Bilans minionego roku 28.12. – 3.1.2021

Zamieszczony przez dnia gru 27, 2020

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: bilans minionego roku / przejście do kolejnego etapu: oczekiwania, nadzieje i tęsknoty / moc życzeń i lęków / tolerancja i wspaniałomyślność czy fanatyzm i potępienie?

 

Po dość intensywnym tygodniu, teraz emocje nieco opadną i zapanuje większe odprężenie. Chociaż w piątek rozpocznie się 2021, to jednak
z astrologicznego punktu widzenia nie będzie (jeszcze) widać zbyt wiele nowego. Dlatego to dobra pora na bilans minionego roku.
Czas ochłonąć, dokonać podsumowań, przetrawić wydarzenia ostatnich tygodni oraz miesięcy. Możemy też zwyczajnie odpocząć, załadować baterie albo zmienić kierunek.

Spadek napięcia pozwoli nam również zwrócić uwagę na sprawy, które w natłoku pilnych, palących tematów zostały wcześniej pominięte. Na pierwszy plan wysuną się tutaj reakcje na ograniczenia, wszelkiego rodzaju lęki i urazy. Prawdopodobnie do głosu dojdą też niespełnione tęsknoty i marzenia, fantazje i wyobrażenia na temat tego, jak powinien wyglądać świat. Rozziew między ideałem a rzeczywistością może być dla wielu osób bardzo bolesny. Poza tym zostaną uwolnione nagromadzone energie, instynkty, popędy i agresja.
W efekcie powstanie paradoksalna sytuacja: rozładowany pod względem energetycznym czas będą zakłócać nagłe wybuchy i niespodziewane reakcje.
Przede wszystkim warto wykorzystać nadchodzący tydzień na bilans minionego roku i dokonanie introspekcji. Zajrzyjcie w głąb siebie, żeby zobaczyć, co tak naprawdę się stało, i odpocząć od wewnętrznych czy zewnętrznych turbulencji.

 

Dynamiczne energie


Oprócz potrzeby odpoczynku do głosu dojdą również dynamiczne energie. Najlepiej wykorzystamy je, angażując się w aktywność fizyczną, porządki i zamknięcie starych rozdziałów. Z podjęciem konkretnych decyzji lub działań lepiej jeszcze chwilkę poczekać.
Przede wszystkim chodzi tutaj o wszelkie wartości i związki. Trzeba zająć się niezaspokojonymi tęsknotami, ideałami, nadziejami i oczekiwaniami, ale również sprawami z przeszłości, które rzutują na nasze zachowania bądź uprzedzenia. Warto sprawdzić, na ile odpowiadają one chwili obecnej. W najlepszym razie zdołamy zobaczyć, co urosło na głębszym poziomie, a z czym – biorąc pod uwagę aktualne informacje oraz sytuację – pora się rozstać.

Na poziomie osobistym chodzi o złożone kiedyś obietnice albo zapewnienia, o ideały i oczekiwania, a także o to, co jest słuszne i sprawiedliwe oraz jest PRAWDZIWĄ miłością.
Na poziomie globalnym na pierwszy plan wysuną się polityczne sojusze, umowy czy ustalenia między państwami i koncernami, ale także sytuacja gospodarcza i finansowa. Jeśli w tych dziedzinach budowano wyłącznie na nadziejach, to te prysną niczym bańka mydlana, kładąc kres bezpodstawnemu optymizmowi.

Bądźcie gotowi dokonać obiektywnej oceny sytuacji. Nie trwajcie uparcie przy tym, co było i przy zawiedzionych oczekiwaniach, nie ulegajcie też zgorzknieniu. Warto wykrzesać z siebie przynajmniej minimum optymizmu i z ciekawością spojrzeć w przyszłość na to, co nadchodzi.
Pod koniec tygodnia zobaczymy pierwsze konsekwencje decyzji i działań podjętych w minionych dniach. Dzięki temu będziemy mogli zaplanować kolejne kroki.

 

Tydzień w szczególe


PONIEDZIAŁEK pokaże się z dość radosnej strony. Duża otwartość i lekkość pozwolą nam podyskutować
z innymi o doświadczeniach minionych tygodni i zdobyć wiele ciekawych informacji. To dobra pora na to, żeby porozmawiać z partnerem/-ką o nadziejach czy tęsknotach. Z jakości czasu skorzystają też spotkania z dobrymi przyjaciółmi, wybadanie nowych pomysłów i możliwości. Poszukajcie inspiracji.

Również we WTOREK będzie panować dość luźny nastrój. Po południu da o sobie znać potrzeba bliskości
i bezpieczeństwa.

 

Bilans minionego roku – pełnia


Przede wszystkim ŚRODA upłynie pod znakiem pragnienia przynależności, więzi i miłości. Pełnia (4:28) uwypukli rozziew między pragnieniem a rzeczywistością. To dobry dzień na bilans minionego roku, wyciągnięcie wniosków i określenie własnej pozycji. Prawdopodobnie trzeba będzie zaakceptować fakt, że nie zdołaliśmy zrealizować wielu pragnień i planów, urzeczywistnić ideałów i marzeń.
Postarajcie się nie koncentrować na tym, co nie było możliwe, ale zobaczcie «dary» od losu oraz wyciągnięte lekcje. Wtedy będziecie mieli szansę zamknąć rozdział pod tytułem «2020», zachować wszystko, co było
w nim dobre i z odwagą oraz wiarą spojrzeć w przyszłość.

W sylwestrowy poranek w powietrzu pojawi się napięcie. Tam, gdzie doświadczenia środy nie zostały przepracowane w emocjonalnie zdrowy i konstruktywny sposób, wyładują się nagromadzone frustracje. Tego dnia szczególnie wyraźnie dadzą o sobie znać niespełnione oczekiwania i potrzeby, ale również urażona duma oraz brak poczucia własnej wartości. Spróbujcie nie reagować przekorą, zrzucaniem winy czy nienawiścią, ale nie przyjmujecie też roli ofiary. Warto po prostu zaakceptować to, co jest. Wtedy będziemy mogli wejść w Nowy Rok z otwartym sercem i wykorzystać kreatywną energię do wybadania nowych rozwiązań gwarantujących lepszą przyszłość.

W PIĄTEK i w SOBOTĘ na astrologicznym niebie znowu rozbłyśnie słońce. Teraz powrócą radość życia, nie zabraknie nam też twórczych pomysłów. Najlepiej wykorzystacie te dni, organizując z innymi coś fajnego, co sprawia Wam frajdę. Bądźcie otwarci na inspirację.

W NIEDZIELĘ zrobi się bardziej poważnie. Na pierwszy plan wysunie się twarda rzeczywistość. Pora na porządki i nadrobienie zaległości. W ten sposób stworzycie dobre podstawy do tego, żeby w przyszłym tygodniu podjąć konkretne decyzje i działania.

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2020 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »