Bilans i retrospekcja 16. – 22.12.2019

Zamieszczony przez dnia Gru 15, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: bilans i retrospekcja / przejście do kolejnej fazy / stare perspektywy i nowe możliwości /tradycyjne hierarchie i przyszłe prawa oraz obowiązki / wizje i ich praktyczna realizacja / kwestia dominacji: kto ma moc decydowania?

 

W nadchodzącym tygodniu rozpocznie się istotna faza przejścia do kolejnego etapu. Ten okres potrwa do połowy stycznia. Niewątpliwie będzie on obejmował ważne globalnie oraz duchowo zmiany (przesilenie zimowe, Boże Narodzenie, Nowy Rok), zawiera też wiele znaczących konfiguracji astrologicznych.

 

Bilans i retrospekcja


Zachodzące obecnie procesy osiągną swoje apogeum dopiero 10.-12.1.2020r. Ale pierwsze związane
z nimi doświadczenia i wydarzenia przykują naszą uwagę już teraz. Przejścia do kolejnej fazy to zarówno retrospekcja, jak i spojrzenie w przyszłość. W przypadku tej pierwszej chodzi o to, aby dokonać bilansu. Na pierwszy plan wysuną się wizje i nadzieje 2019 roku, zainicjowane w tym czasie projekty oraz rozważane zamiary. Retrospekcja wymusi refleksję. Zastanówcie się, ile z nich zdołaliście skonkretyzować? Co się udało, urosło i dojrzało? Co się spełniło? Jaką lekcję wyciągnęliście ze swoich doświadczeń? Co było niemożliwe? Co się skończyło, jest nieaktualne lub nieużyteczne? Co można zabrać ze sobą w Nowy Rok, a co trzeba zostawić, z czym się pożegnać?

 

Spojrzenie w przyszłość


Z drugiej strony to również sposobność, żeby spojrzeć w przyszłość i ocenić perspektywy. Pora otworzyć się na nowe wizje i możliwości, poczuć to, co nadchodzi, odpowiednio przygotować się i nastawić. Jednak jeszcze nie czas na konkretne postanowienia. Chociaż tego rodzaju zmiana fazy ma miejsce co roku, to z uwagi na konkretne konfiguracje astrologiczne ta będzie szczególnie znacząca.

Dodatkowo w przypadku zachodzących obecnie procesów chodzi nie tylko o mijający rok, ale również
o szerszą perspektywę. Z pewnością trzeba nawiązać do tego, co nastąpiło w minionych 36 latach, ewentualnie możemy też poczuć, co przyniesie kolejnych 35 lat. Retrospekcja obejmuje okres od 1982 roku. Główny punkt uwagi powinien skoncentrować się na wydarzeniach, jakie miały miejsce w latach 1982/83, 1988/89 oraz 1992/93.
Niewątpliwie na pierwszy plan wysuną się kwestie dotyczące władzy, autorytetów i przywódców, związanych z nimi struktur i instytucji, idoli oraz wzorców do naśladowania (influencerów czy wszelkiego rodzaju gwiazd), a także politycznych i religijnych liderów lub guru.

 

Lilith – potęga kobiecości


Na konkretnym poziomie chodzi teraz o podział ról i związaną z tym kwestię walki płci. Równocześnie
w centrum uwagi znajdą się rozmaite formy organizacji systemów, wspólnot i instytucji (rodzina, przedsiębiorstwo, państwo). Tutaj wyraźnie zarysuje się kontrast między modelem hierarchicznym i autorytarnym, a wspólnotą samoorganizującą się i bazującą na indywidualnej odpowiedzialności.
Jak bumerang powracać będzie napięcie między potrzebą bezpieczeństwa i wiążących zobowiązań
a dążeniem do indywidualnej wolności i samorealizacji. W tym kontekście zarówno jednostkowo, jak
i globalnie może dochodzić do nieporozumień i niejasności wywołanych przez odmienną perspektywę i inne założenia.

Niewykluczone, że zostaną też ujawnione różne podstępy, pułapki, oszustwa czy próby zatajenia czegoś. Poza tym wielką sensację wzbudzą nagłe zmiany i zwroty akcji w dziedzinie handlu i stosunków międzynarodowych. Również w mediach i transporcie trzeba liczyć się z niejasnościami i chaosem.

W życiu osobistym czas na podjęcie dalszych, ważnych działań w związkach i wszelkich formach partnerstwa. Chodzi o to, żeby w nawiązaniu do decyzji minionego tygodnia wyciągnąć stosowne konsekwencje. Otwórzmy się na nowe rozwiązania, zidentyfikujmy stare wzorce i uwolnijmy się od wszystkiego, co utrudnia dalszy, zdrowy rozwój relacji.

 

Tydzień w szczególe


Tydzień rozpocznie się z rozmachem. PONIEDZIAŁEK zdominuje radość życia, chęć zabawy oraz twórczego, kreatywnego działania. Wyraźnie wzrośnie teraz również otwartość na flirty. Wykorzystajcie okazję i energię tego dnia, aby zająć się sprawami, które są bliskie Waszemu sercu.

We WTOREK i w ŚRODĘ zrobi się bardziej rzeczowo. Dlatego chętnie postawimy na konkret, zajmiemy się sprawami istotnymi, pożytecznymi i koniecznymi. Dzięki temu zdołamy sporo załatwić. Jednocześnie wyraźnie zarysuje się kontrast między życzeniem a realiami, wzrośnie wyczulenie na punkcie ideału, a sprzeczne opinie szybko doprowadzą do napięć. Może też dojść do nadspodziewanie gwałtownego incydentu lub utarczki. W takiej chwili powściągnijcie chęć, żeby brać całą winę za zaistniałą sytuację na siebie lub zrzucać ją na drugą stronę. Bądźcie wyrozumiali dla siebie i innych.

 

Związki w rolach głównych


W CZWARTEK i w PIĄTEK w centrum uwagi znajdą się kontakty i związki. Wzrośnie potrzeba rozmów, dążenie do sprawiedliwości i uczciwości. Ale możemy mieć skłonność do zacierania granic między pragnieniem a rzeczywistością, ideałem/opinią a faktem i chętnie przedefiniujemy wszystko, co nie pasuje do naszych wyobrażeń. Wyjaśnijmy istniejące nieporozumienia i stwórzmy jasny obraz sytuacji w odniesieniu do tego co realne i możliwe. Jeśli zdołacie porozmawiać z innymi jak równy z równym, będziecie gotowi świadomie wybrać dalszy kurs, a potem go bronić, to osiągniecie istotny przełom. Gorzej, jeżeli postanowicie uparcie trwać przy własnym punkcie widzenia albo odwrotnie – dostosujecie się z czystej potrzeby harmonii lub z miłości.

Prawdopodobnie związki zdominują również WEEKEND! W SOBOTĘ i w NIEDZIELĘ na pierwszy plan wysuną się silne uczucia i rozmaite emocje, wzrośnie też potrzeba ostatecznych rozwiązań i zasadniczych decyzji. Jeśli w minionych dniach strony przeprowadziły uczciwe rozmowy i wyjaśniły sobie własne stanowisko, teraz jest czas na jasne, wiążące decyzje lub ustalenia dotyczące dalszego kursu bądź statusu. Gorzej, jeżeli lęki, utrwalone wyobrażenia albo niechęć do podjęcia rozmowy nie pozwoliły uczciwie rozprawić się z problemem. Wtedy może nastąpić niebezpieczna eskalacja konfliktu, ew. przerwanie rozmów. Koniec tygodnia sprzyja aktywnościom, które w głębi duszy sporo dla nas znaczą.

 

Wielki czas Koziorożca!


Z SOBOTY na NIEDZIELĘ czeka nas najdłuższa noc w roku. Rano o 5.19 Słońce w swojej pozornej wędrówce po ekliptyce osiągnie punkt wysunięty najbardziej na południe i nastąpi przesilenie zimowe. Rozpocznie się astronomiczna zima! Poświęćcie tej nocy trochę czasu, żeby przemyśleć opisane na wstępie kwestie. Niewykluczone, że napłyną do Was ważne impulsy lub pojawi się przeczucie procesów, które przyniesie nadchodzący rok.

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »