Prognoza tygodniowa 16. – 22.4.2018

Zamieszczony przez dnia Kwi 15, 2018 | 0 komentarzy

Prognoza tygodniowa 16. – 22.4.2018

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: zmiana trendów, zmiana pływów, zmiana perspektywy / stara wiedza, nowe ustalenia i nieoczekiwane zwroty akcji / wola ma niejedno oblicze / kiedy wszystko zaczyna przebiegać niezgodnie z naszymi oczekiwaniami…

 

Ten tydzień w dużej mierze wytyczy kierunek na przyszłość. Może on obrócić koło losu, zainicjować w naszym życiu kolejną fazę albo – analogicznie do obrazu „Wisielca” z wielkich arkan kart tarota – ukazać dotychczasowe procesy i doświadczenia w zupełnie nowym świetle. Przy tym istnieje spore prawdopodobieństwo, że wydarzenia, jakie teraz nastąpią, nawet jeśli sprawią wrażenie banalnych, uruchomią proces, który późnej okaże się bardziej znaczący, niż przypuszczamy. W związku z tym na szczególną uwagę zasługują pewne konkretne tematy.

Po pierwsze zostanie otwarty nowy rozdział w zachodzącym procesie zmiany hierarchii wartości. Związane z nim wydarzenia mogą mieć bardzo złożony i początkowo nawet sprzeczny charakter. W trakcie tygodnia nasili się dążenie do bezpieczeństwa i stabilności. W tym kontekście znaczenia nabierze ochrona majątku i praw, ale również świadome podejście do kwestii zasobów przyrody. Jednocześnie to, co teraz nastąpi, postawi w nowym świetle wartość nowoczesnej technologii i skłoni nas do zastanowienia się nad znaczeniem wartości niematerialnych.

W najlepszym razie zdołamy połączyć rzeczy konkretne lub naturalne z duchowością albo poziom czysto ludzki z możliwościami, jakie stwarzają nowoczesne środki komunikacji. Tego rodzaju eksperymenty, kreacje czy pozornie przypadkowe odkrycia mogą później okazać się prekursorem nowej ery. Gorzej, jeśli zabraknie nam gotowości do zmiany i za wszelką cenę spróbujemy utrzymać stare struktury (władzy). Spiętrzone w ten sposób energie mogą w kolejnych tygodniach wywołać istne trzęsienie ziemi.

Problemy pojawiają się również wtedy, jeżeli górę weźmie jednostronna koncentracja na nowoczesnych technologiach, naukowym postępie i jego możliwościach albo duchowe, abstrakcyjne koncepcje, a zostaną zaniedbane: czysto ludzki, zmysłowy poziom doświadczenia życia, serce oraz szacunek dla tego, co realne. Także w tym przypadku zemści się pogarda dla natury oraz jej praw, jak również zlekceważenie podstawowych ludzkich potrzeb. Ponadto na jaw mogą wyjść skutki dawnych ekscesów finansowych czy seksualnych, ewentualnie ujrzymy w nowym świetle istniejącą relację zależności.

 

Mars w natarciu


Dodatkowo istotna zmiana nastąpi w sprawach związanych z asertywnością, z egzekwowaniem swoich praw czy z agresją. Może okazać się, że użycie dużej siły woli, nadmierny aktywizm albo próba osiągnięcia czegoś za wszelką cenę nie doprowadzą nas do upragnionego celu, a nawet wywołają efekt odwrotny do oczekiwanego. Tego rodzaju sytuacje mogą wzbudzić złość albo lęki i zwątpienie. Jednocześnie nastąpią doświadczenia, które uzmysłowią nam siłę współczucia, zrozumienia, pokory i łagodności. W tym kontekście osoby spokojne i często niepozorne mogą zostać prawdziwymi bohaterami, a ci, którzy wierzą, że brutalną siłą opanują świat, muszą liczyć się z poważnymi komplikacjami, a nawet ze zniszczeniem.

Jeśli spotka Was coś podobnego, to po pierwsze nie próbujcie niczego wymuszać, a nawet bądźcie gotowi złożyć ofiarę (ale sami nie bądźcie ofiarą!), uzbrójcie się w cierpliwość i róbcie to, co w danej chwili jest możliwe,  jednak pozostańcie wierni temu, co w głębi duszy ma dla Was znaczenie – swoim właściwym zamiarom. Wtedy może nastąpić nieoczekiwany zwrot akcji.

 

Amazonka i wojownik


Na tapecie znajdzie się również kwestia podziału ról na typowo męskie i kobiece oraz „walka płci”. Sporą sensację wywołają skandale i przełamane tabu. Ponadto nie można wykluczyć, że wydarzenia albo zachowanie ważnych postaci pokażą nam, co byłoby możliwe, gdyby mężczyzna i kobieta byli sobie równi, a różne siły uległy dopełnieniu.
Zadajcie sobie pytanie, jakie stereotypowe wyobrażenia o pozycji kobiety i mężczyzny w społeczeństwie, ale również uprzedzenia w tym zakresie warunkują Wasze zachowanie? Jaki macie stosunek do swojej siły? W jaki sposób forsujecie własne interesy? Jaki macie stosunek do drugiej strony, która zachowuje się w odmienny sposób? W tym tygodniu nadarzy się okazja pojęcia odważnych działań i zainicjowania czegoś nowego w tym zakresie.

Na codziennym, konkretnym poziomie najbliższe dni z jednej strony przyniosą nam mieszankę entuzjazmu, niecierpliwości i impulsywności, a z drugiej potrzebę stabilności i bezpieczeństwa. Ponieważ wiele spraw nie będzie przebiegało zgodnie z naszym życzeniem i planem, będziemy musieli okazać cierpliwość i zaufanie w obraną drogę. Energie najbardziej sprzyjają aktywnościom związanym z realizacją jakiegoś przedsięwzięcia. Duże możliwości pojawią się zwłaszcza tam, gdzie istnieje gotowość opuszczania utartych ścieżek i eksperymentowania z nowymi rozwiązaniami. W sprawach finansowych warto zachować dużą ostrożność. Uważajcie na skłonność do przesady przy bardzo atrakcyjnych ofertach. W związkach chodzi teraz o to, aby zająć się istniejącymi zależnościami, wzajemnymi oczekiwaniami i społecznymi wzorcami ról. Pary zakochanych mogą liczyć na wiele zmysłowych przyjemności.

 

Tydzień w szczególe


Tydzień rozpocznie się silną energetyczną pobudką. Nów, jaki nastąpi w PONIEDZIAŁEK rano (3.57), przyniesie sporo entuzjazmu, rozbudzi potrzebę eksperymentów i ryzykownych przedsięwzięć. Jednak już po południu poczujemy silną potrzebę bezpieczeństwa i rozkoszy, która nieco wyhamuje gwałtowne impulsy. Poza tym konfiguracjom poniedziałku i WTORKU będzie towarzyszyć mieszany program. Wzrośnie chęć zmysłowych doznań i zaiskrzy erotycznie, nie zabraknie nam też kreatywnych pomysłów. W powietrzu nadal wyczuwalna będzie skłonność do ulegania irytacji związana z tendencją do nadmiernych oczekiwań albo przesady, która może prowadzić do gwałtownych reakcji, jeśli sprawy nie pójdą po naszej myśli. Oba dni nadają się do aktywności na łonie natury albo do działań związanych z przyrodą. Z tych energii skorzystają również projekty o twórczym, kreatywnym charakterze. W związkach poczujemy wiosnę i motyle w brzuchu, możemy też liczyć na rozmaite inspirujące doznania. [Nów 27° Barana w koniunkcji z Uranem, od 10:50 Księżyc w Byku; Wenus w opozycji do Jowisza 21°, Saturn w stacji 10° Koziorożca, przechodzi do ruchu wstecznego]

Również w ŚRODĘ i w CZWARTEK konfiguracje astrologiczne będą miały sprzeczną naturę. W efekcie czekają nas różne doświadczenia, zależnie od horoskopu oraz poruszonego tematu. Z jednej strony w tych dniach wzrośnie potrzeba kontaktów i rozmów, przygód i gotowość przeprowadzenia jakiegoś eksperymentu, nie zabraknie nam też inspiracji ani kreatywnych pomysłów. Energie sprzyjają więc wszelkim twórczym działaniom. Jednocześnie w powietrzu pojawi się pewna ciężkość i mimo sporego entuzjazmu oraz otwartości nie będzie nam łatwo coś zrobić. Ewentualnie wewnętrzne sprzeczności lub zewnętrzne blokady wywołają zamieszanie lub utrudnienia. Bądźmy przygotowani na nieoczekiwane zwroty akcji, które mogą nami wstrząsną i wyrwać nas z letargu, ale również uskrzydlić, zainspirować i pobudzić do działania. Jeśli będziecie czujni i uważni, to możecie twórczo wykorzystać dostępne energie. Unikajcie jednak destrukcyjnych impulsów. [Księżyc w Bliźniętach]

PIĄTEK ma charakter przejściowy. Po energiach „burzy i naporu”, jakie panowały w poprzednich dniach, teraz emocje opadną i zrobi się spokojniej. W ciągu dnia wzrośnie potrzeba bezpieczeństwa, serdeczności i przynależności. Pierwszy raz może pojawić się okazja do tego, aby zaczerpnąć oddechu i przemyśleć doświadczenia, ustalenia i wydarzenia poprzednich dni. Ewentualnie da o sobie znać wyczerpanie albo zmęczenie. Najlepiej poświęćcie tego dnia trochę czasu na to, aby po prostu być i przyjrzeć się swoim odczuciom. [5:12 Słońce wstąpi do znaku Byka]

Podczas WEEKENDU na pierwszy plan wysunie się potrzeba kojącego, dobroczynnego i budującego otoczenia. Ten czas warto poświęcić rodzinie albo dobrym przyjaciołom. Możemy  cieszyć się pobytem w domu albo na łonie natury, zadbać o wyciszenie i ukoić duszę. Zróbcie teraz coś dla siebie.

W NIEDZIELĘ wróci napięcie i wewnętrzny niepokój, możemy mieć trudność z odprężeniem się i wypoczynkiem.  Nie dajcie się sprowokować – nie zróbcie czegoś, czego potem pożałujecie. Jednocześnie konfiguracje sprzyjają zagłębieniu się w temat i dotarciu do sedna problemu. [Księżyc w Raku, Pluton 22° Koziorożca, w stacji]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2018 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »