Boże Narodzenie 23.– 29.12.2019

Zamieszczony przez dnia Gru 22, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: Boże Narodzenie / przejście do kolejnej fazy – 2. część / retrospekcja i nowe perspektywy / wspomnienia i spojrzenie
w przyszłość / radości i smutki / stare rany oraz nowe wizje / światło
i mrok / kiedy sprawy przebiegają niezgodnie z planem / upadki i wzloty / bohaterowie i uzdrowiciele

 

Wspomniane przed tygodniem procesy przejścia do kolejnej fazy zdominują również nadchodzące dni. Ogólnie zapanuje refleksyjny, ale zmienny nastrój. Nostalgiczne, bolesne momenty będą przeplatać się z chwilami cichej radości i rozbudzenia nadziei.

W niektórych przypadkach przeżycia i wydarzenia mogą przebiegać podobnie jak Boże Narodzenie.
Po trudnej podróży i bezskutecznym poszukiwaniu schronienia, narodzi się Światłość – drogowskaz ku nowym, lepszym czasom. Osoby, które teraz zaangażują się w niezbyt łatwe doświadczenia i procesy, mogą liczyć na pozytywny finał. Początkowe blokady i próżne wysiłki ostatecznie doprowadzą do satysfakcjonującego zakończenia. Otworzą się przed nami nowe drzwi i niespodziewanie ujrzymy ciekawe rozwiązania.

 

Demony przeszłości


Przede wszystkim w pierwszej połowie tygodnia będziemy musieli stawić czoło demonom przeszłości – lękom, niepewnościom i poczuciu porażki, jakie te reprezentują. Głównie ojcowie i przywódcy zostaną skonfrontowani ze swoimi błędami, słabościami czy niepowodzeniami. W innych przypadkach chodzi o niedotrzymane obietnice, doznane albo subiektywne poczucie niesprawiedliwości, a także świadomość, że niektóre nadzieje i oczekiwania nie mogły się spełnić.
Osoby, które odważnie stawią czoło takim sytuacjom, odkryją ważną, głębszą prawdę również tam, gdzie na pierwszy rzut oka dominują trudne emocje, lęki, ból i zwątpienie. Wtedy będzie można wyciągnąć istotną lekcję na przyszłość, zamknąć nieprzepracowane problemy i doznać uzdrowienia.
Poza tym informacje, jakie teraz napłyną, mogą przyczynić się do przełamania tabu i rzucić nowe światło na zakończone procesy. Prawdopodobnie w tych dniach usłyszymy też o osobach, które przeszły same siebie, dokonały niezwykłych rzeczy i pokazały prawdziwą moc współczucia oraz swoją wewnętrzną wielkość.

W drugiej połowie tygodnia sytuacja ulegnie zmianie. Wzrośnie wiara i zaufanie oraz ujrzymy nowe rozwiązania. Oprócz dominujących procesów, które będą przykuwać powszechną uwagę, na znaczeniu zyskają też inne sprawy. Z pewnością chętnie zadbamy teraz o swoich przyjaciół, znajdziemy też towarzyszy, którzy pomogą nam w realizacji nowej wizji lub pomysłu.
Odpocznijcie w tych dniach i nie bierzcie na siebie zbyt dużo. Nie warto fiksować się na wyobrażeniu, jak sprawy powinny wyglądać. Lepiej płynąć z prądem zdarzeń, wtedy bez większego wysiłku zdołamy zaskakująco dużo osiągnąć.

 

Tydzień w szczególe


Opisane na wstępie tematy i procesy dadzą o sobie znać już w PONIEDZIAŁEK. Teraz zapanuje poważna atmosfera i poczujemy sporą intensywność emocjonalną. Zechcemy prześledzić jakąś kwestię i dotrzeć do sedna problemu. Pojawi się również gotowość do kwestionowania tego, co jest albo zwątpienie w powodzenie jakiejś sprawy. Poświęćcie odpowiednio dużo czasu na wszystko, co planujecie zrobić. Bądźcie uważni, ostrożni i dokładni. Nie zniechęcajcie się, jeśli sprawy nie będą przebiegać po Waszej myśli. Jeżeli zachowacie wewnętrzny spokój i odczekacie, to rzeczy ułożą się same.

 

Wigilia i Boże Narodzenie


Już w poniedziałek wieczorem nastroje ulegną poprawie. Odzyskamy wiarę we własne siły, chętnie weźmiemy pod uwagę nowe cele i wizje. We WTOREK i w ŚRODĘ na pierwszy plan wysuną się światło, nadzieja oraz radość. Stwórzcie przestrzeń dla takiego nastroju! Jeśli zrobicie to w cichy, spokojny sposób, to spędzicie radosne Boże Narodzenie. Czas nie sprzyja hucznym zabawom ani głośnym imprezom. Unikajcie nadmiernych oczekiwań i powściągnijcie skłonność do euforii czy niepohamowanego entuzjazmu.

 

Zaćmienie Słońca


W CZWARTEK rano (o 6.18) nastąpi niewidoczne u nas obrączkowe zaćmienie Słońca. Dostarczy ono ważnych impulsów do działań i procesów najbliższego miesiąca. Teraz będziemy musieli zająć się ustawami, prawdą, prawem i sprawiedliwością, religijnymi i politycznymi koncepcjami, bohaterami, idolami oraz wzorcami do naśladowania. Niewykluczone, że związane z nimi informacje wywołają spore zamieszanie.
Zastanówcie się, z jakimi koncepcjami i wyobrażeniami w tym zakresie, pora się pożegnać. Gdzie rozczarowania czy frustracje skłaniają Was do tego, aby zawzięcie szukać sprawiedliwości czy uznania albo wręcz odwrotnie – stare lęki nie pozwalają Wam bronić sprawy czy prawdy. Jeśli zdołacie zidentyfikować swoje demony przeszłości, będziecie gotowi pożegnać się ze sprawami, które są z nimi związane, to istnieją spore szanse na uwolnienie się od nich.

W PIĄTEK zrobi się rzeczowo i wzrośnie potrzeba klarowności. Jeśli poprzedniego dnia poważnie zajęliście się starymi obrazami i sprawami, to teraz możecie wyciągnąć wnioski i podjąć zasadnicze decyzje na przyszłość. Poświęćcie odpowiednio dużo czasu, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, co w życiu ma dla Was znaczenie, w co wierzycie w głębi duszy i czego gotowi jesteście bronić. Jeżeli macie w tym zakresie jasny obraz sytuacji, to napłyną znaczące impulsy do podjęcia długofalowych działań.

W czasie WEEKENDU astrologiczne niebo wyraźnie rozpogodzi się. Chętnie spotkamy się z przyjaciółmi i wspólnie coś zorganizujemy. Nie zabraknie nam również kreatywnych pomysłów. Wykorzystajcie okazję, aby poświęcić się swojemu hobby, zająć czymś, co Was inspiruje lub pozwala zdystansować do codzienności.

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »