Biała wdowa – Samantha Lewthwaite

Zamieszczony przez dnia Wrz 25, 2013

W sobotę, 21 września, członkowie somalijskiej islamistycznej bojówki Asz-Szabab wtargnęli do ogromnego kompleksu handlowego, strzelając i rzucając granaty. Zaskoczeni ludzie próbowali chować się w szybach wentylacyjnych albo ukryć za ladami. Wielu zdołało uciec. Jednak dla tych, którzy zostali otoczeni, najskuteczniejszym ratunkiem okazało się wyznanie. Muzułmanów puszczano wolno, ale musieli zdać test ze znajomości podstawowych modlitw i wymienić choćby kilka imion Allaha.

Wśród terrorystów była najprawdopodobniej „biała wdowa”, Brytyjka, która przeszła na islam. Samantha Lewthwaite, bo o niej mowa, jest wdową po zamachowcu samobójcy z londyńskiego metra z lipca 2005 roku.

Jej ojciec, brytyjski żołnierz i matka, irlandzka katoliczka, poznali się w Irlandii Północnej, a po paru latach przenieśli do Aylesbury na obrzeżach Londynu i tam dziewczyna spędziła większą część dzieciństwa. Po rozwodzie rodziców w 1995 roku ponoć znalazła pocieszenie u swoich muzułmańskich sąsiadów. Wkrótce zdała egzamin z religii i w wieku 17 lat przeszła na islam. Nałożyła muzułmański hidżab, a dżinsy zamieniła na szarawary i długą luźną rozciętą po bokach koszulę. Świat usłyszał o niej w 2005 roku.

7 lipca 2005 19-letni wówczas mąż Samanthy – Germaine Lindsay – wysadził się w powietrze na linii Piccadilly, zabijając 26 osób. Kobieta była wtedy w siódmym miesiącu ciąży z jego drugim dzieckiem. Od około dwóch lat jej nazwisko pojawia się w związku z doniesieniami o zamachach terrorystycznych w Afryce. W 2011 roku kenijska policja ogłosiła poszukiwanie młodej kobiety, matki trojga dzieci, podróżującej pod fałszywym nazwiskiem Natalie Faye Webb z paszportem RPA.

Co ciekawe, zarówno oficjalna data urodzenia (05.12.1983 rok), jak i ta widniejąca w fałszywym paszporcie przypadają na czas silnych zaćmień, co wskazuje na tragizm oraz fatalizm postaci. W pierwszym przypadku jest to zaćmienie Słońca w znaku Strzelca, w drugim zaćmienie Księżyca w Byku, w opozycji do Słońca z Plutonem w Skorpionie.

  Samantha Lewthwaite  Natalie Faye Webb

Horoskop radix (brak godz. ur.; z lewej) to niemal sztandarowy przykład kobiety głęboko wierzącej, przekonanej o swojej Prawdzie, wręcz zaślepionej przez religię i wyznawane ideały (Słońce/Księżyc + Jowisz/Neptun), która hołduje dewizie: prawda nas wyzwoli, musi imponować i robić wrażenie (wszystkie cechy Strzelca w wyolbrzymieniu). Dodatkowo Saturn i Pluton w Skorpionie (pierwszy wraca tranzytem na swoją pozycję radix!) wskazują na skłonność do radykalizmu, przeżyć ekstremalnych, balansowania na granicy życia i śmierci (Skorpion tradycyjnie kojarzony jest z terroryzmem), a Merkury w Koziorożcu na mentalne usztywnienie.

7 lipca 2005, kiedy doszło do ataku terrorystycznego w Londynie, w którym zginął jej mąż, Uran utworzył kwadraturę z Uranem(/Słońcem) radix. Wagę i przełomowy charakter tego zdarzenia podkreśla fakt, że w horoskopie radix Słońce tworzy koniunkcję z Uranem – takie połączenie zapowiada nietuzinkowość, efekt zaskoczenia, gwałtowną przemianę ja i w efekcie nową tożsamość (dosłownie lub w przenośni).

I tak „narodziła się” Natalie Faye Webb, ur. 29.10.1985 roku. Horoskop wyznaczony na ten dzień (powyżej, z prawej) wskazuje na ogromny rezerwuar mocy, która ze względu na rozchwianie emocjonalne zostaje niewłaściwie ukierunkowana, w efekcie daje skłonność do radykalnej, ekstremalnej postawy życiowej i prowadzi do autodestrukcji.

Nie ma dowodów potwierdzających udział Samanthy Lewthwaite w ataku w Nairobi, ale wcale nie dziwi to, że wspomina się o niej w tym kontekście…

 

Źródło: internet, m.in. GW, GW

Obraz: Pandora (1869), Dante Gabriel Rossetti.

 

© 2013 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »