21.9.2011. Jan Kulczyk i łupkowe fiasko

Zamieszczony przez dnia Wrz 21, 2011

Dzisiaj prasa poinformowała o tym, że wyniki wierceń prowadzonych pod Poznaniem przez spółkę Aurelian Oil & Gas okazały się mało zadowalające. Ze spółką jest związany fundusz Kulczyk Investments należący do jednego z najbogatszych Polaków, Jana Kulczyka, a także kontrolowany przez George’a Sorosa – Soros Fund Management.

Po dokonaniu testowego odwiertu ze złoża popłynęło mniej gazu, a za to więcej wody, dlatego szacuje się, że jego wydobycie będzie znacznie mniejsze od oczekiwanego.

Dyrektor generalny Aurelian wyraził rozczarowanie z tego powodu i zapowiedział, że do czasu wyjaśnienia gorszych wyników wierceń spółka wstrzyma dodatkowe prace na innym polu, zrewiduje też plany sprzedaży gazu. Zgodnie z umową zawartą dwa lata temu gaz ma kupować Kulczyk Investments. W związku z powyższym kurs akcji Aurelian na londyńskiej giełdzie spadł z ponad 45 do 15,7 funta za sztukę.

Ta informacja jest przykładem napięć, niepokojów i zaskakujących informacji, które mogą dawać się we znaki szczególnie osobom mającym w swoich horoskopach obsadę pierwszego dekanatu Barana, Raka, Wagi i Koziorożca (szczegóły w Kalendarzu Astrologicznym).

Godzina urodzenia Jana Kulczyka (ur. 28.6.1950 r., Bydgoszcz) nie została upubliczniona, ale w horoskopie sporządzonym na 12:00 widać kilka bardzo silnych, nieharmonijnych aspektów, m.in.:

kwadraturę tranzytującego Urana do Słońca (i Urana) radix w znaku Raka (nagłe, nieprzewidziane wydarzenia, rewolucje w życiu),

koniunkcję Urana z Głową Smoka (zmiana kursu w życiu);

opozycję tranzytującego Plutona do Urana (aspekt pokoleniowy);

kwadraturę tranzytującego Plutona do Marsa (przymus, presja skłaniająca do działania);

koniunkcję Saturna z Księżycem (ta ostatnia zależy oczywiście od godziny urodzenia, zakładam jednak, że napływowi takich informacji towarzyszą typowe dla tej koniunkcji stany emocjonalne zwane ogólnie minorowym nastrojem).

Widoczna obok grafika (w celu powiększenia proszę kliknąć na obrazek) przedstawia moment, w którym odczytałam informację o odwiercie.

W tym przypadku problemem okazała się woda, to właśnie z jej powodu zyski mają być niższe od oczekiwanych, a właściciela horoskopu zapewne ścisnęło za gardło. Tranzytujący Neptun w znaku Wodnika tworzy kwadraturę z Wenus w znaku Byka (solidne finanse, stan posiadania, mocne osadzenie w realiach, materializm itp.), posadowioną w koniunkcji z gwiazdą stałą o nazwie ALGOL (brutalna i gwałtowna; w złym układzie zapowiadała niegdyś ścięcie głowy, dziś raczej uduszenie albo powieszenie). Aspekt nie już ulegnie uściśleniu, ale mimo to działa, powodując np. straty finansowe  czy iluzje.

Gaz łupkowy możemy przyporządkować do znaku Koziorożca, który sygnifikuje złoża oraz zasoby ziemi, a także po części do znaku Ryb. Zatem, jeśli idzie o przedstawiony horoskop, korzystnych informacji w tej materii należałoby oczekiwać, kiedy Pluton utworzy sekstyl z Jowiszem (2012), a później trygon z Saturnem (2015).

© 2011 AstroTranslatio. All rights reserved.

Wyślij komentarz

Translate »