26.10.2011. Nów w znaku Skorpiona

Zamieszczony przez dnia paź 25, 2011

W środę, 26 października, o godzinie 21:56 nastąpi nów w 3°03 Skorpiona. W tym znaku, poza Słońcem i Księżycem, obecnie przebywają również Wenus i Merkury.

Skorpion jest kojarzony ze śmiercią, rozkładem, tabu, tajemnicami, władzą, pieniędzmi seksem i podświadomością. Tak silna obsada tego znaku sprzyja konfrontacji z naszym Cieniem na bardzo głębokim, psychicznym poziomie. Niewykluczone, że wyjdą teraz na jaw jakieś ukryte informacje albo dowiemy się czegoś zaskakującego o sobie lub innych.

Dobrze byłoby znaleźć chwilę czasu na podsumowanie minionego miesiąca i refleksję zmierzającą do rozpoznania pobudek oraz motywów kierujących naszym zachowaniem. W przeciwnym razie w wielu przypadkach życie poprzez sytuacje zewnętrzne wymusi konfrontację z wypartymi lub tłumionymi treściami (nów w opozycji do Jowisza, władca nowiu – Mars – w kwadraturze do Wenus i Merkurego).


O tej porze roku przybywa nocy, a przyroda wycofuje swoje siły do wewnątrz, pozornie obumierając. Nowe ziarno zostało już zasiane, ale wzejdzie dopiero wiosną. Zanim natura odrodzi się, czeka nas wędrówka przez ciemności i chłody. Znak Skorpiona przypomina o cykliczności życia i procesów odnowy, o tym, że stare umiera, aby zrobić miejsce nowemu i tylko uwolnienie od rzeczy (osób), z którymi dotychczas identyfikowaliśmy się, warunkuje narodziny nowego „ja”.

Ten fakt wyjaśnia również związek Skorpiona z seksualnością. W zjednoczeniu z drugim człowiekiem możemy bowiem na chwilę przekroczyć granice własnego „ja” i stworzyć nową, inną – wspólną jakość. Nie bez powodu orgazm nazywany jest la petite mort, małą śmiercią.

I właśnie taki cel – przekraczanie własnych granic, bezwarunkowe zaangażowanie na rzecz wspólnoty, ogółu powinien przyświecać wszystkim działaniom osób z silną obsadą Skorpiona (ten znak bywa często podkreślony np. w horoskopach lekarzy, policjantów, farmakologów, genetyków, biochemików, na najwyższym poziomie – joginów). Jeśli człowiek tego nie czyni, wówczas do głosu dochodzi ciemna, popędliwa, obsesyjna strona znaku (widoczna u kryminalistów, psychopatów, szumowin społecznych, ludzi żyjących ze śmierci innych, w tym także ze śmierci zwierząt).

Za motto tego czasu mogłyby posłużyć słowa Goethego:

„Póki tego nie posiędziesz: Zgiń i znów się przemień!

Tylko smutnym gościem będziesz Na tej ciemnej ziemi.” (“Błoga tęsknota” J.W. von Goethe tłum. M. Jastrun)

Procesy odnowy i transformacji wspiera w tym czasie trygon Jowisza do Plutona (władcy Skorpiona). Należy jednak zachować szczególną uwagę, ponieważ ziemski władca nowiu, czyli Mars, tworzy ze znaku Lwa kwadraturę do Wenus i Merkurego w Skorpionie. Ten aspekt sprzyja wybuchom zazdrości, dramatycznym scenom, które poprzez manipulację zmierzają do osiągnięcia jakiejś korzyści (np. seksualnej czy finansowej), uzewnętrznianiu siły i wykorzystywaniu władzy do wymuszenia zbliżeń intymnych, szantażom i groźbom (związanych np. z ujawnieniem kompromitujących materiałów na temat kontaktów pozamałżeńskich bądź mafijnych).

Niewykluczone, że w tym czasie dojdzie też do wyraźnej konfrontacji antyklerykałów ze środowiskiem dewocyjnym i fanatykami religijnymi (dewocja kojarzona jest m.in. z uszkodzonym znakiem Lwa i Skorpiona).

Co ciekawe, 26 października obchodzi urodziny Janusz Palikot, u którego nów solarny niewątpliwie wyznaczy nowy rozdział życia.

Nadchodzące dni stoją pod znakiem namiętności, pożądania i silnej seksualności, warto jednak zachować szczególną ostrożność zwłaszcza w kontaktach z przygodnymi partnerami. Opozycja Jowisza ze znaku Byka daje skłonność do przesady i braku umiaru, a wspomniana kwadratura Lew-Skorpion sprzyja problemom z układem płciowym, intoksykacji pęcherza oraz chorobom zakaźnym przenoszonym przez krew.

Życzę Wszystkim, aby ciekawe wglądy poczynione w tym czasie oraz ekstatyczne doświadczenia, które go wzbogacą, posłużyły lepszemu poznaniu siebie.

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »