Prognoza tygodniowa 19. – 25.3.2018 (Merkury)

Zamieszczony przez dnia Mar 18, 2018

autorka: Verena Bachmann

hasła tygodnia: okres burzy i naporu / narodziny, start, przełom i niepowodzenia / siła woli i jednoznaczne zamiary przyniosą sukces / poczekać, aż nadejdzie odpowiednia pora

 

Nadchodzący tydzień pod wieloma względami nie będzie łatwy. Do głosu dojdą teraz potężne, dynamiczne, a nawet gwałtowne energie. Słońce w znaku Barana zaakcentuje siłę woli, parcie do przodu, ambicję oraz potrzebę konkretnych osiągnięć. Mocno zaznaczy się też chęć uzyskania jak najlepszych wyników oraz rywalizowania z innymi. W związku z tym wzrośnie gotowość do wywoływania kłótni i sporów.

Jeśli jednak macie do wykonania jakieś zadanie, które wymaga sporego nakładu energii i wiecie, co chcecie uzyskać, to czas będzie Wam sprzyjał. Układy astrologiczne pozwolą na niezwykłe osiągnięcia, wykonanie decydującego kroku albo na przełom w ważnej sprawie. Warto wykorzystać je w sporcie, w realizacji zadań wymagających dużego zaangażowania, siły woli oraz siły fizycznej. Nadchodzący tydzień nie sprzyja projektom wymagającym cierpliwości czy akceptacji. Nie jest to również dobra pora na odpoczynek i relaks.

Jednak oprócz silnych, optymistycznych i popychających do przodu energii, pojawią się też przeszkody, niepewność i nieoczekiwane niepowodzenia. Ponieważ będziemy mieli trudność z wrzuceniem na luz i czekaniem na właściwy moment, to jeśli sprawy nie pójdą dostatecznie szybko, powstaną napięcia, konflikty i problemy. Ogólnie, jeżeli coś nie będzie przebiegać zgodnie z naszym życzeniem, jeśli odniesiemy wrażenie, że tracimy kontrolę nad sytuacją, to frustracje szybko wzniecą agresję. Wtedy chęć uzyskania jak najlepszych wyników zamieni się w żądzę walki, zawody w zaciekłą rywalizację, a konstruktywna energia do działania – w destrukcyjną siłę.

Dlatego świadomie poszukajcie takiej formy aktywności, która będzie od Was wymagać pełnego zaangażowania się albo posłuży jako wentyl dla silnie napierających energii. Z drugiej strony powściągnijcie skłonność do wybuchów, ślepej wściekłości albo atakowania innych. W tym ostatnim przypadku chodzi również o ataki werbalne – należy tu zachować szczególną ostrożność.

 

Opóźnienia komunikacyjne i awarie sprzętu


W nocy z 22 na 23 marca Merkury, patrząc z perspektywy Ziemi, „zatrzyma się”, a następnie przejdzie do ruchu wstecznego. W efekcie możemy mieć problem z logicznym myśleniem. Nasze postrzeganie i odbiór sytuacji mogą zafałszować stare, dotychczas nierozwiązane sprawy albo informacje, które były słuszne w przeszłości, ale już przestały być aktualne. W efekcie wystąpią reakcje, które nie są adekwatne do obecnej sytuacji i jeszcze ją pogorszą. W trudnych momentach postarajcie się zachować spokój, bądźcie pragmatyczni, rzeczowi i cierpliwi w odniesieniu do poruszanych tematów, a przy tym poszukajcie możliwości, aby (w konstruktywny sposób) dać upust swojej frustracji.

Druga połowa tygodnia postawi nas również przed koniecznością podjęcia ważnych decyzji dotyczących związków, partnerstwa oraz wartości. Niewykluczone, że swoje apogeum i punkt zwrotny osiągną także procesy, które rozpoczęły się już podczas ostatniego weekendu. Tutaj też obowiązywać będzie zasada, że tam, gdzie jest autentyczność i świadomość tego, co naprawdę ważne, może nastąpić przełom. Sytuacja zrobi się nieprzyjemna, jeśli pozwolimy, aby górę wzięła skłonność do prowokowania innych albo gierek o władzę.

 

Tydzień w szczególe


Opisane powyżej sprzeczne energie dadzą o sobie znać już na początku tygodnia. W PONIEDZIAŁEK zacznie nas rozpierać żądza czynu, w związku z tym pojawi się skłonność do impulsywnych decyzji i działań. Jednocześnie (jeszcze) będzie trudno jasno spojrzeć do przodu, zewnętrzne czynniki albo wewnętrzne wątpliwości mogą nas mocno dezorientować.
Przede wszystkim osoby piastujące kierownicze stanowiska i/lub będące autorytetami mogą teraz znaleźć się w trudnej do wyjaśnienia sytuacji, stanąć w obliczu dylematu, zostaną skonfrontowane ze swoimi słabościami albo poddane nieoczekiwanej krytyce.

W efekcie wiele może się wydarzyć: od wspaniałych osiągnięć i zapierających dech w piersiach czynów, po bardzo trudne wyzwania. Niektórzy przejdą samych siebie, inni nie zdołają sobie poradzić z panującymi okolicznościami. W tym drugim przypadku grozi eskalacja konfliktu. Jednak każdy, kto jest pewny swego, może świadomie wykorzystać potencjał tego dnia (silnie zaakcentowaną energię woli, instynkt przetrwania oraz intuicję), ukierunkować się na nowy cel i skierować na dotychczas nieznane ścieżki. [Księżyc w Baranie, Merkury koniunkcja Wenus 17° Barana]

We WTOREK nastąpi zrównanie dnia z nocą. Słońce przejdzie przez punkt Barana (o 17:15) i na półkuli północnej rozpocznie się astronomiczna wiosna. Z jednej strony dadzą o sobie znać silne dynamiczne impulsy i żądza czynu, z drugiej potrzeba bezpieczeństwa i zmysłowych rozkoszy.
W efekcie WTOREK i ŚRODA to dwa dobre dni, żeby zabrać się do konkretnego działania. Z łatwością skoncentrujemy się teraz na wybranym temacie, a jeśli coś pójdzie nie tak – wykażemy się cierpliwością i wytrwałością. Dodatkowo w komunikacji będzie pobrzmiewał pojednawczy ton. Wykorzystajcie okazję, aby zająć się tematami, które są dla Was ważne. Nie zaniedbujcie też zmysłowych przyjemności! [Księżyc w Byku]

W CZWARTEK do głosu dojdzie silna potrzeba kontaktów i rozmów. Wzrośnie chęć pobytu na świeżym powietrzu i mentalnej stymulacji. Ponieważ jednocześnie, patrząc z punktu widzenia Ziemi, Merkury spowolni swój ruch, to wiele spraw może przebiegać bardziej opieszale niż zwykle. Najlepiej poświęćcie teraz dostatecznie dużo czasu swoim zainteresowaniom, pójdźcie do parku i dajcie się zainspirować.

 

Czas na korekty i nadrobienie zaległości


W nocy z czwartku na piątek Merkury zmieni kierunek ruchu i do 15 kwietnia pozostanie w retrogradacji. W tym czasie może wystąpić więcej nieporozumień, błędów albo uciążliwych zakłóceń w mediach i ogólnie pojmowanej komunikacji.
Szczególnie odczują to osoby, które w swoich horoskopach mają obsadę pierwszej połowy znaków Barana, Raka, Wagi i Koziorożca. Najlepiej wygospodarujcie teraz dostatecznie dużo czasu, aby zająć się problemami, które staną na Waszej drodze i/albo sprawdźcie ważną pracę pod kątem ewentualnych pomyłek. Ogólnie nie zaleca się zawierania nowych umów, tworzenia planów ani instalowania urządzeń służących obróbce danych. Czas sprzyja skorygowaniu istniejących już koncepcji lub ustaleń czy popełnionych błędów.

W PIĄTEK pojawi się też odrobina romantyki, wizjonerskie, idealistyczne pomysły albo niezobowiązujące flirty mogą nas ożywić i uskrzydlić. Nie przywiązujcie jednak zbytniej wagi do tego, co się teraz wydarzy. Wiele z tych spraw nie będzie miało przełożenia na konkretną rzeczywistość. Odczekajcie trochę, zanim zdecydujecie się wcielić w życie jakąś uzyskaną tego dnia inspirację lub pomysł. [Księżyc w Bliźniętach]

 

Silne uczucia i potężne namiętności


W ostatnich dniach tygodnia wzrosną potrzeba bliskości, przynależności, emocjonalna intensywność i ożywienie. W spójnych związkach doświadczycie niesamowitej, głębokiej więzi. Możliwe będą zarówno erotyczne uniesienia, jak i wspólne, wspaniałe przygody. Nadal silna potrzeba postawienia na swoim, skłonność do igrania z ogniem oraz prowokowania innych mogą jednak wywołać gwałtowne konflikty, które doprowadzą do nieprzyjemnych scen. Tam, gdzie już są napięcia, nieporozumienia i urazy, dodatkowo do głosu dojdzie żądza zemsty, która popchnie ludzi do niezbyt ładnych zachowań.

Dlatego zapanujcie nad sobą i nie próbujcie sprawdzić, jak daleko możecie się posunąć. Jeśli pewne granice zostaną przekroczone, to nastąpi eskalacja konfliktu i koniec końców więcej ulegnie zniszczeniu, niż się spodziewacie. Energie sprzyjają pracom twórczym i kreatywnym, możecie też zaangażować się w przemeblowanie swojego mieszkania albo silnie wyrazić uczucia. [Księżyc w Raku, Słońce w kwadraturze do Marsa 4°, Wenus w kwadraturze do Plutona 22°]

 

Tłumaczenie: Monika J. Dykier. Wersja oryginalna na stronie: Astrologie Heute.

© 2018 AstroTranslatio. All rights reserved

 

Wyślij komentarz

Translate »