Horoskop tygodniowy 21. – 27.5.2018

Zamieszczony przez dnia Maj 20, 2018

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: w drodze do innego świata / oczekiwania bazujące na starych wyobrażeniach bądź ideologiach / przedyskutować nowe pomysły i wizje / w poszukiwaniu bezpieczeństwa / wartości wystawione na próbę: na czym można polegać?

 

W ubiegłym tygodniu musieliśmy stawić czoło silnie skumulowanym energiom, a co za tym idzie rozmaitym turbulencjom i impulsom, teraz napięcia nieco opadną i pod względem energetycznym ulegną znacznemu rozładowaniu. W efekcie najbliższe dni przyniosą zróżnicowane przeżycia i doświadczenia, powstanie też większa przestrzeń do działania. Ogólnie chodzi o to, aby zająć się zainicjowanymi wcześniej procesami, uporządkować je i rozważyć podjęcie kolejnych kroków.

Układy astrologiczne zapowiadają różny bieg zdarzeń. Dlatego zależnie od horoskopu, wewnętrznego nastawienia i tematu czekają nas rozmaite doświadczenia.

Po pierwsze, w tych dniach wzrośnie ochota na dyskusje i debaty [Słońce w Bliźniętach]. Możemy teraz wysondować oraz rozwinąć nowe pomysły, wizje i związany z nimi potencjał. Jeśli będziemy gotowi wyrazić własne zdanie, poważnie rozważyć to, co mają do powiedzenia inni, a dodatkowo damy szansę nonkonformistycznym, pozornie szalonym pomysłom, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że osiągniemy korzystne, długofalowe efekty. Na konkretnym poziomie w tym kontekście istotną rolę odegrają możliwości stwarzane przez nowoczesne technologie (IT, AI), sieci społecznościowe i media. Zadbajcie o wymianę poglądów oraz dobry kontakt z innymi.

Po drugie, wzrośnie skłonność do patrzenia na świat przez okulary starych spraw, związanych z nimi wzorców lub wartości. W tym kontekście podjęte działania lub ich brak będą zależały od oczekiwań czy przyjętych założeń (pozytywnych lub negatywnych). W najlepszym razie rzeczywistość wyraźnie pokaże, gdzie nasze nadzieje i przewidywania były zbyt wygórowane i nierealne. W tym przypadku chodzi o to, aby zastanowić się nad tym, co jest możliwe.

Gorzej, jeśli – doznawszy rozczarowania – zaczniemy szukać winnych. Wtedy podjęte przez nas działania mogą bazować na lękach, zagrożeniach, urazach, frustracjach i żądzy zemsty, które korzeniami tkwią w głębokiej przeszłości. Wówczas możliwe są dwa warianty zachowań: jedni wycofają się do swojego bastionu i otoczą murem, inni wręcz przeciwnie – zadziałają zgodnie z zasadą, że najlepszą formą obrony jest atak. Warto mieć na uwadze, że każda z tych postaw będzie miała mało wspólnego z aktualną sytuacją, a znacznie więcej ze starymi wyobrażeniami i wydarzeniami. Jeśli w takich momentach zdejmiemy okulary przeszłości i zobaczymy, jak jest naprawdę, to mogą nastąpić zaskakujące zwroty akcji.

Zgodnie z inną konfiguracją w tych dniach wzrośnie też potrzeba przynależności, serdeczności, pewnej przestrzeni oraz bezpiecznego portu [Wenus w Raku]. W związku z tym większą uwagę przykują tematy rodziny, ojczyzny, przyjaciół i najbliższego otoczenia. Na znaczeniu zyskają także kwestie tradycji, bliskości i dotyku, jak również wartości materialne.
W najlepszym razie wyraźnie zobaczymy, co jest wiążące, godne zaufania i na czym można budować. Jednak i tutaj wyraźnie zaznaczą się granice możliwości oraz poczujemy związane z tym otrzeźwienie. W takim przypadku nie zniechęcajcie się, potraktujcie raczej swoje doświadczenie jako okazję do oddzielenia ziarna od plew.

 

Tydzień w szczególe


W PONIEDZIAŁEK Zielonych Świątek zapragniemy zrobić coś, co sprawia nam radość i frajdę. Tego dnia możemy liczyć na inspirujące kontakty z innymi ludźmi, również zaiskrzy erotycznie! Z działających energii skorzystają wszystkie działania o kreatywnym, rozrywkowym charakterze. Poświęćcie trochę czasu, żeby cieszyć się słoneczną, przyjemną stroną życia, ale nie oczekujcie zbyt wiele. [Księżyc w Lwie]

We WTOREK i w ŚRODĘ będziemy musieli świadomie zadbać o to, co mamy do zrobienia. Jeśli zadacie sobie pytanie, co w danej chwili faktycznie jest dla Was ważne, a potem wybadacie konkretne uwarunkowania, istniejące możliwości i propozycje, to możecie osiągnąć znacznie więcej niż na początku będzie się wydawać. Poza tym układy sprzyjają działaniom związanym ze zdrowiem i przyrodą, jak również z pertraktacjami polegającymi na skonkretyzowaniu czegoś i wynegocjowaniu szczegółów lub najlepszych warunków. [Księżyc w Pannie, Merkury w opozycji do Jowisza 17°]

CZWARTEK i PIĄTEK zdominuje temat związków. W tych dniach wzrośnie potrzeba kontaktów, rozmów, poważnych spotkań i wiążących negocjacji. Ciekawe możliwości pojawią się zwłaszcza tam, gdzie zdołamy znaleźć wspólne zainteresowania i ideały oraz zadbać o nie. Niewykluczone, że zostaną też wykonane pierwsze kroki na drodze do podjęcia owocnej współpracy. Gorzej, jeżeli zabraknie nam gotowości, aby porozmawiać z drugą stroną jak równy z równym albo spróbujemy osiągnąć swoje cele przy pomocy manipulacji, szantażu lub podstępu. [Księżyc w Wadze, Słońce w trygonie do Marsa 4° Wodnika]

Podczas WEEKENDU zapanuje specyficzny nastrój. W SOBOTĘ i w NIEDZIELĘ poczujemy potrzebę poważnych, autentycznych i intensywnych więzi emocjonalnych. Jeśli jesteście z ludźmi, którzy są Wam naprawdę bliscy i mają dla Was znaczenie, to możecie teraz doświadczyć czegoś głębokiego i poruszającego. Ewentualnie zobaczycie, co Was ze sobą wiąże. Te dni nie sprzyjają lekkim przygodom ani powierzchownym pogaduszkom. [Księżyc w Skorpionie, Wenus w opozycji do Saturna 9°]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2018 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »