania zdecydowanego resetu albo restartu. Nadchodzi wielka zmiana!

 

Zaćmienie w Strzelcu – manifestacje zdrowotne


W Europie zjawisko przypadnie w szóstym domu horoskopowym. Zatem w pierwszym rzędzie będzie ono dotyczyć ZDROWIA i pracy. To pole jest przypisane rozsądkowi, który skłania do tego, abyśmy jak najlepiej dostosowali się do panującej sytuacji i wykorzystali ją z pożytkiem dla siebie. Pamiętajmy, czas sprzyja zmianom, to co było, już nie wróci, za chwilę świat będzie wyglądał zupełnie inaczej.
Najbliższe zaćmienie Słońca pozwoli nam śmiało spojrzeć w przyszłość, zaplanować budowę nowych struktur bazujących na poczuciu wspólnoty i wzajemnych powiązań.

Znak Strzelca zdrowotnie odpowiada udom, biodrom, kości krzyżowej, wątrobie – one są teraz szczególnie narażone i wymagają uwagi. Mogą też nasilić się albo ujawnić choroby kręgosłupa, związane z krążeniem krwi w nogach, rwa kulszowa, reumatyzm.

 

Zaćmienie w Strzelcu – zwiastuny


Na poziomie manifestacji zaćmienia poprzedzają zjawiska odpowiadające symbolice zaćmionego znaku.
Do Strzelca przypisane są szkolnictwo wyższe, sądownictwo, wszelkie relacje z zagranicą oraz kościół.
W efekcie temu znakowi podlegają wszyscy ci, którzy powinni być dla ludzi drogowskazem, szerzyć tolerancję i zrozumienie tego, co inne. Mowa m.in. o wykładowcach szkół wyższych, adwokatach, sędziach, politykach, filozofach czy kapłanach jako reprezentantach wyższego piętra świadomości. Chodzi o osoby dokonujące ekspansji w świat ducha, dostrzegające wzniosłe idee.
Ostatnie miesiące z jednej strony obfitowały w skandale związane właśnie z duchowieństwem (kilku prominentnych kapłanów zostało strąconych z piedestału), z drugiej nastąpiło masowe poruszenie wywołane wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Poza tym emocje podgrzewa teraz kwestia weta budżetu Unii Europejskiej. Wszystkie te zagadnienia podlegają znakowi Strzelca.

 

Kogo szczególnie dotyczy?


Z punktu widzenia astrologii nadchodzące zaćmienie ze względu na bliskość Centrum Galaktyki i Wielkiej Koniunkcji dotyczy nas wszystkich. Ogólnie zaćmienie Słońca zapowiada istotne wydarzenia o charakterze globalnym, takie jak śmierć albo problemy w życiu ważnej osobistości, głowy państwa lub polityka, zamach stanu, klęski żywiołowe, katastrofy. W 2003 roku, wkrótce po zaćmieniu Słońca w Strzelcu został schwytany i stracony Saddam Husajn, a irańskie miasto Bam nawiedziło silne trzęsienie ziemi.

Najbliższe zaćmienie Słońca szczególnie odczują jednak zodiakalne Strzelce, zwłaszcza urodzeni 13-15 grudnia. W ich horoskopach będzie ono „aktywne” przez cały rok solarny i de facto zadecyduje o zmianie kierunku życia. Dodatkowo zaćmienie Słońca 14 grudnia „poruszy” horoskopy z obsadą 24° Bliźniąt, Panny, Strzelca i Ryb. Nadchodzący czas będzie też wyjątkowo ważny dla urodzonych w ostatnich stopniach Koziorożca (20 stycznia, +/- jeden dzień) i Wodników z początku znaku.

14 grudnia zbierze się kolegium elektorskie, które dokona formalnego wyboru prezydenta USA. Zaćmienie przypada m.in. na Księżycu Donalda Trumpa i solarnym Księżycu Kamali Harris. W efekcie Trump przez cały rok będzie doświadczał problemów z kobietami, niewykluczony jest rozwód. Tego dnia własna anima może mu jednak spłatać szczególnego figla

Reasumując – zaćmienia 30 listopada i 14 grudnia są przedtaktem wielkiej zmiany.
21 grudnia Jowisz i Saturn połączą się w Wodniku – IDZIE NOWE!

 

Zdjęcie: Foto: I, Luc Viatour, Total Solar eclipse 1999 in France (wiki)
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

5 komentarzy

  1. Zaćmienie wypada na Ascendencie solariusza Polski na ten rok a także z horoskopem wejścia Polski do Unii Europejskiej (horoskop na Warszawę).
    Radio Maryja ma descendent w znaku Strzelca.

    • Radio Maryja ma Descendent w 26 st Bliżniąt.

      • W końcu wiem, dlaczego tak je lubię 🙂 A tak poważnie – nawet zaćmienie nie tłumaczy tego, co zaszło w minioną sobotę…

    • Pracuję z horoskopem Polski liczonym na 31.12.1989 rok – w tym przypadku zaćmienie tworzy przez punkt lustrzany koniunkcję z Uranem i Słońcem (!), a dokładną z ich midpunktem. Jeśli w starszych też daje znaczące aspekty, to tylko potwierdza, że „wszystkie prowadzą do Rzymu” i coś jest na rzeczy. Dziękuję!

Wyślij komentarz

Translate »