Horoskop tygodniowy 30.4. – 6.5.2018

Zamieszczony przez dnia Kwi 28, 2018

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: krok po kroku, krok po kroczku – ruszyć nową drogą / utrwalić to, co już jest i wysondować nowe rozwiązania / warto być pragmatycznym

 

Po dość intensywnym okresie, w którym dominowały zmiany oraz nowe impulsy, teraz – z astrologicznego punktu widzenia – emocje nieco opadną i będzie bardziej spokojnie. Dlatego to dobra pora, żeby zająć się doświadczeniami minionych tygodni oraz podjętymi decyzjami – przepracować je, przetrawić, utrwalić to, co znaleźliśmy i osiągnęliśmy albo podjąć pierwsze konkretne działania w nowym kierunku.

Zapanuje raczej poważny, powściągliwy nastrój. W efekcie będziemy mogli  pragmatycznie i rzeczowo zająć się sprawami, które tego wymagają, i w sposób zdyscyplinowany zadbać o wszystko, co zaplanowaliśmy. Wykorzystajcie okazję, żeby uporządkować swoje życie i uzyskać jasny obraz aktualnej sytuacji oraz tego, co jest dla Was istotne. Nie oczekujcie jednak szybkich rozwiązań, spektakularnych zmian ani dużych skoków. Powściągnijcie niecierpliwość i postarajcie się niczego nie wymuszać. Najwięcej zyskacie, posuwając się do przodu stopniowo, krok po kroku. Na codziennym poziomie energie najbardziej sprzyjają aktywności na łonie natury, przedsięwzięciom związanym z przyrodą, jak również realizacji zadań, na które po prostu przyszła pora.

Teraz pojawi się poczucie ciężkości i skłonność do zadumy. Dlatego wiele osób może odczuwać brak radości życia i trudność ze znalezieniem motywacji do działania. Tylko w związkach i codziennych kontaktach pojawią się chwile wypełnione lekkością bytu. Tutaj możemy zażyć świeżego powietrza, liczyć na ekscytujące spotkania, niezobowiązujące flirty albo napływ wiosennych uczuć. Szukajcie takich doświadczeń i cieszcie się nimi! Niech będą radosnym światełkiem w mniej pogodnym okresie. Nie spieszcie się jednak z podejmowaniem wiążących zobowiązań.

Ponieważ nadchodzący tydzień nie będzie obfitował w spektakularne wydarzenia, dlatego powstanie przestrzeń dla indywidualnych procesów i różnych osobistych doznań. W efekcie Wasza postawa i zachowanie wywrą znaczący wpływ na to, czego doświadczycie. Istnieje też spore prawdopodobieństwo, że dadzą o sobie znać nieświadome, wyparte tematy.

Dla wielu osób będzie to spokojny, niemal nudny okres. Głównie w drugiej połowie tygodnia nieoczekiwane zwroty akcji mogą jednak wywołać spore poruszenie. W sprawach związanych z mediami, handlem i komunikacją zostaną odkryte (kolejne) skandale i w efekcie dojdzie do polowania na czarownice albo zmiany sposobu myślenia. Z kolei wydarzenia i doświadczenia w sferze wartości i związków mogą zapowiadać przetasowania, które nastąpią w najbliższych tygodniach.
Artyści i wszelkiego rodzaju twórcy wykorzystają działające teraz energie oraz związaną z nimi inspirację do realizacji swoich projektów.

 

Tydzień w szczególe


PONIEDZIAŁEK i WTOREK będą miały szczególny charakter. W nocy z niedzieli na poniedziałek nastąpi pełnia (2:58), a z poniedziałku na wtorek – noc Walpurgii. W efekcie poczujemy ogromną potrzebę intensywności i głębi, jak również radość z rzeczy tajemniczych i ukrytych. Jeśli poświęcicie dostatecznie dużo czasu na to, aby zgłębić wybrany temat, to macie spore szanse poczynić ważne wglądy. Niewykluczone, że w zupełnie nowym świetle ujrzycie wydarzenia, które miały miejsce w połowie kwietnia. Poza tym to dobry czas na zmysłowe, erotyczne uniesienia. Gorzej, jeśli górę weźmie skłonność do upierania się przy utrwalonych, skostniałych wyobrażeniach czy ideologiach i ich żarliwej obrony. Nie dajcie się sprowokować! [Księżyc w Skorpionie]

W ŚRODĘ i w CZWARTEK poczujemy ogromną potrzebę aktywności i rozmów. W tych dniach wzrośnie gotowość do zajmowania się kwestiami intelektualnymi oraz takimi, których do tej pory nie zgłębiliśmy. Wykorzystajcie okazję, żeby wspólnie z kolegami czy przyjaciółmi przedyskutować otwarte kwestie, nowe pomysły i wizje. Owocne rezultaty przyniesie też burza mózgów poświęcona przyszłości. [Księżyc w Strzelcu]

W PIĄTEK dadzą o sobie znać opisane na wstępie ciężkość oraz pewne otrzeźwienie. W najlepszym razie możemy wykorzystać energie tego dnia, żeby poświęcić się zadaniu, które wymaga dużej uwagi, koncentracji i skupienia. Z energii skorzystają również wszelkiego rodzaju porządki. Na wszystko, co teraz zrobicie, wygospodarujcie dostatecznie dużo czasu!

WEEKEND zdominują rozmaite tendencje. Z jednej strony w sobotę i w niedzielę pojawi się potrzeba dokładności, precyzji i klarowności. Z tym związana będzie silna chęć przeforsowania tego, co uznamy za słuszne. Z drugiej strony zapragniemy spotkać się z innymi ludźmi, porozmawiać oraz poeksperymentować z nowymi pomysłami. Zderzenie tych dwóch tendencji może doprowadzić do gwałtownych napięć, a nawet wybuchów. W tym kontekście przede wszystkim wydarzenia i doświadczenia niedzieli mogą zainicjować jakiś ważny, brzemienny w skutki proces. [Księżyc w Koziorożcu, 16:48 Księżyc wstąpi do Wodnika]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2018 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »