Blue Moon – Halloween 26.10.– 1.11.2020

Zamieszczony przez dnia Paź 25, 2020

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: Blue Moon / przygotowanie do podjęcia dalszych działań: wyciągnąć naukę na przyszłość z tego, co zaszło; walka
o władzę czy współpraca? / konfrontacja czy pojednanie? / dylematy
i gorzkosłodkie przemyślenia / zobaczyć błędy i słabości oraz znaleźć rozwiązanie – w razie konieczności wyciągnąć konsekwencje

 

Po dość gwałtownych wydarzeniach września i październia teraz rozpocznie się – z astrologicznego punktu widzenia – faza refleksji oraz przepracowania tematów. Pora zająć się doświadczeniami minionych tygodni, zastanowić nad tym, co zaszło i przedyskutować sprawy z innymi.

Głównie chodzi o to, żeby ponownie przemyśleć pozyskane informacje, poczynione spostrzeżenia oraz podjęte decyzje. Skorygowane i zaktualizowane zostaną również rezultaty prowadzonych wcześniej negocjacji. Tam, gdzie istnieje gotowość podjęcia partnerskiej rozmowy i podyskutowania w cywilizowany sposób, nawet w przypadku zderzenia diametralnie różnych opinii czy stanowisk, istnieją szanse znalezienia wyjścia z impasu. Zostaną skorygowane niewłaściwe interpretacje albo zbyt impulsywne działania, które doprowadziły do trudnej sytuacji, ewentualnie zobaczymy i poprawimy błędy czy niejasności.
Oprócz czysto intelektualnej wiedzy i teorii sporą rolę odegrają tutaj także mądrości ludowe i holistyczne pojmowanie świata. Połączenie różnych postaw i punktów widzenia pozwoli też na zupełnie nowe zrozumienie rytmów i cykli.

 

Stawić czoło bolesnym faktom


W życiu osobistym warto wykorzystać okazję, żeby wyjaśnić i przedyskutować kwestie oraz problemy, które od dawna pozostają nierozstrzygnięte. Przede wszystkim w związkach, wszelkich relacjach, ale także sprawach dotyczących sprawiedliwości najpierw chodzi o to, żeby uszanować granice tego, co możliwe, stawić czoło bolesnym faktom i potencjalnie nierozwiązywalnym problemom. Kto zaakceptuje to, co się pojawi, i nie straci odwagi, stworzy solidne podstawy pod nagłe porozumienie, nową współpracę, a nawet pojednanie.

Ogromne napięcie nieco opadnie, dlatego nagle do głosu mogą dojść również dotychczas wyparte albo stłumione uczucia czy impulsy. W takim przypadku należy oczekiwać incydentów i doświadczeń, które tematycznie odpowiadają konfiguracjom minionych tygodni.
Równocześnie w tych dniach będą zachodzić przygotowania do reorientacji, która nastąpi w najbliższych miesiącach. Nagłe zdarzenia czy zwroty akcji «otworzą nam oczy» albo będą okazją do obrania zupełnie nowego kierunku. Niewykluczone też, że właśnie teraz wyłoni się osoba, która w przyszłości odegra bardzo ważną rolę.

Na konkretnym poziomie wciąż trzeba liczyć się za zakłóceniami i utrudnieniami. Zwłaszcza dotyczy to zagadnień związanych z podróżami, handlem i komunikacją. Poza tym niespodziewane incydenty mogą nam utrudnić korzystanie z urządzeń elektronicznych, problemy nie ominą też branży IT.
Warto uzbroić się w cierpliwość. Osoby kreatywne i wrażliwe duchowo mogą teraz liczyć na napływ inspiracji oraz niekonwencjonalnych pomysłów. Z ich realizacją lepiej jednak jeszcze trochę poczekać.

 

Blue Moon – Halloween


W sobotę wyjątkowe zjawisko – Blue Moon, czyli druga pełnia w tym miesiącu. Blue Moon w czasie Halloween zdarza się raz na 18/19 lat. To supermagiczny czas. Tego dnia przypada celtyckie święto Samhain, przedchrześcijańskie Dziady i Halloween.
Na jaw wyjdzie sporo tajemnic. Zarówno znak Byka (Księżyc), jak i Skorpiona (Słońce) są związane z finansami. Warto zadać sobie pytanie, czym jest dla mnie bogactwo? Jak wygląda moja strefa komfortu?
Na ile, chcąc ją chronić, nie dopuszczam do siebie pewnych faktów? Mogą pojawić się problemy z gardłem albo mówieniem. Blue Moon szczególnie poczują Byki i Skorpiony (9°), ale także Lwy i Wodniki.
Oczywiście chodzi o obsadę tych znaków w horoskopie.

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK i WTOREK wiele spraw będzie otwartych, niejasnych i płynnych. Poczujemy teraz tęsknotę za więzią i harmonią, nie zabraknie nam też wyobraźni. Z drugiej strony możemy mieć problem
z koncentracją, wyznaczeniem własnych granic i oddzieleniem się od innych. W efekcie byle błahostki mogą nas rozpraszać albo dezorientować. Spróbujcie znaleźć czas i przestrzeń, żeby w bezpiecznych ramach albo na łonie przyrody zająć się swoimi wizjami, wrażeniami, ale również uczuciami, które zostały wywołane przez doświadczenia minionych tygodni. Wtedy sporo zrozumiecie, a nawet zobaczycie jakąś sytuacje w znacznie szerszym kontekście. Te dni nie sprzyjają pracom intelektualnym. Nie próbujcie też za wszelką cenę koncentrować się, siłą posuwać sprawy do przodu albo coś wymuszać. Bo możecie się zagalopować. Teraz najlepiej potrenować cierpliwość i po prostu odczekać. Wtedy istnieją spore szanse, że (ew. od przyszłego lub kolejnego tygodnia) sprawy rozwiążą się samoistnie.

Od ŚRODY nastąpi zauważalna zmiana energii wiodących. Teraz wzrośnie potrzeba aktywnego działania czy zorganizowania czegoś. Poczujemy chęć spotkania z innymi ludźmi i porozmawiania o wszystkim, co się dzieje.

To samo dotyczy CZWARTKU. Jeszcze nie pora ruszać do przodu, dlatego pamiętajmy, żeby sensownie
i konstruktywnie skanalizować działające teraz energie. Z jakości czasu skorzystają artystyczne i kreatywne działania, a także grupowa aktywność sportowa. Jeśli zdołacie okiełznać impulsywność, wyjdziecie innym naprzeciw, to możecie przeprowadzić teraz nawet najbardziej kontrowersyjne dyskusje albo rozmowę, która od dawna czekała na swój czas. W ciągu dnia wzrośnie napięcie oraz poziom agresji.

W efekcie w PIĄTEK zrobi się intensywnie. Nawet drobnostki mogą doprowadzić do eksplozji, która będzie miała trudne do przewidzenia konsekwencje. Najlepiej świadomie zajmijcie się zadaniem, które pozwoli Wam rozładować napięcie. Z jakości czasu skorzystają prace w ogródku, porządki oraz sport. Uwaga na zwiększone niebezpieczeństwo wypadków.

 

Blue Moon – nazwać sprawy po imieniu


SOBOTA przyniesie energetyczne apogeum i punkt zwrotny wielu procesów. Po południu o 15:49 nastąpi pełnia. Prawdopodobnie poczujemy wyraźną potrzebę opanowania i spokoju, a także gotowość do rzeczowego, pragmatycznego zajęcia się jakąś sprawą. Z drugiej strony w powietrzu pojawi się duży niepokój. W najlepszym razie możemy zdobyć ważne informacje, które pozwolą nam zobaczyć sprawy z zupełnie nowej perspektywy.
Niewykluczone, że jakieś wydarzenie spowoduje nagłą zmianę i przyniesie uwolnienie sytuacji bądź relacji, która do tej pory była zablokowana. Energie mogą też wyrazić się poprzez spektakularną katastrofę naturalną czy rewolucyjny ruch. Nawet jeśli czas nie dojrzał jeszcze do podjęcia zasadniczych decyzji albo definitywnych działań, to wydarzenia tego dnia w wielu przypadkach mogą nam dostarczyć pierwszych wskazówek dotyczących dalszego rozwoju wypadków. Wykorzystajcie okazję, żeby pozyskać informacje dotyczące tematu, który od dawna absorbuje Waszą uwagę.

NIEDZIELA przyniesie kolejne ważne procesy. Również tego dnia będziemy odczuwać potrzebę minimum stabilizacji. Miejsce niepokoju, skłonności do irytacji i gotowości do eksperymentowania, które dominowały w sobotę, zajmą teraz tęsknota za porozumieniem i jasnymi, wiarygodnymi strukturami oraz wysoki poziom wrażliwości. Jeśli tego dnia będziecie postępować uważnie i ostrożnie, to możecie przeprowadzić rozmowy, które od dawna czekają na swoją kolej i wyjaśnić otwarte kwestie w związkach. Ewentualnie warto zrobić coś dobrego dla swojego ciała, zadbać o swoje «rany» albo po prostu cieszyć się spokojem i wypoczynkiem.

Zdjęcie: Pixabay
Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »