Prognoza tygodniowa 14. – 20.1.2019

Zamieszczony przez dnia Sty 10, 2019

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: rewolucja, entuzjazm, spontaniczny zryw i uwolnienie – przełom czy zakończenie? / ujawnienie skandali i tajemnic / dotarcie do prawdy, ale również cenzura i kontrola informacji

 

W tych dniach będą oddziaływać różne i na pierwszy rzut oka sprzeczne energie. W większości przypadków chodzi o kontynuację zachodzących od dłuższego czasu procesów.

Ogólnie wyraźnie poczujemy potrzebę zmiany, która dała o sobie znać już w ubiegłym tygodniu. Ogarnie nas żądza czynu, odważnie przystąpimy do działania i spenetrujemy nowe obszary. Tym samym wzrośnie chęć uwolnienia się od sytuacji, które nas ograniczają czy przestały nam odpowiadać, zapragniemy też przełamać skostniałe struktury.

Osoby, które w minionych tygodniach odrobiły „zadanie domowe”, są świadome swoich zamiarów, potrzeb oraz obecnej sytuacji, mogą teraz osiągnąć pierwszy istotny przełom. Jednak wszyscy, którzy takiej świadomości nie mają, podejmując zbyt wielkie ryzyko, narażą się na trudne do przewidzenia konsekwencje albo zbuntują się przeciwko wszelkim autorytetom i osobom pragnącym osiągnąć konkretny cel.

Wyżej opisana postawa będzie mocno kontrastować z równie silną skłonnością do utrzymania za wszelką cenę starych struktur, ale również władzy i kontroli. W efekcie pojawią się blokady, opór i uniki. Opór nie zawsze oznacza problemy – chodzi o to, żeby uważnie przyjrzeć się własnym zasadom i temu, co w życiu ma dla nas znaczenie. Szczególnie należy odróżnić przestarzałe nawyki i formy od tego, co istotne, a tym samym warte ochrony i zachowania. Poświęćcie dostatecznie dużo czasu, żeby sprawdzić, gdzie Waszym zachowaniem kierują lęki, upór czy kompulsje, a gdzie trzeba bez żadnego ale zaangażować się w coś istotnego. Bądźcie gotowi zostawić to pierwsze, a całym sercem oraz ze wszystkich sił zawalczyć o to drugie. Jeśli jesteście gotowi na taki proces, to możecie teraz wykonać pierwszy krok w kierunku zasadniczej, owocnej transformacji. Natomiast hamując wszelkie zmiany albo wszystko uparcie kwestionując, sporo zniszczycie.

Na konkretnym poziomie przed sporym wyzwaniem staną teraz wszelkiego rodzaju przywódcy i autorytety. Jednocześnie zostaną wystawione na próbę rozmaite instytucje, urzędy, prawa i dogmaty. Ponieważ poczujemy ogromną potrzebę dotarcia do prawdy, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że na jaw wyjdą dotychczas pilnie strzeżone tajemnice. Niewykluczone, że pojawi się groźba ujawnienia ważnych informacji albo te zostaną zafałszowane przez cenzurę bądź manipulacje. Poza tym może dojść do blokad, strajków albo innych form demonstrowania władzy. Główniedotyczy to sfery komunikacji, handlu oraz transportu.

Na poziomie osobistym warto w tym przypadku zadać sobie pytanie o prawdziwą motywację, jaka kieruje naszym zachowaniem. Tam, gdzie jest ona autentyczna, gdzie odpowiada i służy temu, o co tak naprawdę chodzi, pokonamy nawet krytyczne momenty i osiągniemy owocne rezultaty. Jeśli jednak zachowaniem kierują ukryte zamiary i motywy albo wynika ono z czystej potrzeby demonstrowania władzy, to teraz może nastąpić eskalacja konfliktu, a finał będzie mocno destrukcyjny.

Równolegle do opisanych powyżej, częściowo gwałtownych procesów pojawią się również radosne, inspirujące doświadczenia. Tych ostatnich doświadczymy głównie w sferze związków oraz w kontaktach z przyjaciółmi. Spędźcie trochę czasu z ludźmi, których lubicie!

Z działających energii skorzystają również twórcze i kreatywne przedsięwzięcia. Pora nie sprzyja odpoczynkowi i znalezieniu spokoju. Również osoby złaknione romantycznych uniesień, współczucia i bezwarunkowej miłości mogą mieć problem z zaspokojeniem swoich potrzeb. Najlepiej zajmijcie się zadaniami, które wymagają pełnego zaangażowania i przedsiębiorczości. Z jakości czasu skorzystają także sporty.

 

Tydzień w szczególe


Opisane powyżej tematy i procesy dojdą do głosu już w PONIEDZIAŁEK. Tego dnia poczujemy silną potrzebę osiągnięcia czegoś, dlatego warto podjąć się rzeczy wymagających pełnego zaangażowania. Bądźcie gotowi bronić tego, co dla Was ważne oraz zadbajcie o odpowiednią porcję ruchu. [Księżyc w Baranie]

We WTOREK i w ŚRODĘ do głosu dojdzie potrzeba stabilności i bezpieczeństwa, spadnie poziom dynamiki oraz tempo życia. Warto teraz zaprowadzić i porządek w swoim życiu. Zredukujcie bieg i zróbcie coś, co Wam służy, co Was pokrzepi i wzmocni. Ciało oraz dusza będą Wam za to wdzięczne. [Księżyc w Byku]

Po dwóch nieco spokojniejszych dniach w CZWARTEK i w PIĄTEK w naszym życiu znowu nastąpi ożywienie. Poczujemy chęć odmiany i pobudzenia, potrzebę kontaktów i wymiany myśli. To dobra pora, żeby zadbać o swoje przyjaźnie i znajomości, również te wirtualne. Wykorzystajcie okazję, żeby porozmawiać o swoim samopoczuciu czy swoich pragnieniach oraz postawić pytania dotyczące kwestii, które już od dawna absorbują Waszą uwagę. Bądźcie otwarci i szczerzy! Jeśli powściągniecie skłonność do upiększania spraw albo stawiania prowokujących pytań, to istnieją spore szanse na osiągnięcie owocnych rezultatów i otwarcie nowych perspektyw. [Księżyc w Bliźniętach, Słońce w kwadraturze z Uranem 29° Barana, Merkury w koniunkcji z Plutonem 22° Koziorożca]

W PIĄTEK wieczorem wzrośnie napięcie i skłonność do ulegania irytacji. W czasie WEEKENDU trzeba będzie przejść do rzeczy. Z jednej strony ogarnie nas potrzeba przynależności i bezpieczeństwa, z drugiej – możemy czuć się traktowani protekcjonalnie albo ograniczeni, na co zareagujemy buntem i uporem. Postarajmy się znaleźć w otoczeniu ludzi, którzy akceptują nas takimi, jacy jesteśmy. Uwaga: mogą wystąpić nieoczekiwane zmiany i zwroty akcji. [Księżyc w Raku, Słońce wejdzie do znaku Wodnika]

 

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

 

Wyślij komentarz

Translate »