Bolesne narodziny NOWEGO 21. – 27.12.2020

Zamieszczony przez dnia gru 20, 2020

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: narodziny nowego / przesilenie zimowe i Boże Narodzenie – faza przejściowa, przełom (narodziny) i początek nowej jakości / światełko w tunelu / zobaczyć, o co tak naprawdę chodzi / poglądy, moralność, etyka w fazie zmian / potęga natury i rola wspólnoty w nowych czasach

 

Zainicjowane w ubiegłym tygodniu procesy wkroczą teraz w kolejną fazę, osiągną swoje najważniejsze apogeum i punkt zwrotny.
Najbliższe dni będą wyjątkowe pod względem astronomicznym oraz astrologicznym. Zbudują one pomost między chwilą obecną a odległą przeszłością, dostarczą niezwykłych impulsów i stworzą kładkę prowadzącą do nowych czasów. Astrologiczne wydarzenia końca 2020 wykazują zdumiewające podobieństwo z historią Bożego narodzenia sprzed ponad 2000 lat.

 

WIELKA KONIUNKCJA


W centrum uwagi znajdzie się koniunkcja Jowisza z Saturnem (19:21), która już od kilku tygodni rozpala emocje. Jeśli dopisze pogoda, to połączenie tych planet będzie widoczne z Ziemi gołym okiem. Spotkanie nastąpi podczas zimowego przesilenia (21.12.). Co ciekawe, tak blisko siebie Jowisz i Saturn były ostatnio ponad 400 lat temu. Jednocześnie inne konfiguracje wzmocnią intensywność doznań i dostarczą silnych impulsów do działania.

 

NARODZINY NOWEGO


W efekcie aktualną jakość czasu chyba najlepiej oddaje metafora «narodzin». Podczas narodzin na świat przychodzi zupełnie nowa istność, nowa jakość. W okresie je poprzedzającym (ciąża) czujemy, że rośnie coś nowego, ale co to jest – jeszcze nie wiadomo, ponieważ sama postać pozostaje ukryta przed naszym wzrokiem. Narodziny poprzedzają wielkie bóle i skurcze. Sam proces wiąże się z wieloma zagrożeniami, jednak tuż po porodzie czujemy nieopisaną radość. Pojawienie się na świecie nowego życia jest intymnym aktem, w którym uczestniczą jedynie wybrańcy. Dopiero później informujemy o swoim szczęściu dalszych znajomych. «Noworodek» początkowo jest mały, słaby, potrzebuje ochrony i musi odnaleźć się w świecie. Takie cechy mogą teraz przejawiać zarówno procesy globalne, jak i te zachodzące w życiu pojedynczych ludzi.

Wydarzenia, doświadczenia i obserwacje, jakie nastąpią, dostarczą nam ważnego impulsu do działania. Symbolicznie oznaczają one narodziny nowego gospodarczego, społecznego, socjalnego i kulturowego porządku. Ważną rolę odegrają teraz równorzędność, partnerstwo oraz nowe podejście do biegunowości. Istotne będą też połączenie indywidualnej wolności z odpowiedzialnością i poczuciem wspólnoty, siła ducha, kreatywność, potencjał i potęga natury. Uwagę przykuje także podejście do wiedzy z dziedziny gospodarki, nauki oraz nowoczesnych technologii.

 

REPRESJA CZY UWOLNIENIE


Innym konfiguracjom (Mars kwadratura Pluton) będzie towarzyszyć ogromna intensywność, siła, chęć ucieczki i uwolnienia się. W najlepszym razie zaskakujący bieg zdarzeń ukaże światełko w tunelu po długim czasie mroku i strachu. Niektórzy znajdą wyjście z sytuacji, która przez długi czas była zablokowana.
Podobnie jak podczas tradycyjnych narodzin procesy związane z przejściem do nowej fazy niosą ze sobą również trudne doświadczenia i ogromne ryzyko. Narodziny NOWEGO są bolesne! Dlatego mogą nastąpić sytuacje, które uzmysłowią nam, że pewnych sił czy procesów nie da się kontrolować i nie ma «słusznej» decyzji, bo wszystkie rozwiązania posiadają jakiś minus. Tego rodzaju doświadczenia obnażą naszą bezradność, ale też bezsilność państwa czy instytucji.

Jeśli będziecie gotowi zaakceptować to, co jest, i poradzicie sobie z aktualną sytuacją w możliwie jak najlepszy sposób, to możecie uwolnić potężne, kreatywne siły. Wtedy istnieje szansa, że coś, co początkowo wydawało się beznadziejne, szczęśliwym zrządzeniem losu nagle ulegnie zmianie.
Gorzej, a nawet niebezpiecznie będzie wówczas, jeśli – w przypadku, gdy sprawy nie pójdą po naszej myśli – zaczniemy szukać winnego i kozłów ofiarnych. Zupełnie zrozumiała frustracja z powodu niepomyślnego obrotu wypadków szybko przejdzie w złość i przemoc. Ewentualnie popadniemy w rezygnację i przyjmiemy rolę ofiary. Również ślepy aktywizm przyniesie więcej szkody niż pożytku.

 

ZMIANA – kogo najbardziej dotyczy?


Niezależnie od rodzaju doświadczenia wszyscy będziemy częścią zachodzącej zmiany. Ponieważ nie sposób cofnąć koła czasu każdy z nas powinien teraz poszukać w swoim życiu kreatywnych rozwiązań i wykorzystać nadarzające się okazje w jak najbardziej odpowiedzialny sposób. Spróbujmy spojrzeć na sprawy w szerszym kontekście.
Rzecz najbardziej dotyczy jednak osób, które w tym czasie obchodzą swoje urodziny. W pierwszym szeregu staną też właściciele horoskopów z obsadą Barana, Raka, Wagi, Koziorożca oraz pierwszej dekady Byka, Lwa, Skorpiona i Wodnika. Musicie teraz liczyć się z dużymi wyzwaniami, z sytuacjami, w których dotychczasowe sposoby zachowania nie przyniosą spodziewanego efektu i trzeba będzie dokonać wyboru, którego skutki początkowo trudno przewidzieć.

Zachowajcie zimną krew, bądźcie odważni, ufni, wierni sobie i uczciwi wobec innych. Zróbcie również wszystko to, co jest do zrobienia. Wtedy zadzieją się istne cuda i nastąpią zaskakujące przełomy.
Cała sztuka polega na tym, żeby odróżnić rzeczy ważne, potrzebne i wykonalne od wymagających dostosowania się i ewentualnie poświęcenia czegoś. W pierwszym przypadku wykorzystajcie swoją wolę
i siłę, a w drugim zaakceptujcie istniejące ograniczenia i realia, nie szukając winnych ani nie wchodząc
w rolę ofiary. Pamiętajcie o tym, że koniec końców chodzi o proces narodzin i przejścia do nowego etapu. Narodziny nowego są bolesne!

 

Tydzień w szczególe


Apogeum i punkt zwrotny zachodzących procesów zostaną osiągnięte już w PONIEDZIAŁEK. Teraz jednocześnie nastąpią zimowe przesilenie (11:02) oraz koniunkcja Jowisza z Saturnem (19:21).
Dzień zapewne upłynie nam w refleksyjnym nastroju, możemy odczuwać tęsknotę za światłem, miłością, wspólnotą i więzią. Spróbujcie sami albo wspólnie z innymi zbadać potencjał, wizję oraz pożądane jakości nowych czasów. Jeśli to możliwe, pozwólcie sobie choć na chwilę wytchnienia od obowiązków dnia codziennego, odprężcie się i porozmyślajcie o swoim życiu. Wydarzenia, doświadczenia i pozyskane tego dnia informacje dostarczą nam ważnych impulsów do działania i wskazówek dotyczących przyszłości. Możemy mieć problem z koncentracją, dlatego czas nie sprzyja działaniom wymagającym dyscypliny ani precyzji.

W nocy z poniedziałku na WTOREK atmosfera ulegnie zmianie. W powietrzu pojawi się napięcie. Teraz zapragniemy wziąć sprawy w swoje ręce i zacznie nas rozpierać energia. Jednocześnie w wielu przypadkach nie będzie łatwo zrealizować własnych zamiarów. Zaangażujcie siłę swojej woli w realizację jakiegoś nadrzędnego celu albo we wspólne działania. Zadbajcie o odpowiednią dawkę ruchu fizycznego i liczcie się
z nieoczekiwanym biegiem wypadków.

 

Represja, walka i prowokacja


W ŚRODĘ dynamiczne energie i potrzeba działania osiągną swoje maksimum. Będą one tak silne, że sytuacje, w których sprawy nie pójdą do przodu, szybko wzbudzą w nas frustrację, wściekłość lub bezradność. Jednocześnie pojawi się skłonność do prowokacji, chętnie rzucimy też komuś wyzwanie do walki. Najlepiej wykorzystamy ten czas, poświęcając się trudnemu zadaniu, które wymaga siły woli i uwagi. Jeśli sprawa będzie dotyczyć rzeczy dla Was ważnej, która jest spójna z Waszymi zasadami, to możecie pokonać nawet największe przeszkody, przenosić góry albo osiągnąć ogromny przełom. Przede wszystkim zadbajcie o ruch fizyczny.

 

Wigilia i Boże Narodzenie


W CZWARTEK (Wigilia) energetyczna sytuacja znowu ulegnie zmianie. Teraz zniknie żądza czynu, do głosu dojdą potrzeba stabilności, spokoju i rozkoszy. Jednocześnie poczujemy lekki niepokój i przyjmiemy postawę wyczekiwania. W efekcie czwartek i PIĄTEK będą sprzyjać odpoczynkowi. Jeśli jesteście gotowi zaangażować się w to, co zobaczycie, wtedy możecie poczynić ważne doświadczenia. Z jakości czasu szczególnie skorzystają działania o kreatywnym, twórczym charakterze, ale również odpoczynek na łonie natury. Te dni nie sprzyjają natomiast wyczerpującym projektom ani przedsięwzięciom wymagającym zwinności czy szybkości.

Również w SOBOTĘ będziemy odczuwać silną potrzebę spokoju i zadumy. Jednocześnie w czasie WEEKENDU wzrosną wrażliwość, podatność na zranienie i melancholia albo bliżej nieokreślona tęsknota. Dodatkowo byle błahostki mogą wywołać niepewność i zwątpienie we własne możliwości. Najlepiej nie bierzcie tego dnia na siebie zbyt wiele, wykorzystajcie go na introspekcję albo po prostu odpocznijcie. Poza tym czas sprzyja zabiegom służącym zdrowiu fizycznemu.

W NIEDZIELĘ znowu obudzi się w nas życie, a nastrój ulegnie znaczącej poprawie. Teraz wzrośnie potrzeba luźnych kontaktów i rozmów. Spotkajcie z ludźmi, z którymi możecie porozmawiać o swoich pomysłach, obserwacjach czy doświadczeniach albo pobawić się czy zagrać w coś. Z jakości czasu skorzystają też działania wymagające zdolności intelektualnych oraz zręczności.

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

2 komentarze

  1. Urzekło mnie porównanie tego co się dzieje nowego do procesu narodzin .
    oj jak boli, oj jak boli . . .
    Pozdrawiam

  2. Fakt, to bardzo sugestywne porównanie – w wyjątkowy sposób kończymy wyjątkowy rok. Możemy się pocieszyć, że „przez trudy do gwiazd” i – w większym lub mniejszym stopniu – rzecz dotyczy praktycznie każdego.
    Proszę wytrzymać, na pewno narodzi się coś pięknego!
    Pozdrawiam cieplutko, Monika

Wyślij komentarz

Translate »