26 grudnia zaćmienie Słońca

Zamieszczony przez dnia Gru 20, 2019

Drugiego dnia świąt, 26 grudnia 2019 roku o 6.18 naszego czasu nastąpi zaćmienie Słońca.
Zjawisko będzie miało charakter obrączkowy. Zobaczą je mieszkańcy Omanu, Kataru, ZEA, Sri Lanki, Indonezji, Malezji, Malediwów oraz Singapuru.

Obrączkowe zaćmienie występuje wtedy, kiedy Księżyc – znalazłszy się między Ziemią a Słońcem – blokuje większość światła słonecznego.
W efekcie odnosimy wrażenie, że Słońce wgląda jak pierścień.

 

Zaćmienie Słońca


Słońce w astrologii symbolizuje ego, witalność, wolę działania i jasno określony porządek rzeczy. W chwili przesłonięcia przez Księżyc jego walory i cechy zostają zakwestionowane, a nawet wypaczone. Wtedy górę biorą instynktowne, emocjonalne, chaotyczne energie lunarne. Takie pobudzenie zazwyczaj dominuje przez kilka dni, zwłaszcza w tygodniu poprzedzającym zjawisko.
Nic dziwnego, że starożytni przypisywali zaćmieniom fatalistyczny charakter. Sposób, skutki i czas ich oddziaływania na daną osobę zależą od indywidualnego horoskopu. Mogą być destrukcyjne, ale również transformujące – dać zastrzyk energii, całkowicie zmienić dotychczasowy bieg życia i otworzyć w nim zupełnie nowy rozdział.

 

26 grudnia zaćmienie Słońca


Zaćmienie przypadnie w 4,07° Koziorożca. Dodatkowo Księżyc i Słońce połączą się z Jowiszem – to dobry omen! Jupiter jest astrologicznym sygnifikatorem szczęścia, powodzenia, wzrostu i ekspansji. Trzeba tylko uważać, żeby nie przesadzić!
Pragmatyczny i rzeczowy Koziorożec wymaga, aby projekty, plany i przedsięwzięcia miały solidne podstawy i mocne osadzenie w realiach. Z pewnością warto teraz stawiać na rzeczy konkretne, stabilne, trwałe i klarowne. Niewątpliwie korzystny aspekt z Uranem zapowiada nagłe, pomyślne zwroty akcji, szczęśliwe zbiegi okoliczności, przyjemne niespodzianki i powody do ekscytacji. Przede wszystkim liczy się to, co istotne, prawo, porządek, reguły oraz doświadczenie.

 

Stopień krytyczny


4 stopień Koziorożca należy do tzw. punktów sensytywnych. Dlatego w ostatecznym rozrachunku to, jakie będą skutki tej konfiguracji zależy, na ile jesteśmy otwarci na innych i gotowi stawić czoło własnej przeszłości. Osoby, które poradziły sobie ze swoimi problemami – dostrzegły wdrukowania, skrypty z dzieciństwa, fałszywe komunikaty, które kierują ich życiem, będą teraz miały znacznie łatwiej.
W przeciwnym razie problematyczne treści mogą ujawnić się w najmniej spodziewany sposób.

4,5° Koziorożca jako punkt grupowego przeznaczenia ma charakter Merkurego i Neptuna. W tym ujęciu oznacza wyobcowanie w rodzinie, ogłuszenie lub stłumienie percepcji. Poruszenie tego stopnia uruchamia stosowne lęki i psychiczne dolegliwości.

4,5° jako stopień krytyczny ma naturę Saturna i Urana w połączeniu z Neptunem. Tutaj zaobserwowano, że daje rozwody, kryzysy egzystencjalne, śmierć w najbliższym otoczeniu oraz zmiany o 180 stopni.

 

Rozliczenie z przeszłością


Na pierwszy plan wysunie się teraz przeszłość (zaćmienie w koniunkcji z Ogonem Smoka). Wydarzenia końca grudnia podejmą stare wątki, sprawy i problemy, które nie zostały rozwiązane. Prawdopodobnie przy okazji powrócą też demony przeszłości.
Archetypowo odżyją historie Kronosa/Saturna, którego zgodnie z przepowiednią zdetronizował własny syn Zeus/Jowisz, oraz Prometeusza. Ten ostatni ukradł bogom ogień, za co został skazany na wieczne męki i dopiero poświęcenie Chirona położyło im kres (zaćmienie w kwadraturze do Chirona 2° Barana).
W efekcie aktualności nabiorą konflikty ojciec-dziecko, tematy związane z sukcesją, roszczeniami do władzy oraz wyrównaniem starych rachunków. Przedmiotem zainteresowania stanie się urażona duma, kwestie dotyczące niesprawiedliwości, nadgorliwości, wygórowanych oczekiwań, nadmiernego ryzyka, bigoterii albo fanatyzmu. Wydarzenia tych dni mogą też wywołać kryzys tożsamości, dotyczący utraty wiary, braku poczucia sensu lub zaufania.

 

Przygrywka do stycznia 2020


Teraz trzeba zobaczyć, co już straciło rację bytu i jest tylko zbędnym balastem. Stawmy czoło demonom przeszłości i przekonajmy się, że w wielu przypadkach są one zwykłym cieniem. Niektórzy muszą pogodzić się z bolesnymi doświadczeniami i wyciągnąć z nich lekcję na przyszłość.
Jeśli zdołamy to uczynić oraz pokonamy własną słabość, wtedy zdarzenia przyjmą konstruktywny bieg i możemy rozpocząć coś nowego.
Gorzej, jeżeli osoby sprawujące władzę – w polityce czy w rodzinie – będą uparcie trwały przy swoich prawach i zechcą za wszelką cenę bronić starego porządku…

 

W strefie wpływów


Pod największym wpływem zaćmienia znajdą się urodzeni w dniach 25-27 grudnia. W tym przypadku pozostanie ono „aktywne” przez cały rok w horoskopie solarnym. Poza tym zaćmienie oddziałuje na wszystkie horoskopy z obsadą 3°-5° Barana, Raka, Wagi i Koziorożca. Czyli częściowo dotyczy ono urodzonych:
24-27 marca
25-27 czerwca
27-29 września

Ogólnie wydarzenia i doświadczenia z końca grudnia będą przygotowaniem na to, co nastąpi i rozpocznie się w styczniu 2020 roku.

 

© 2019 AstroTranslatio. All rights reserved

6 komentarzy

 1. Moja córka urodziła się 25.12. Zaćmienie jest widoczne w jej solariusz. Zastanawia mnie czy efekty tego zaćmienia może już zaobserwować u rocznego dziecka?

  • Dzień dobry,
   oczywiście wiele zależy od tego jak wygląda horoskop urodzeniowy, gdzie przypada zaćmienie i z jakimi elementami wchodzi w interakcję. W pierwszym rzędzie w przypadku dziecka może jednak zamanifestować na poziomie domu oraz najbliższego otoczenia. Pierwsze lata życia kształtują przyszłość młodego człowieka – w tym kontekście to może być bardzo ważny moment.
   Serdecznie Panią pozdrawiam, uściski i serdeczności dla maleństwa
   Monika

 2. Koniunkcja Jowisza ze Słońcem, u mnie urodzeniowo, właśnie czytam, że poza zaletami ma też wady; brak umiaru na przykład, wyolbrzymianie problemów, straty… Mogłabyś coś dodać? Pozdrawiam noworocznie.

  • Droga Małgorzato, koniunkcja Słońca z Jowiszem w ujęciu klasycznym daje „optymistyczne nastawienie do świata, skłonność do rozrzutności, chęć imponowania, brak umiaru, przecenianie swoich sił (w efekcie rozczarowania), rozdęcie ego, ogromną kreatywność, bezgraniczny entuzjazm” itd.
   W życiu wygląda to różnie. Wszystko zależy od tego, gdzie wypada takie połączenie (w jakim stopniu, domu i znaku), w jakich konfiguracjach z innymi sygnifikatorami, w jakich domach występują Lew i Strzelec, a przede wszystkim – jak bardzo człowiek żyje swoim horoskopem. W przypadku Słońca, naszej podstawowej zasady witalnej, jest to szczególnie ważne. Takich niuansów już książki nie uwzględniają. Zapraszam na warsztat 🙂
   Serdecznie pozdrawiam, Monika

   • Dzięki.

Wyślij komentarz

Translate »