Asertywność i siła przebicia 2. – 8.9.2019

Zamieszczony przez dnia Wrz 1, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: impulsy do podjęcia działania / zaangażowanie, asertywność i siła przebicia – w imię własnego interesu, jakiejś sprawy czy dla dobra ogółu? / najbliższe otoczenie, zdrowie i natura / nadzieje oraz oczekiwania w świetle aktualnych wydarzeń

 

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią procesy i decyzje tego tygodnia w wielu sferach życia wyznaczą kierunek na przyszłość. Przy tym chodzi zarówno o spektakularne, dramatyczne wydarzenia, jak również subtelne, zrazu niedostrzegalne ruchy. Wszystko, co teraz będzie miało miejsce, zostanie powiedziane albo uczynione, zainicjuje w szerszej perspektywie ważny proces rozwojowy.

 

Asertywność i siła przebicia!


W wielu dziedzinach, zarówno na poziomie indywidualnym, jak i zbiorowym, politycznym i gospodarczym, trzeba będzie dokonać oceny aktualnej sytuacji i zmiany kierunku. Wspólny mianownik dla tych procesów stanowią następujące pytania: Jak podchodzimy do problemów dnia codziennego, wyzwań związanych z najbliższym otoczeniem oraz środowiskiem naturalnym? W co i w jaki sposób angażujemy swoją wolę i siłę? Jak wygląda nasza asertywność i siła przebicia? Jak na nasze zachowanie wpływają ideologie, polityczne i społeczne dogmaty oraz wzorce ról? Czy jesteśmy gotowi podjąć współpracę dla wspólnego dobra? Czy kurs, który obraliśmy, faktycznie prowadzi nas do celu?

 

Rzeczowość i pragmatyzm


Jeśli rzecz dotyczy Was osobiście, to spróbujcie zbadać ją dokładnie, obiektywnie i rzeczowo. Poświęćcie przy tym równie dużo uwagi szczegółom, co obrazowi całości. Przystępując potem do działania, bądźcie gotowi ograniczyć się do tego, co aktualnie jest możliwe i wykonalne. Jeśli nie będziecie mieli zbyt wysokich oczekiwań względem siebie i innych, to istnieją spore szanse na wykonanie ważnych kroków. W efekcie możecie zrobić coś, co przyczyni się do realizacji niezwykłej wizji, projektu albo przedsięwzięcia, które w szerszej perspektywie odniosą sukces.

 

Optymizm kontra realia


W tych dniach przybiorą też na sile napięcia między wizjami czy ideologiami a konkretną rzeczywistością. Dlatego tam, gdzie do tej pory wszystko stawiano na kartę „wzrost i postęp”, gdzie górę brały zbyt optymistyczne, ideologiczne lub idealistyczne postawy, żądza dominacji czy posiadania jedynej prawdy, nastąpi konfrontacja z brutalną rzeczywistością. Jak zimny prysznic zadziałają teraz szokujące wydarzenia i odkrycia. Istnieje też spore prawdopodobieństwo, że dojdzie do eskalacji walki o władzę i dominację. Poza tym uwagę przykują dotychczas ignorowane lub bagatelizowane szczegóły oraz informacje. W efekcie zmianie ulegną nastroje związane z koniecznością podjęcia konkretnych działań.

Na pierwszy plan wysuną się tematy dotyczące przyrody i środowiska naturalnego (klimat), autorytetów i podziału ról społecznych, zdrowia oraz zrównoważonego rozwoju.
Jak bumerang powracać będzie kwestia równowagi między wygórowanymi oczekiwaniami a małostkowym, pesymistycznym podejściem do życia. Poza tym warto wykorzystać ten czas na zrobienie porządków i wyjaśnienie sytuacji.

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK szczególnie mocno da o sobie znać potrzeba uczciwości i sprawiedliwości. Gotowość podjęcia partnerskich negocjacji i pójścia na kompromis pozwoli nam przeprowadzić otwarte rozmowy
i stworzy ciekawe szanse. Może ona jednak kontrastować z silną w tym czasie potrzebą sprawowania władzy czy kontroli albo poczuciem zagrożenia i skłonnością do wysuwania nadmiernych roszczeń. Postarajmy się okiełznać takie tendencje. Jeśli – szukając kompromisowych rozwiązań – będziemy postępować rzeczowo, obiektywnie i pragmatycznie, możemy teraz podjąć istotne decyzje i w odniesieniu do zachodzących procesów obrać nowy kurs.
Również inne wydarzenia i decyzje, jakie tego dnia zapadną, uruchomią procesy, które będą bardzo ważne w kontekście dwóch nadchodzących lat. Połączenie Słońca z Marsem może znacząco pobudzić naszą asertywność, zwłaszcza w praktycznych, codziennych sprawach. Ostatnio taki aspekt miał miejsce w sierpniu 2017 roku i dotyczył głównie zodiakalnych Lwów oraz Lwic.

Istotne procesy zostaną też zainicjowane w związkach oraz kwestiach dotyczących wartości. W przypadku nadmiernych oczekiwań, wspaniałomyślnych gestów czy obietnic bez pokrycia sytuacja zrobi się problematyczna. Dodatkowo niektórzy poczują się mocno rozczarowani. W takiej sytuacji spróbujcie nie wysuwać pod adresem drugiej strony zarzutów czy oskarżeń – nie przyniesie to niczego dobrego. Warto postawić na asertywność i rzeczowość, pamiętajcie też, aby jasno wyrazić swoje pragnienia oraz potrzeby.

WTOREK i w ŚRODĘ wzrośnie emocjonalna intensywność. Teraz warto zgłębić powody swoich zachowań i próbować dotrzeć do sedna wybranego problemu. Jednocześnie będziemy bardziej skłonni do krytycznych uwag i prowokacyjnych czynów.
W środę dodatkowo pojawi się skłonność do upiększania i idealizowania rzeczy. Wykorzystajmy ten czas, żeby skonfrontować z jakimś dotychczas pomijanym tematem. Jeśli w trakcie trudnych dyskusji jasno przedstawicie swoje stanowisko, pozostaniecie rzeczowi i będziecie unikać gróźb oraz ciosów poniżej pasa, to istnieje szansa na omówienie i wyjaśnienie nawet najtrudniejszych spraw.

W CZWARTEK i PIĄTEK na pierwszy plan wysunie się potrzeba wolności i sprawiedliwości. Bardziej niż zwykle będziemy dążyć do prawdy oraz zapragniemy, aby poważnie traktowano nasze zdanie. Jakość czasu sprzyja rozmowom na najróżniejsze tematy, a także dyskusjom poświęconym kwestiom politycznym i religijnym. Jeśli będą one prowadzone w sposób uczciwy, rzeczowy i tolerancyjny, to możemy sporo zrozumieć i zdobyć ważne informacje. Niewykluczone, że uda się również znaleźć wspólny mianownik w jakiejś dotychczas spornej kwestii. Gorzej, jeśli górę weźmie dogmatyzm albo jedna ze stron spróbuje przekonać drugą, że jako jedyna ma rację.

 

Kompromitacja czy splendor?


W czasie WEEKENDU w centrum uwagi znajdą się wszelkiego rodzaju przywódcy i autorytety. Teraz zostaną przetestowane ich dawne wypowiedzi i obietnice, ale również uczciwość i wiarygodność.
W efekcie wzorce, które niegdyś były wielbione i witane z radością, spadną z piedestałów, a inne osoby zostaną na te piedestały wyniesione. W tym kontekście głównie w NIEDZIELĘ przypomną o sobie stare, niewyjaśnione sprawy, które wypaczą zdolność właściwej oceny aktualnej sytuacji. Banalne incydenty mogą teraz wywołać nadspodziewanie gwałtowne reakcje. Jeśli będziecie dostatecznie uważni i świadomi, to możecie wykorzystać końcówkę tygodnia, aby wyjaśnić problematyczne historie i dokonać oceny aktualnej sytuacji.

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.
© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

Wyślij komentarz

Translate »