Horoskop tygodniowy 14. – 20.5.2018 (Uran)

Zamieszczony przez dnia Maj 13, 2018

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: przejście do nowej fazy / koniec i początek / ruszajmy! / wstrząsnąć podstawami / czas zakwestionować wartości duchowe, wirtualne i materialne – Uran w Byku

 

Astrologiczne konfiguracje nadchodzącego tygodnia mają bardzo szczególny charakter i wyraźnie nadadzą impet biegowi wypadków. Dlatego doświadczenia i wydarzenia najbliższych dni będą symbolizować ważną energetyczną przemianę, a dodatkowo mogą dostarczyć wskazówek dotyczących najbliższych siedmiu lat.

Warto więc zwrócić uwagę również na takie incydenty, które na pierwszy rzut oka wydadzą się nieistotne lub banalne – zarówno na poziomie zbiorowym, globalnym, jak i w życiu osobistym. Otóż mogą one być sygnałem albo metaforą przełomu, który w szerszej perspektywie okaże się znaczący i kompleksowy. Symbolicznie w tym tygodniu zadrży ziemia, a poruszone płyty tektoniczne, ewentualnie wartości ulegną przesunięciu! W efekcie otworzą się nowe przestrzenie, a to, co istniało, zostanie wchłonięte przez czeluść. Na pierwszy plan wysuną się tutaj przede wszystkim dwa zakresy tematyczne.

Po pierwsze chodzi o panujące wartości i nasze o nich wyobrażenia, o to, co uważamy za wartościowe i cenne w naszych oczach. W tym kontekście mogą nastąpić zaskakujące zmiany, napłyną informacje, które wstrząsną dotychczasowymi zasadami i założeniami, otwierając przed nami zupełnie nowe perspektywy. Struktury, roszczenia czy prawa, tradycyjnie uznawane za pewne bądź oczywiste, mogą ukazać się w zupełnie nowym świetle albo zostaną zakwestionowane. Również w sprawach dotyczących podejścia do „pieniędzy”, kwestii własności, tego, co do kogo należy, nastąpią zaskakujące turbulencje. Inaczej spojrzymy też na rolę wartości wirtualnych lub duchowych. Ewentualnie okaże się, że trzeba na nowo przemyśleć oraz zrewidować podejście do wartości materialnych.

Także w innych sferach życia zostanie zachwiana potrzeba bezpieczeństwa, stabilności, wiarygodności i ciągłości. Zobaczymy, że nawet rzeczy, związki oraz ustalenia, które do tej pory były absolutnie niezawodne i pewne, nagle takie być przestaną. Jednak tam, gdzie pojawi się gotowość wyjścia poza znane, utarte schematy, pewniki, wyobrażenia, gotowość opuszczenia ram tego co swojskie i zbadania nowych obszarów, będziemy mogli odkryć nowe, na dłuższą metę bardzo obiecujące możliwości.

Na konkretnym poziomie w tym kontekście naszą uwagę przykują: prawa patentowe, kryptowaluty, kreatywne pomysły, dane, informacje, sieci społecznościowe i kontakty. Warto okazać tu ciekawość i zainteresowanie, postawić pytania i być gotowym na zbadanie dotychczas nieznanych obszarów, światopoglądów czy wymiarów.

W tych dniach ważną rolę mogą odegrać również kwestie Matki Ziemi, przyrody, a także zasobów naturalnych. Z jednej strony nieoczekiwane wydarzenia pokażą nam istniejące zależności, powodując zmianę toku myślenia. Z drugiej – również w tym zakresie może nastąpić zderzenie głoszonych ideologii oraz wyobrażeń z koncepcjami związanymi ze zmianą klimatu, emisją dwutlenku węgla do atmosfery czy eksploatacją ograniczonych zasobów naturalnych albo okaże się, że rzeczy, które w teorii brzmią przekonująco bądź wirtualnie wydają się możliwe do zrealizowania, przegrywają w zderzeniu z konkretną rzeczywistością.

Potraktujcie wydarzenia, doświadczenia oraz informacje, które napłyną, jako impuls zachęcający do spojrzenia na własne życie, wyznawane wartości i własny światopogląd innym okiem. Podczas nadchodzącego lata zostaną jeszcze wielokrotnie podjęte wątki zainicjowanych teraz procesów i będą temu towarzyszyć częściowo bardzo zaskakujące zmiany.

Oprócz tycz wszystkich zawirowań, na codziennym poziomie życie będzie dalej biegło swoim tokiem. W związku z tym możemy z jednej strony przygotować się na ciekawe spotkania, z drugiej dojdzie do gwałtownych konfliktów. Szczególną ostrożność trzeba zachować w kontakcie z nowoczesną technologią – grożą awarie, zwarcia i wypadki. Również w sporcie nastąpią spektakularne zdarzenia.

 

Tydzień w szczególe


Tydzień rozpocznie się dość spokojnie. Chociaż na drugim planie zacznie tworzyć się napięcie i wzrośnie gotowość do ulegania irytacji, to w PONIEDZIAŁEK będziemy odczuwać silną potrzebę znalezienia czasu na cieszenie się przyjemnymi stronami życia. Nie pozwólcie, aby ktoś Was ponaglał albo wywierał na Was presję. Delektujcie się chwilą obecną!

We WTOREK nastrój ulegnie wyraźnej zmianie i wzrośnie pobudzenie. Tego dnia o 13:48 nastąpi nów, a o 17:27 Uran (odpowiedzialny za większość opisanych na wstępie procesów) przejdzie do znaku Byka.
W efekcie już po południu napłyną istotne impulsy, które nadadzą dynamikę wydarzeniom kolejnych dni. Możecie wykorzystać te energie, żeby zatrzymać się na chwilę i wychwycić swoje bodźce do działania albo podszepty intuicji. Jeśli powiążecie je z aktualną sytuacją oraz z tym, co w głębi duszy jest dla Was ważne, to uzyskacie istotne wskazówki zapowiadające dalszy bieg wypadków. [Księżyc w Byku, Uran wchodzi do znaku Byka]

W ŚRODĘ nastąpi apogeum energetycznych oddziaływań związanych z zachodzącą zmianą. Tego dnia poczujemy ochotę na eksperymenty oraz gotowość przeżycia jakiejś (ryzykownej) przygody. Nie zabraknie nam również ciekawości ani zainteresowania rozmowami. Wykorzystajmy ten czas, aby dojść do przełomowych wniosków i poczynić ciekawe spostrzeżenia. Uwaga, mogą wystąpić nieoczekiwane zmiany bądź reakcje.

W CZWARTEK dominować będzie potrzeba rozmów i ekscytujących kontaktów, poczujemy przypływ wyobraźni oraz inspiracji. Warto teraz spotkać się z przyjaciółmi i wnieść trochę świeżego powietrza do swoich związków. Z działających energii skorzystają też flirty i kreatywne działania. [Księżyc w Bliźniętach]

W PIĄTEK nastąpi kolejna istotna, ale mało uchwytna zmiana energetyczna, dodatkowo napłyną nowe impulsy. Źródło tych ostatnich tkwi w głębokich pokładach naszej świadomości, a także w subtelnych, nieuchwytnych ruchach Ziemi, morza oraz przyrody pojmowanej jako całość. [Lilith w koniunkcji z Plutonem 22° Koziorożca]

Wydarzenia piątku i SOBOTY mogą zachęcać do zmiany globalnych, narodowych, rodzinnych układów władzy lub naszej psychicznej struktury. Na poziomie indywidualnym na pierwszy plan wysuną się uczucia. Poza tym wzrośnie potrzeba ojczyzny, przynależności i wspólnoty. Dlatego to sprzyjający czas, żeby zająć się tematami domowymi albo rodzinnymi. Z działających energii skorzysta też aktywność na łonie natury lub działania związane z przyrodą. [Księżyc w Raku]

W NIEDZIELĘ poczujemy potrzebę osobistego zainteresowania i twórczych dokonań. To również dobra na dokonanie podsumowań. Zastanówcie się, w jakim punkcie swojego życia jesteście i co jest dla Was istotne. Warto też poświęcić teraz trochę czasu działaniom i tematom, które sprawiają Wam frajdę. [Księżyc w Lwie]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2018 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »